matbar97

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

matbar_97

Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2018, 23:28

20 lat, nacisk głownie na dykcje oraz wyraźne mówienie rozpocząłem kilka lat temu. Słysze od znajomych ze mam przyjemny glos. Nie planuje budować wlasnej spoleczności, chce sie wkręcic do jakiejs grupy dubbingowej/lektorskiej by podkladac glos do cudzych produkcji, tym samym rozwijając swój warsztat. Nagrywam telefonem komórkowym, jeśli ktokolwiek się mną zainteresuje, mogę zainwestować w mikrofon. Pracuję od pół roku, więc finansowo jestem niezależny. Nie nagrałem scenki ponieważ nie jestem w stanie tego zrobić.

Wiersz: https://soundcloud.com/user-124657439/j ... ki/s-5e6Wo
Scenka:

aka bonus, jeśli potrzeba więcej próbek:

Pozdrawam.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2018, 18:20 przez matbar_97, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Szibin

Aktor

Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2017, 00:13

Hmmmm... Możesz dokładniej rozwinąć dlaczego nie możesz zrobić scenki?
matbar_97

Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2018, 23:28

Jestem w szpitalu, mam dostęp wyłącznie do telefonu. Chodzi o kręgosłup, nie usiedzę długo przed laptopem. To nie jest norma, po prostu mam kuku na zdrowiu, tymczasowe. Dogram tą scenkę dzisiaj, na pewno się pojawi. Przepraszam za utrudnienia.
Awatar użytkownika
Szibin

Aktor

Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2017, 00:13

Jeśli to na prawdę duży problem, nagraj audio i powiedz do jakiej scenki, mogę Ci to zmontować. ( po prostu żeby był obraz) Ale to jakoś na dniach.
matbar_97

Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2018, 23:28

Scenka,
matbar_97

Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2018, 23:28

Ostatecznie rezygnuje ze swojej kandydatury. Czy można ręcznie zamknąć/usunąć temat, ponieważ nie znalazłem takiej funkcji.
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

W takim razie zamykam temat, wróć do nas, jak wydobrzejesz :)
matbar_97

Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2018, 23:28

A można coś więcej powiedzieć? Bo jeżeli problemem jest zdrowie to zapewniam że sobie radzę. Mobilizuje się i mimo problemów z nim zwiazanych wrzuciłem i krasnoludki i scenkę. Jedyną odpowiedź jaką otrzymałem to: wróć do nas jak wydobrzejesz. Co to ma znaczyć? Nie podoba mi się to.
Awatar użytkownika
Pchełka
Lider grupy
Lider grupy

Tekściarz (rekruter)

Reżyser piosenek

Tekściarz

Posty: 602
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:50

Odpiszę to, co odpisałam w PW:
Nie rozumiem. Sam napisałeś, że wycofujesz rekrutację.
"Ostatecznie rezygnuje ze swojej kandydatury. Czy można ręcznie zamknąć/usunąć temat, ponieważ nie znalazłem takiej funkcji."
Założyłam (być może niesłusznie) , że to przez zdrowie i zamknęłam temat. Jeśli nie tego chciałeś, to napisz ;)
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

To ma znaczyć, że jeśli jesteś chory, to po co podejmujesz działania, na których jakość ma wpływ choroba? Rekrutacja polega na pokazaniu swoich możliwości, a jeśli nie jesteś w stanie ich pokazać i tłumaczysz się chorobą to wygląda tak: "Siema, nie potrafię tego robić, ale mam nadzieję, że dzięki chorobie mnie przyjmiecie i uwierzycie, że moje umiejętności są wyższe niż te, które prezentuje", albo "No, mnie to nie obchodzi raczej, nagram na szybko, przyjmijcie mnie, elo". Kiedy masz podbite oko, nie robisz sobie zdjęć do dokumentów.

Teraz oceniając obiektywnie, traktując Cię jak każdą inną osobę mogę stwierdzić, że jesteś zamknięty przed mikrofonem, bo w krasnalach nie ma emocji, są jedynie jakieś modulacje. Fajnie, że próbujesz bawić się głosem, ale nie wydobywasz z siebie żadnych stanów, a jedynie zalążki. Większość była mówiona półgłosem, też kwestia otwarcia na mikrofon. Unikaj takiego przeciągania jak na początku, bo to nic nie wnosi (po pierwszeeeee, gdzie zimują rakiiii). Potrzeba trochę urozmaicenia, ze względu na monotonię w wypowiadaniu poszczególnych zdań. W próbce chodzi o zademonstrowanie swoich możliwości, które powinny być różnorodne. Jeśli chodzi o dykcję, to nawet spoko, chociaż mam wrażenie, że nie bardzo otwierasz usta, ale to . W scence nie brzmisz jakbyś był pijany, tylko jakbyś mówił cicho i wolniej niż normalnie. Nie ma też popfiltru, przez co wydech na końcu to przester.
Obrazek
matbar_97

Posty: 6
Rejestracja: 05 cze 2018, 23:28

Właśnie na taką wiadomość czekałem. Dzięki Kubacz, bałem się że zostawicie mnie bez żadnych wskazówek. Nie jestem chory. Mam problemy ze zdrowiem, to nie tożsame. Jeżdżę po szpitalach ze względu na kręgosłup. I to się nie zmieni. Będę jeździł przez najbliższe lata. Mam zrezygnować z chęci nagrywania ze względu na problemy zdrowotne? Nie tak sobie wyobrażałem pomoc z Waszej strony.

Bawię się głosem od kilku lat. "fajnie że próbujesz bawić się głosem" nie zadowala mnie, to brzmi jakbym mikrofon chwycił kilka dni wcześniej i stwierdził: będę lektorem. A jest to długoterminowa praca z mojej strony. Każdy kogo spotykam zwraca uwagę na mój głos i nie dam sobie wmówić że się do tego nie nadaję.

"Większość była mówiona półgłosem" - gdzie tam, cały pokój drży kiedy mówię. Zawsze otwieram pełne usta i aż nadto ruszam nimi podczas nagrywania.

Nie ma popfiltru? Przecież napisałem że nagrywam telefonem, swoją drogą beznadziejnej jakości porównując z innymi nagraniami, nie zwykłem montować popfilfr do telefonu.

Przeczytałem kilkakrotnie Twoją wiadomość. Zapisałem co mi zarzucasz i zwracam na to uwagę. Będę próbował znów za miesiąc.
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

Nie mówiłem, żebyś rezygnował z nagrywania ze względu na problemy z kręgosłupem, tylko żebyś podszedł do rekrutacji na poważnie. NanoKarrin nie ucieknie, więc jeśli się nagrasz po powrocie ze szpitala w komfortowych warunkach, to tylko na tym skorzystasz.
Wygląda na to, że chwyciłeś telefon i stwierdziłeś, że nagrasz się na szybko na rekrutację :P
"Każdy kogo spotykam zwraca uwagę na mój głos i nie dam sobie wmówić że się do tego nie nadaję." To mi się najbardziej spodobało, że masz charakter i wiesz co chcesz osiągnąć. Barwę masz fajną, nie zaprzeczę.
Co do półgłosu, to chodziło mi o to, że nie wykraczasz poza standardową głośność mówienia i podczas sprawdzania Twoich możliwości przykładowo nie jestem w stanie stwierdzić, czy możesz krzyknąć do mikrofonu, albo chociaż powiedzieć coś głośno, czy zawołać.
Jakość nagrania też jest brana pod uwagę podczas rekrutacji.
Powodzenia życzę przy następnym podejściu, z fartem i do usłyszenia.
Obrazek
Zablokowany