Hej !Jestem nowa i szukam wskazówek :)

Poznajmy się! :)
Malachitowaa

Posty: 1
Rejestracja: 17 mar 2018, 20:23

Nick: Malachitowaa
Wiek: 23
Płeć: Kobieta
Próbka głosu: Wklej link do Krasnoludków lub Śpiewu (najlepiej w .mp3)
Czym chciałbyś się zajmować się w grupie: Marzy mi się praca aktora, mogłabym tez spróbować wokalu, ale zanim to nastąpi muszę kupić odpowiedni sprzęt.
Wymarzona scenka/rola/piosenka/projekt: Mysle ze moj glos najlepiej nadaje sie do podkładania postaci dziecięcych ^^
Mikrofon: zamierzam kupić, ale chciałam sie doradzić jaki najlepiej. Jakies sugestie? :)

Siemka :) Generalnie to jestem tu nowa i nie za bardzo sie odnajduje. Sytuacja wygląda tak, że od zawsze fasycynowałam się dubingiem ,ale nigdy jeszcze nie próbowałam w tym swoich sił..więc moze czas najwyższy ?^^ . Od czegoś trzeba zacząć..no własnie. Wiec najlepiej zaczynać od początku. Doradzcie mi ..jaki mikrofon najlepiej kupić..i czy mikrofon to wszystko? Czy głosniki też są ważne? W jakim programie nagrywać?
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

O mikrofonach jest cała długa rozmowa gdzieś na forum, w jakichś pomocach czy coś. Zajrzyj tam :).
Programy są polecane różne, tak naprawdę powinnaś wybrać to, w czym Ci wygodnie. Reaper, Cubase, Audacity, Adobe Audition... Obejrzyj na YT filmiki o tych programach i wybierz coś dla siebie!
Na konwentach korzystamy głównie z Reapera, więc gdybyś dołączyła i chciała nas wesprzeć podczas atrakcji i stoiskowania, to może warto pójść w tę stronę ;).
Z innymi pytaniami zajrzyj na Discorda na kanał pytania, tam często ktoś siedzi i może odpowiedzieć, doradzić, usłyszysz gros opinii i będziesz miała zaczepienie, żeby pogooglać na te tematy.
ODPOWIEDZ