Jak zostać dźwiękowcem? [Zasady]

Moderator: Opiekunowie dźwiękowców

Regulamin forum
- Rekrutacja zaakceptowana
- Rekrutacja odrzucona
Awatar użytkownika
konji

Dźwiękowiec (rekruter)
Reżyser scenek
Aktor
Dźwiękowiec
Dialogista

Posty: 48
Rejestracja: 24 lis 2016, 08:47
Kontaktowanie:

09 paź 2016, 23:06

Dźwiękowiec to osoba, która odtwarza ścieżkę dźwiękową filmu (odgłosy i muzykę), montuje nagrane dialogi i eksportuje gotowe wideo


Jeśli odrzucimy Twoją rekrutację, kolejną będziesz mógł zamieścić dopiero po upływie minimum jednego miesiąca.


Co musisz zrobić?
Musisz zrealizować wybraną przez Ciebie scenkę, która zaprezentuje Twoje umiejętności.
Co to znaczy zrealizować? W gruncie rzeczy chodzi o odtworzenie warstwy audio tak, aby jak najbardziej przypominała oryginalną oraz w jak najlepszym stopniu była miła w odsłuchu dla widza.
Składa się na to:
- pozyskanie i podłożenie soundtracków (staramy się wykorzystywać oryginalne soundtracki, lecz w przypadku ich braku dobieramy na wyczucie odpowiednie utwory)
- pozyskanie, odtworzenie i podłożenie wszelakich efektów dźwiękowych oraz ambientów (można je nagrać samemu, lecz większość da się pozyskać z takich stron jak https://freesound.org/)
- przygotowanie, podłożenie oraz obróbka nagrań od aktorów (w tym m.in. odszumianie, poprawianie timingu-kłap oraz nakładanie efektów)
- finalny miks (wyrównanie poziomów głośności, poszukiwanie przesterów itp.)
- wyrenderowanie całości jako filmu, z obrazem i dźwiękiem dobrej jakości

Wszystkie te elementy są potrzebne, by w pełni ocenić Twoje umiejętności, bo dokładnie tymi rzeczami zajmuje się dźwiękowiec w projektach NK. W szczególności scenka musi zawierać także dialogi. W razie czego możesz zagrać wszystkie postacie samodzielnie albo poprosić o pomoc aktorów na Discordzie - zawsze znajdą się tam pomocni ludzie. Scenka rekrutacyjna może być dowolnej długości, pamiętaj jednak, że musi być dostatecznie długa, by być reprezentatywną, ale jeśli będzie za długa, będzie Ci ją trudniej zrobić.
Wrzuć scenkę w możliwe najlepszej jakości na jakiś ogólnodostępny serwis streamingowy, załóż temat w tym dziale i tam wklej link do scenki. Następnie czekaj na odpowiedź kogoś odpowiedzialnego za rekrutację.

Jeśli masz jakiś problem, np. nie wiesz jaką scenkę z kim zrobić, pisz do mnie na PW lub Discordzie.

Dobrym źródłem wiedzy na temat zagadnień związanych z dźwiękiem jest serwer NanoKarrin of Sound, zrzeszający zarówno ludzi bardziej obeznanych, jak i chętnych się uczyć:
https://discord.gg/jmwA2g9
(koniecznie dawajcie znać, jakby link wygasł)

Co dalej?
Twoja praca zostanie oceniona przez rekrutera i, przy odrobinie szczęścia, zostaniesz przyjęty do grupy ;) Możesz dostać jedną z dwóch rang, wszystkie oznaczają członkostwo w NK, ale na różnych zasadach.
Dźwiękowiec: Pełnoprawny dźwiękowiec, jest w stanie działać w pełni samodzielnie i poradzić sobie z czymkolwiek przyjdzie mu się zmierzyć.
Młodszy dźwiękowiec: Podobnie jak dźwiękowiec bierze normalny udział w projektach, ale jest pod lekką asekuracją. Jego praca musi zostać zaakceptowana przez rekrutera dźwiękowców lub dowolnego (nie-młodszego) dźwiękowca NK.
Ty jesteś Rencią. Ja jestem Rencią. Wszyscy jesteśmy Renciami.

Odpowiedz
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość