[Dialogista] Mirai Memory

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dialogistów

Awatar użytkownika
Mirai_Memory

Posty: 8
Rejestracja: 08 sty 2017, 12:38

Link do scenariusza: <https://docs.google.com/document/d/1AVV ... sp=sharing>
Link do oryginalnej scenki: <

Moje doświadczenie z pisaniem dialogów jest no nie powiem na poziomie początkującego jako, że często pisze dialogi do swoich scenek staram się opanować to do perfekcji by się przyjemnie wymawiało a przede wszystkim słuchało, największym problemem była dla mnie scena numer 2 ponieważ nie ukrywając w połowie się trochę zakręciło z dialogiem. Największą dumą przepełnia mnie scenka z Free ponieważ łatwo mi się pisało dialogi a przede wszystkim świetnie się bawiłam przy tym. Scenek jest dwie i każda z nich trwa więcej niż po 3 min.
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Cześć! Fajnie, że zdecydowałaś się podjąć starania o rangę Dialogisty. Niestety na obecną chwilę jeszcze nie możemy jej przyznać.

Bardziej konkretne uwagi masz w Docu w postaci komentarzy i sugestii. Podsumujmy krótko mocne i słabe strony. Na pewno plus za estetykę scenariusza. Jest estetyczny i przejrzysty, zawiera też potrzebne odgłosy nieartykułowane. Z kolei do życzenia pozostawia sama jakość tłumaczenia. Są fajne, naturalne zwroty, ale jest też sporo kalek językowych i dosłownych tłumaczeń. Najgorsze jednak było, że zdarza ci się w tłumaczeniu zmienić sens niektórych wypowiedzi na zupełnie przeciwny. Zwłaszcza w drugiej scence, gdzie niektóre wręcz przeczyły sobie nawzajem. Mam też wrażenie, że zbytnio tłumaczysz kwestie jako samodzielne jednostki, zamiast fragmenty szerszego kontekstu. Przez to właśnie pewne fragmenty były dość chaotyczne. Plus jeszcze za kłapy - zdecydowana większość pasowała całkiem dobrze, chodź niektóre jak na mój gust za bardzo na styk.

Także tego, nie poddawaj się, ćwicz dalej. Pisanie do swoich scenek na pewno pozwoli ci z czasem się wyrobić. Nabieraj trochę intuicji językowej i wróć silniejsza :)

Hmm... Dostrzegam pewien motyw przewodni w wybranych scenkach... Ee... pewnie tylko mi się wydaje :)
Jestę ustonogię.
Zablokowany