Kto pomoże mi podłożyć dubbing pod Zwierzogród?

Poznajmy się! :)
tciekawy

Posty: 1
Rejestracja: 14 gru 2019, 14:10

Nick: tciekawy
Wiek: 36
Płeć: Facet
Próbka głosu: TODO
Czym chciałbyś się zajmować się w grupie: Zlecić wykonanie dubbingu.
Wymarzona scenka/rola/piosenka/projekt: Zwierzogród
Mikrofon: TODO

Cześć! Zwracam się do Was z nietypową prośbą. Chciałbym z moją żoną podłożyć dubbing do filmu Zwierzogród. Powyższe marzenie chciałbym zaplanować w postaci prezentu dla niej.
W praktyce nie znam się na podkładaniu głosu, dyktyce itd, mówiąc inaczej pełny amator. Planuje zfinansować taki projekt, ale potrzebuje trochę szczegółów:
  1. Ile osób musi być zaangażowanych w taki projekt (poza mną i moją żoną w roli osób podkładających głos do głównych aktorów) ?
    W ramach optymalizacji czasu i kosztów, może jest możliwe wzięcie pozostałych głośów z oryginalnego polskiego dubblingu. Inna opcja jest taka, że w trakcie negocjacji / poznawania się nawiąże współracę z innymi osobami (WAMI) :) Na pewno będę chyba potrzebował reżysera, montażystę.
  2. Czy jest ktoś w stanie zgrubsza oszacować koszt takiego projektu?
  3. Jakieś szkółki które sugerujecie jako rozgrzewkę?
I najważniejsze: czy jest to w ogóle możliwe?
Mieszkam w Warszawie.
Proszę o pomoc :)
Awatar użytkownika
Filipus Magnus

Reżyser scenek

Aktor

Realizator dźwięku (młodszy)

Posty: 62
Rejestracja: 22 gru 2016, 21:50

Można użyć wersji dźwiękowej filmu 5.1 i spróbować z niej wyciąć głosy dwóch głównych postaci, jednakże to może się nie udać jeśli w filmie występują momenty gdy te dwie główne postacie mówią coś równocześnie z postacią poboczną.
Zawsze wtedy też można postarać się wyjąć same efekty dźwiękowe i muzykę, aby zająć się podłożeniem samych aktorów, ale to długoterminowe wyzwanie wymagające dużej ilości osób.
Moja Tuba
Ceterum censeo Carthaginem delendam esse
Orzecho

Reżyser piosenek (rekruter)

Realizator dźwięku (starszy)

Instrumentalista (rekruter)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Instrumentalista

Posty: 290
Rejestracja: 28 paź 2016, 00:55

Robienie dubbingu do całego filmu to duże przedsięwzięcie. Jeśli dodać do tego, że pewnie nie mielibyśmy udostępnionego tonu i musielibyśmy go mniej lub bardziej ręcznie odtwarzać to bardzo duże. Wiem, że to nie odpowiada na to twoje pytanie, ale ja bym sugerował zrobienie jakiejś krótszej formy np. jakieś jednej sceny.
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Tak jak napisał Orzecho, jeśli nie masz tonu (ścieżki dźwiękowej bez głosu aktorów), to lepiej będzie się skupić na jakiejś jednej scence. Taką scenkę wytnij z oryginału, żeby pracować na mniejszym pliku. Jeśli w scence występują jakieś postaci poza tymi, które chcesz nagrać, to albo można je, jak pisałeś, zostawić z oryginału (choć wtedy możliwe, że będzie słychać przejścia), albo poszukać aktorów na dane role. Następnie należałoby znaleźć dźwiękowca, który stworzyłby ścieżkę oraz zmontowałby wasze nagrania głosowe. Reżyser jest mile widziany, ale niekonieczny, jeśli sam chcesz trzymać rękę na pulsie.
Osób do pomocy najlepiej szukać na naszym discordzie, na forum mało kto już zagląda. Link do apki znajdziesz na górze forum, poszukaj tam kanału #szukam_ekipy , #rozmowy oraz #pytania_dubbingowe (ten ostatni na pytania bardziej techniczne, problemy ze sprzętem etc).

Koszt trudno oszacować, bo wszystko zależy od tego, kto to będzie robił, jakie ma stawki i jaki masz sprzęt. Skoro to na urodziny, to pewnie dochodzi jeszcze kwestia terminu. Podczas szukania współpracowników podaj wszystkie obostrzenia i wymagania, żeby ludzie wchodzili w to świadomie.

W naszej szkółce aktorskiej na forum są trzy proste lekcje, a gdy je przerobisz, poszukaj rozgrzewek dykcyjnych na YT, materiałów jest multum :)

Powodzenia!
parker

Posty: 50
Rejestracja: 12 mar 2017, 16:00

Hej. Również polecałbym wyciąć jakąś ulubioną scenkę i to na niej się skupić :D Taką max do 7min. Jest naprawdę ogrom tutoriali i darmowych programów do tego typu rzeczy, jeśli nie masz słomianego zapału to zrobienie takiego czeogś - nawet samemu - nie będzie trudne, nawet jeśli nigdy nie miałeś z tym do czynienia. A cały film to już serio wyższa szkoła jazdy, zorganizowanie i zrobienie takiego czegoś porządnie to serio masa pracy. Nie mówię, że to niemożliwe, ale nie polecałbym tego na pierwszy projekt, bo możesz się łatwo zniechęcić ;D
ODPOWIEDZ