Praktyczne porady

Moderator: Opiekunowie wokalistów

Awatar użytkownika
Seraskus
Administrator
Administrator

Aktor

Wokalista

Tekściarz

Posty: 16
Rejestracja: 08 paź 2016, 09:34

Tak sobie surfuje i pływam po internetach w poszukiwaniu odpowiedzi na odwieczne pytania związane z tym co się tam w naszych przełykach dzieje kiedy śpiewamy. Trochę się ponadowiadywałem i w ogóle. Ale ostatnio znalazłem taki kanał, że mi szczęka opadła.

Gość świetnie wszystko tłumaczy w teorii (mówi co się dzieje z powietrzem w krtani itd) w praktyce (śpiewa aby to pokazać) i kończy dając praktyczne ćwiczenia na daną rzecz.

Kanał:
http://www.youtube.com/channel/UCcxo5COqhVc84JYS_bRdLyg

Na ten taki przykład: Ostatnio kiedy starałem się śpiewać piosenkę dla Renci próbowałem zrobić to taki delikatnie jak było możliwe (pod bohatera głos podkładał chyba kastrat xd). Całkiem przypadkiem odkryłem sposób a wysokie śpiewanie: rozluźnione gardło, słup powietrza w górę, dźwięk lekko w nos i brzmiało to tak delikatnie, że musiałem zwiększyć czułość mikrofonu, bo mnie nie zbierał :p

Dosłownie parę dni potem natknąłem się na to wideo, w którym gość mówił, że tak dokładnie powinno się robić w wysokich dźwiękach i na czym to w ogóle polega.
Magia:


W sumie trochę przykro, że nie znalazłem tego wcześniej, bo okazuje się, że wystarczy parę mięśni w gardziole poprzestawiać a różnica jest jak niebo i ziemia. Polecam wszystkim, którzy chcieliby się dowiedzieć co w trawie piszczy. Możliwe, że po tym dodacie nawet parę tonów do swoich głosów :ok:

Niektóre z omawianych zagadnień:
-Jak oddychać
-Jak poradzić na zapowietrzony głos
-Jak śpiewać wysoko i nisko
-Jak riffować
-Techniki stylistyczne jak na przykład vocal fry i jego zastosowania
-Jaś używać mocnego i ładnego falsetu


Ogólnie żyć nie umierać ;)
"Wszechogarniającym wierszem świat wykroczył poza słowa."
Obrazek

>Książę rymów<
>Worek treningowy Rose<
ODPOWIEDZ