[Dźwiękowiec] Memento

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dźwiękowców

Memento

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2019, 14:39

Mój projekt: http://www.mediafire.com/file/7x3v4wee0 ... u.mp4/file
Oryginał:

Czasem dodawałem coś od siebie, co niekoniecznie było w oryginale. Uznałem, że skoro można zwiększyć ilość dźwięków w niektórych miejscach, to czemu nie
Awatar użytkownika
konji

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 45
Rejestracja: 24 lis 2016, 08:47

Hejka,

Ogólnie mam dziwnie wrażenie, że oryginał jest słabo zrobiony pod względem udźwiękowienia, zwłaszcza dialogi :D Przebijające się strzały basów z sfx, nierówne głośności dialogów, ogólnie słabo się to słucha.

Także ten. U Ciebie jest lepiej niż w oryginale. Ogólnie poskładane i wyrównane ładnie. Ładnie zapełnione sfx. Nie mam pytań.
Ale
Coś pokiełbasiłeś z dialogami. W zasadzie wszystkie trzy postacie mają jakiś taki metaliczny podźwięk (efekt krótkofalówki/radia), jakby przesadzone czyszczenie albo źle ustawiony kompresor. Napisz mi co to się porobiło albo w jaki sposób modyfikowałeś bądź nie dialogi i potem zdecyduje co dalej ;)
Ty jesteś Rencią. Ja jestem Rencią. Wszyscy jesteśmy Renciami.
Memento

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 22
Rejestracja: 06 lut 2019, 14:39

dziękuje za uwagi, potraktowałem te nagrania tak jak wokal, może to był błąd. Nałożyłem kompresor, eq, czyściłem lekko, jedynie nagranie Aloes musiałem potraktować mocniej w niektórych miejscach. być może też za dużo ustawiłem wysokich częstotliwości co dodało drażniącego brzmienia w nagraniach. Podsyłam dwie poprawki. Wg mnie obie brzmią lepiej, bardziej naturalnie, bo są łagodniej potraktowane efektami

Łagodny eq: http://www.mediafire.com/file/jev7it4hi ... Q.mp3/file
Łagodny kompresor* i eq: http://www.mediafire.com/file/1p7bw2kid ... q.mp3/file

* w drugiej wersji ręcznie poprawiałem głośność kwestii przez to, że zmieniłem kompresor
Awatar użytkownika
konji

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 45
Rejestracja: 24 lis 2016, 08:47

Wersja łagodny kompresor brzmi o niebo lepiej i taką wersję puściłbym bez problemu. Ogólnie zasadnicza różnica między wokalem a dialogiem jest taka, że w wokalu stawia się w dużej mierze na idealność a w dialogu na naturalność. Zbyt równy i czysty dialog będzie brzmiał sztucznie, wybijał widza z imersji. Osobiście nie używam nawet eq, kompresor daje tylko na pojedyncze kwestie, które w trakcie zdania za bardzo się wahają i większość dialogów równam na słuch. Szumy czyszczę zwykle tylko bramką szumów, obecnie większość aktorów ma na tyle dobry sprzęt, że więcej nie trzeba. Im mniej tym lepiej.

Przydzielam młodszego dźwiękowca. Przy pierwszym projekcie na kanał podsyłaj mi postępy prac na discordzie i daj do akceptacji wersję ostateczną. Po tym zdecyduję czy będzie pełna ;)
Ty jesteś Rencią. Ja jestem Rencią. Wszyscy jesteśmy Renciami.
Zablokowany