[Dźwiękowiec] Bizmut

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dźwiękowców

Awatar użytkownika
Bizmut

Aktor

Dźwiękowiec (młodszy)

Posty: 19
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:39

Cześć, chciałem znacznie prędzej skończyć ten projekt ale jak to moje lenistwo dopiero teraz udało mi się go ukończyć. Ogólnie jestem zadowolony z tego projektu chociaż pewnie kilka niedociągnięć się tam znajdzie. Dźwięki czasami szukałem na różnych stronkach a czasami nagrywałem w domu, kiedy już nie miałem pojęcia gdzie szukać. Chciałbym również podziękować TuNezu za napisanie dialogów jak i użyczenie głosu do jednej z postaci :D.

Materiały:

Scenka:


Ps. Nie wszystkie dźwięki zostały użyte, pozdrawiam o/
Awatar użytkownika
konji

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 45
Rejestracja: 24 lis 2016, 08:47

Szacunek za nagrywanie własnych dźwięków. Dla mnie zawsze mega plusik.
Do czego mógłbym się przyczepić:
- Satoru jest troszkę ciszej od dziewczyny co szczególnie bije w oczy kiedy jest on na pierwszym planie
- efekty jakie nałożyłeś na głosy są zbyt metaliczne i nachalne - W angielskm dubie jaki dałeś w ogóle nie ma efektu kiedy Satoru mówi w myślach (jego głos jest jedynie wzmocniony i wycentrowany). Pod mostem jest użyty jakiś delikatny reverb typu small hall natomiast u Ciebie brzmi to troszkę jak nagranie z łazienki

Poza tym nie czuć, żeby brakowało jakiegoś sfx, kłapy na miarę możliwości są podłożone dobrze. Ogólnie najsik. Wstrzymam się z decyzją do momentu oceny przez drugiego rekrutera @nouwak
Ty jesteś Rencią. Ja jestem Rencią. Wszyscy jesteśmy Renciami.
Awatar użytkownika
Bizmut

Aktor

Dźwiękowiec (młodszy)

Posty: 19
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:39

Dzięki za wszystkie rady. Ogólnie trochę miałem problem z tymi efektami pod tunelem czy rozmową w myślach więc zacząłem trochę kombinować w audacity ale chyba przesadziłem ><
Cercia

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 30
Rejestracja: 13 kwie 2017, 21:54

Byłam przy wykonywaniu nagrań , montażu dżwiękow i naprawdę się starałeś. Sądzę, że rekruterom to nie umnknie :) Pozostaje mi tylko trzymać kciuki i życzyć Ci powodzenia w rekrutacji.




Ps.

❤️BIZMUT ROZWALISZ TOOO! ❤️

Zacznij tam, gdzie jesteś.
Użyj tego, co masz.
Zrób, co możesz!


- Artur Ashe
Awatar użytkownika
nouwak

Dialogista (rekruter)

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 109
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:28

Wydaje mi się, że konji zwrócił uwagę na najistotniejsze kwestie i się z nimi zgadzam. Od siebie w sumie mogę dorzucić małe rady:
- W momencie, gdy zmienia się scena, często zmienia się też otoczenie akustyczne. Gdy zaczyna się scena pod mostem, to w oryginale wyraźnie słychać szum płynącej wody, co dobrze współgra z tzw. establishing shot. W twojej wersji płynąca woda była wtedy bardzo cicha, prawie niesłyszalna. Ma to sens w trakcie rozmów, bo to tylko ambient, ale na samym początku sceny, kiedy widać tylko wodę, mogłaby być głośniej, a łagodnie ściszyć się, gdy zaczną się dialogi.
- Według mnie nie trzeba niewolniczo trzymać się oryginału. W pewnym momencie pod koniec widać było biegnące w tle postacie. Zarówno w oryginale, jak i w twojej wersji nie było odgłosów kroków, ale nie było też słychać innych dźwięków, co powodowało pewne odczucie pustki, więc można byłoby wstawić te kroki (tylko ciche, bo odległość). Podobnie to, że użyłeś reverbu do zaakcentowania myśli bohatera, niekoniecznie jest błędem - możesz przyjąć inną konwencję niż oryginał. Ale zgadzam się, że zastosowany reverb brzmiał zbyt metalicznie jak na myśli. Mógłby być delikatniejszy (cichszy, być może wycinający część częstotliwości) i symulujący większą przestrzeń - bardziej eteryczny.
- Mam wrażenie, że niekonsekwentnie stosowałeś efekt akustyki mostu - był obecny na głównych postaciach, ale na policjantach już chyba nie. Zwłaszcza raziło to w uszy przy wymianie "SATORU!" i "Nie wtrącaj się!". Na pierwszym bardzo mocny efekt, na drugim nieobecny, albo bardzo słaby i przykryty muzyką.

Generalnie też mi się wydaje, że nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Moim zdaniem na razie pasowałaby ci ranga młodszego dźwiękowca, a jak zdobędziesz jeszcze trochę doświadczenia i pewnej intuicji dźwiękowej przy projektach, to szybko wskoczysz na pełną rangę :)
Jestę ustonogię.
Awatar użytkownika
Bizmut

Aktor

Dźwiękowiec (młodszy)

Posty: 19
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:39

Raz jeszcze dziękuję za wskazówki :D. Będę dążył do perfekcji, dzięki za przyznanie rangi \o/
Zablokowany