[AKTOR] Alisun

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Krasnoludki:

Scenka:
Oryginał:

Jedyne informacje jakie bym chciała dodać to chyba, że pierwszy raz w ogóle coś takiego robię i nie mam pojęcia kompletnie czy zabrałam się za to właściwie. Fajnie jest posłuchać czyjegoś dubbingu, ale już samemu się za to zabrać, przynajmniej dla mnie, trudno było trochę ogarnąć gdzie to ma ręce i nogi. Jedno zastrzeżenie mam do siebie, że na obydwu nagraniach jestem chyba za blisko mikrofonu (przy scence już nie wytrzymałam i pousuwałam niektóre głośniejsze oddechy i to moja jedyna ingerencja w te nagrania w sumie), jednak zawsze gdy próbuję stanąć dalej i nie zbliżać facjaty to wydaje mi się, że gorzej to brzmi chociaż nie ukrywam, że sama czuję, że ten mój oddech w tle nie jest przyjemny dla ucha. :oops: Poza tym nie mogłam znaleźć pasującej do mojego głosu postaci, więc postanowiłam, że "zagram" swoją imienniczkę. :')
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Dzień doberek! o/

Po uno primo: barwą głosu nie musisz pasować, wystarczy, żeby w scence dobrze oddać emocje o/
A teraz, do rzeczy. Pierwsze co mnie zainteresowało to twój mikrofon: odszumiałaś coś czy ten metaliczny pogłos "występuje naturalnie"? Nie to, że jest od razu jakaś tragedia, ale nie jest to też jakość przyjemna do słuchania, rozumiesz.
Anyway, krasnoludki fajne, naprawdę, potencjał jest spory i szczerze powiedziawszy, to nawet nie słyszałam specjalnie tych silnych puknięć w mikrofon. Niestety, scenka mnie już trochę zawiodła. Jak przy krasnoludkach faktycznie dykcja była dobra i modulacje też się pojawiały, tak przy scence miałam wrażenie, że momentami nie do końca rozumiem co mówisz. No i, niestety, emocje też były słabiutko oddane, brakowało mi w tym wszystkim pazura jaki miała ta postać. Niby jesteś zła na nich wszystkich, a jednak twoja złość jest taka trochę płaska.
Podsumowując, myślę, że może być lepiej, a nawet jestem pewna, patrząc na Krasnoludki. Jest potencjał, naprawdę - i właśnie patrząc na ten potencjał wręczam ci rangę Młodszej aktorki. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie upomnisz się o pełną rangę i popiszesz czymś więcej! Pamiętaj jednak o dykcji i o odpowiednim oddaniu emocji jakie wyraża w danym momencie postać!
Pozdrawiam cieplutko <3
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Po takim wpisie na pewno doberek! \o

Co do krasnoludków nie mogę być całkowicie pewna, bo nagrywałam to dosyć dawno, ale scenki nie odszumiłam w ogóle. Nie wiem w sumie co rozumiesz przez metaliczny pogłos, bo go chyba nie słyszę albo nie odczuwam go tak bardzo, żeby zwrócić na niego uwagę. Najbliżej według mnie prawdy raczej jest "występowanie naturalne", bo mikrofon parę razy mi już spadł na ziemię i raz tak ześwirował po upadku, że na każdym nagraniu było słychać coś w rodzaju dodatkowych zgrzytów, stęków, że myślałam, że już nigdy nie uda mi się nagrać nim niczego więcej... Tak to jest jak się stawia coś na nie do końca stabilnej własnej roboty konstrukcji. Stąd też te uderzenia słychać, bo szturchałam czasem delikatną konstrukcję, więc mikrofon też to od razu notował. ^^' Jednak jeśli to nie problem to czy mogłabym wysłać Ci nagranie, z którym zupełnie nic nie zrobię, nie odszumię, nie wytnę niczego itp.? Tak jak się nagra takie wyślę. Chciałabym sprawdzić czy bez jakiejkolwiek ingerencji w nagranie dalej słychać ten pogłos.
Powodem różnic w jakości mojej mowy między krasnoludkami i scenką była chyba głównie różnica w ilości przygotowań do jednego i drugiego, gdzie Krasnoludków wyuczyłam się praktycznie na pamięć i przy okazji nauki szukałam jakich głosów mogłabym użyć do poszczególnych wersów co zajęło w sumie sporo czasu, ale czułam się dzięki temu bardzo pewnie mówiąc je, a do scenki aż tak się nie przygotowywałam i mylił mi się tekst wielokrotnie. Innym powodem w sumie mogła być chęć wpasowania się w kłapy za wszelką cenę przez co nie potrafiłam nawet zmusić siebie, żeby zwolnić zamiast pędzić na łeb na szyję.
Bardzo się cieszę, że widać potencjał, bardzo dziękuję za wszelkie uwagi i rady oraz doceniam za danie szansy i przyznanie rangi młodszej aktorki! <3

Również pozdrawiam cieplutko! :D

EDIT. Jeśli w scence było słychać ten metaliczny pogłos również to wiem co go wywoływało. ^^' Jednym z elementów konstrukcji do podwyższenia mikrofonu do nagrania scenki było puste metalowe pudełko i jak dzisiaj mówiłam na głos blisko niego i nie było zakryte poduszką jak przy nagraniu to właśnie wydawał dosyć głośny metaliczny pogłos. Jednak jeśli słychać było to również przy krasnoludkach to i tak bym chciała wysłać nagranie bez obróbki, jeśli można, bo Krasnoludki były nagrywane w innym pomieszczeniu i nie było tam żadnych metalowych pudełek. xd
Zablokowany