Demo miksowania piosenki

Moderator: Opiekunowie realizatorów dźwięku

Razjel

Realizator dźwięku (starszy)

Reżyser piosenek

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 56
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:29

Filmiki przedstawiają miksowanie wersji piosenki "No pain, No game" śpiewanej przez Ayo. Ten projekt jest dobrym przykładem paru częstych problemów, które pojawiają się podczas miksowania piosenek fandubbingowych. Są w nim też chórki, więc jest wiele możliwości na demonstracje różnych technik przydatnych podczas post-produkcji. Użyty DAW to Logic 9.

W linku są ścieżki wokalne, instrumental, oryginalna piosenka i przygotowany miks:
https://mega.nz/#!iBMDiQoJ!cIqtdZFUF9cj ... eM7PrMixgI

Dołączam również wszystkie nagrania użyte w miksie, więc jeżeli będziecie chcieli się sprawdzić w miksowaniu tej piosenki to macie taką możliwość. Dobre wyzwanie jeżeli nigdy wcześniej nie pracowaliście z tak tłocznym miksem i paroma ścieżkami wokalnymi naraz.

Ze względu na brak dużej ilości wolnego czasu starałem się przygotować miks dość szybko, dlatego miksowałem od razu do finałowej wersji tego samego dnia. Filmiki nie były edytowane, więc pokazują cały proces bez zatrzymania.

Filmiki rozłożone są na 4 główne części.

Pierwsza część pokazuje bardzo szybki balans głośności, żeby zapoznać się z piosenką.

[youtube][/youtube]

Tutaj przedstawiony jest proces edytowania nagrań przed miksowaniem.

[youtube][/youtube]
Ta część przedstawia mój pierwszy szybki miks. Przed nagrywaniem uporządkowałem nagrania w grupy w moim DAW. Pierwsze 20 sekund pokazuje uporządkowane nagrania.

[youtube][/youtube]
Po przerwie na odświeżenie uszu zanotowałem poprawki i zabrałem się do ostatnich zmian w miksie.

[youtube][/youtube]
Ta część przedstawia porównanie wersji przed i po miksowaniu.

[youtube][/youtube]

Razjel
ODPOWIEDZ