Rekrutacja - Podejście drugie (Nyan)

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Nyan

Aktor

Posty: 8
Rejestracja: 07 sie 2017, 14:03

Witam!
Jeżeli to nie problem, to mówcie mi Nyan.
Niedawno ukończyłem 18 lat.
To jest moje drugie podejście, (pierwsze było rok temu) wcześniejsze leżało przez mikrofon, mam nadzieję że teraz będzie zupełnie inaczej.

(psst: Nie zmienia to faktu że i tak strasznie się boję)


Scenka:


Krasnale: http://uploadfile.pl/pokaz/1459769---fibd.html


(a tutaj scenka w której brałem udział:
(i jeszcze jedna:
:twisted: Czary Mary, hokus pokus z tej strony Nyan :twisted:
Awatar użytkownika
Eden

Aktor

Posty: 140
Rejestracja: 18 lis 2017, 20:02

Co do Krasnali :
Straszny pośpiech z krasnalami a z modulacjami też nie zaszalałeś , są też momenty gdzie słychać bardzo to nikczemne "R" np bRRody czy RRaki ale spoko bo można to wyćwiczyć co do jakości audio to pozostawię to do oceny komuś z Rekruterów.

Co do scenki :
Menel na początku był ok
Pan Lusterko też ujdzie
Ale co do Geralta to tutaj trochę poległeś xD Postać ma niski głos więc mogłeś tu za "experymentować" jakimiś niskimi modulacjami lub chociaż lekką chrypą.
Oczywiście tutaj nie jest to aż tak ważne bo chodzi głownie o pokazanie swoich możliwości : Dykcji , Modulacji , Gry Aktorskiej , to czy głos pasuje pod postać to tutaj rzecz mniejszej wagi.

Te scenki dodatkowe wyszły lepiej tak mówiąc prawdę xD

Najbardziej mnie jednak martwi to intensywne "R" to na pewno coś nad czym będziesz musiał popracować :}

Powodzenia w Rekrutacji o/
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

Nie ma się czego bać, jak sam nie zrobisz ruchu będziesz stał w miejscu, a tak to chociaż może ktoś cię ukierunkuje, albo rzuci feedback. Im częściej się gdzieś pokazujesz, tym większe prawdopodobieństwo, że ktoś cię zauważy.
Próbowałeś pracować coś nad wymową "r"? Masz podobny nawyk co mój kolega, który kiedyś nie mówił "r" i zastępował je właśnie takim "charczeniem", przy którym czubek języka nie uderza o podniebienie. W każdym razie niemówienie "r" będzie problemem jeśli byś chciał wyjść poza fanowską sferę działań dubbingowych i warto nad tym pracować. To co pisał Eden, za szybko te krasnale, staraj się mówić, a nie czytać, jakbyś chciał coś przekazać, a nie przelecieć tekst na szybkości, bardziej się skup po prostu, ew. wcześniej przemyśl jak chcesz to powiedzieć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Cześć! \o\

Pisaliśmy troszkę, naczekałeś się, pora na ocenę.
Chłopaki jak zwykle napisali to co najważniejsze, więc mi pozostaje tylko parafrazować, heh.
Coś mi w tym mikrofonie nie leży, jakiś taki metaliczny pogłos słyszę.. ale wiesz co, mam podobnie, więc po prostu uznaję, że nagrania były odszumiane (a tego robić nie powinieneś, ale trudno). Następnym razem zostaw na surowo, to montażysta ma ci wyciąć szumy a nie ty, a ja muszę wiedzieć, na czym stoimy jeżeli chodzi o sprzęt bez jakiejkolwiek twojej własnej ingerencji w jego jakość nagrywania.
Anyway!
Dykcje masz dobrą, problem leży w tym twoim "r". Mamy parę osób w grupie które je słabo wymawiają, ale to nie znaczy, że tej wady nie da się naprawić. Logopeda na pewno ci z tym pomoże, bo jednak jak ja nie widzę problemu w takim charczeniu jak u ciebie, tak inny reżyser może ci nie dać roli właśnie z tego powodu. Także miej to na uwadze i pomyśl nad jakimiś zajęciami u logopedy.
Scenka była bardzo fajnie zagrana, tak niewymuszenie, na jakimś luzie. Rzecz w tym, że gdyby nie kłapy, nie poznałabym nawet gdzie kończy się kwestia Geralta a zaczyna Pana Lusterko ;// Mogłeś chociaż spróbować tym głosem się pobawić, bo modulacje to PODSTAWA - naturalny głos masz fajny, ale jeżeli nie chcesz się ograniczać to musisz zacząć modulować to niżej, to wyżej, zrobić sobie jakieś rozgałęzienia. Dodatkowo, Geralt wydał mi się troszeczkę jednak za sztywny. To taka postać dosyć no.. stateczna. Przynajmniej w tej scenie. Może to kwestia tego, że twój głos był zdecydowanie za wysoki na Wieśka, ale miałam wrażenie, że zwyczajnie odstajesz.
Krasnoludki strasznie szybkie, strasznie na odpiernicz zrobione: ja bym je na twoim miejscu poprawiła zanim wyślesz do Banku Głosów. Tak, i w tym miejscu ci powiem, że otrzymujesz na razie rangę Młodszego Aktora. A dlaczego to? Żebyś się podszkolił w samym aktorzeniu bo widzę, że potrafisz, musisz się tylko zmobilizować. Jak tylko zauwazysz progress, podrzuć mi jakiś projekt w którym weźmiesz udział a ja zastanowię się nad awansem. Bo widzę w tobie koleżko potencjał (+ ta determinacja w pisaniu do mnie o wszelakie rady czy w ogóle jest tak bardzo no... dobra, że po prostu nie mogę się doczekać aż zobaczę cię w czymś większym). Okej!
Jak już mówiłam, Bank Głosów. Odezwij się do użytkownika TheKasarr, wyślij mu swoje Krasnale (ale je popraw, serio, nawet mi najpierw podeślij do odsłuchu, bo to co tutaj odwaliłeś to, ujmę to okrutnie, maniana jakaś jest XD). Bank Głosów jest pomocny dla reżyserów z zewnątrz gdy szukają kogoś do projektów. Tak samo, zerknij do działu Dubbingowo i nagraj się do aktualnie trwających castingów.
No i co, witamy w drużynie aktorów! :D
Zablokowany