[Dźwiękowiec] WIRCHOM

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie dźwiękowców

Awatar użytkownika
WIRCHOM

Posty: 9
Rejestracja: 18 cze 2017, 03:28

Eee.. to...Zastanawiałem się czy...
Otóż prowadzę skromny kanał z Fandubami i... zastanawiałem się czy mogę jako scenkę podesłać link do swojego kanału. (polecam serie zatytułowaną GZTale).

LINK: https://www.youtube.com/channel/UCpe3j5 ... wEL83Kx1MQ

Bardzo dużo montuje i dużą częścią tego montażu jest właśnie dopasowanie dźwięku jak i znajdywanie odpowiednich ścieżek Audio i Efektów dźwiękowych.
Heh... zawsze bawi mnie gdy znajomi mówią "nie męczy cię to montowanie?" , na co ja im odpowiadam "montowanie sprawia mi przyjemność" ,
wtedy dziwią się jeszcze bardziej. xD

Z miejsca ślubuje wypełniać swe przyszłe obowiązki,
oddawać prace w terminie i zawsze starać się o
utrzymanie jak najlepszej jakości montowanych filmów
!
The time has come and so have i
Awatar użytkownika
konji

Dźwiękowiec (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Dialogista

Dźwiękowiec

Posty: 45
Rejestracja: 24 lis 2016, 08:47

Cześć!
Zaprezentowane scenki wykonane na bazie komiksów są jak się domyślam wykonaniami autorskimi, które w dodatku nie są zbyt skomplikowane. Ciężko mi na ich bazie ocenić czy będziesz w stanie dobrze odtworzyć skomplikowaną ścieżkę dźwiękową.
Z tego co słyszę Seria GZTale boryka się z problemem słabej jakości nagrań dialogów, które w większości są nieodszumione (posiadają tak duże szumy, że nawet nie jestem pewien czy bez zniekształceń dałoby się je wyczyścić). Druga sprawa to użyte efekty dźwiękowe potrafią mieć przesadzony poziom głośności (np odgłosy walki) co całkowicie wybija widza ze "skupienia". Podkład znowu jest bardzo cichy (mógłby być nieco głośniejszy, przykryłby w ten sposób część niedoskonałości dialogów, ale nie za głośny bo dialogi będą nie do zrozumienia). Wkradły się jeszcze drobne chochliki przy montażu efektów, np. kroki w rozdziale pierwszym w 48 sekundzie zostały ucięte na ostro. Każda taka nienaturalność wybija widza i stwarza wrażenie dyskomfortu przy oglądaniu. Jeżeli chcesz zadbać o jakość serii GZTale musisz przede wszystkim poprawić jakość nagrań (lepszy sprzęt plus odszumianie)

Prosiłbym Cię o przygotowanie ścieżki dźwiękowej do wybranej przez siebie scenki (z bajki, filmu, cutscenki z gry), nie nagrywaj do niej dialogów. Niech trwa minimum minute i maksimum trzy minuty i niech prezentuje wyżyny Twoich umiejętności dźwiękowca. Uważaj, żeby miała dobrze wyrównane poziomy głośności i uważaj na to, żeby nie ucinać efektów w zauważalny dla ucha sposób. Nie musisz czekać z tym regulaminowego miesiąca, będę traktował to jako Twoje pierwsze podejście.

Pozdrawiam
Ty jesteś Rencią. Ja jestem Rencią. Wszyscy jesteśmy Renciami.
Zablokowany