Moje dubbingowe wariacje - Kulomraj

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Kulomraj

Aktor

Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2018, 11:20

Cześć,

wysyłam link do mojego dubbingu z obrazem oraz wykonania Krasnoludków.

Krasnoludki: https://mega.nz/#!u6gG3QrA!bZ_wJd_U-kxK ... 3MEFoh4M9w
Dubbing z obrazem: https://mega.nz/#!PqhCBTIC!9VzGwUXjmdr4 ... MV2YQmcGDg

Pozdrawiam,
Dawid Jarmoluk
Tylko cień
Zobaczy ten
Kto księżyca blask
Uczyni swoim bogiem

Tylko wiór
Bezkształtny strzęp
Położy człowiek
Na ołtarzu wieczności
Gdy drogę
Utoruje
Zimnym płomieniem
Rachitycznej moralności
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

Damn, chyba nieczęsto się zdarza, że ktoś wbija na pierwsze podejście i ma ogarniętą dykcję, bo pod tym względem jest całkiem fajnie. Barwę też masz ładną. Niefortunnie brzmisz na zmęczonego i zestresowanego i to trochę zmniejsza poziom całokształtu. Mam wrażenie, że to kwestia otwarcia na mikrofon, żeby Ci się udało wykrzesać jakieś emocje, modulacje spoko, tylko właśnie brakuje czegoś, co przykułoby uwagę. Za bardzo się starasz to przelecieć. Przy końcówce niepotrzebnie końcówkę każdego wersu wyciągasz do góry, przez co nagranie traci na naturalności. Ogólnie wierszy się nie recytuje wersami, tylko frazami. Nie traktuj tego jako linijki, tylko jako coś, co masz w sobie i chcesz uzewnętrznić. W gruncie rzeczy i tak jestem pozytywnie zaskoczony, ze względu na dykcję, tylko musisz popracować aktorsko.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kulomraj

Aktor

Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2018, 11:20

Dziękuję za recenzję :)

Nie wiem, czy jestem zamknięty na mikrofon - gdy nagrywałem, to jarałem się tym, co robię i po mojej skórze przebiegały dreszcze.

Działam aktorsko w poznańskim studiu Próby już dwa lata jako aktor amator.

To "wyciąganie do góry" wynika z kładzenia akcentów, które z kolei wynika z odbioru logicznego treści.

Wiadomo, że w deklamacji nie ma czegoś takiego jak interpunkcja czy czytanie linijkami - są natomiast pauzy, które w Krasnoludkach były zbyt długie, przez co poszczególne fragmenty wiersza nie brzmią spójnie, ale taki już urok traktowania każdej modulacji jak osobnej kreacji.

Mam taką manierę stonowanego/stoickiego człowieka, który oszczędza pokłady energii - muszę od tego odchodzić, bo w przeciwnym razie moje wykonania będą nudne, odbiorcy zaczną zasypiać, a koledzy aktorzy stwierdzą, że "gram Czechowem" :)

PS. Ile orientacyjnie potrwa oczekiwanie na odpowiedź rekrutera?
Tylko cień
Zobaczy ten
Kto księżyca blask
Uczyni swoim bogiem

Tylko wiór
Bezkształtny strzęp
Położy człowiek
Na ołtarzu wieczności
Gdy drogę
Utoruje
Zimnym płomieniem
Rachitycznej moralności
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

O, to witam w klubie, też musiałem walczyć ze spokojną naturą i przez pierwsze 2 lata mojej przygody z dubbingiem miałem reputację bezemocjonalnej osoby XD
Obrazek
Awatar użytkownika
Szibin

Aktor

Posty: 15
Rejestracja: 29 lis 2017, 00:13

Może to trwać chwilę albo kilka dni. :D Raczej nie dłużej niż tydzień.
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Cześć! o/

Woow, Krasnoludki które dobijają do 2 minut to zawsze baaaardzo powoolne Krasnoludki. Więcej życia, kolego, brzmisz jakbyś był "dead inside". Fajnie się bawiłeś modulacjami, dykcja też super, ale szło przysnąć przy tej interpretacji, no offence. Nad tym będziemy pracować, nad jakimś żywszym tonem. Luzik, bywali tacy jak ty i zawsze dało się ich sprowadzić na dobrą drogę ;3
Scenka również taka bardzo no... bez życia. To jest bardzo fajny materiał do nauki, i wyczuwałam tutaj nawet tą nutkę rozpaczy zarówno u Shreka jak i Osła, ale musisz zauważyć, że Shrek jest tutaj również wściekły. Tego zabrakło. On krzyczy, Osioł krzyczy, no a ty - nie krzyczysz. Dlatego bardzo bym chciała abyś spróbował jeszcze raz, poprosił albo mnie albo jakiegoś innego aktora o wskazówki, podsyłał swoje kamienie milowe - każdy będzie chętny aby ci pomóc w samorozwoju. Bo na razie głównym problemem u ciebie jest brak jakiejś energii. Jakaś iskierka emocji grzeje, ale to nadal za mało. Dlatego na razie rangi nie dostaniesz, ale ćwicz dalej, bo podstawy masz ogarnięte. <3 Powodzenia i czekamy na drugie podejście!
Awatar użytkownika
Kulomraj

Aktor

Posty: 8
Rejestracja: 14 cze 2018, 11:20

Mój kolega stwierdził, że w Krasnoludkach brzmię jak zmęczony życiem kierowca autobusu, który po robocie wziął antydepresanty i zaczęła się jazda :D

Skupiłem się za bardzo na modulacjach, dopiszę do każdego wersu emocję, którą chcę przekazać w danym momencie i będę skupiał się tylko na tym.

Nie zgodzę się, że postacie w scence krzyczą, jedynie mówią podniesionymi głosami - krzyczy dopiero Shrek na samym końcu (ja też wtedy krzyknąłem).
Osłowi w Shrekowi w tym fragmencie przypisałbym dwie emocje: rozpacz oraz irytację, u Shreka przeważa irytacja, u osła rozpacz.

Szczerze przyznam, że spodziewałem się dostać przynajmniej rangę młodszego aktora - lubię odhaczać nagrania i iść dalej ku kolejnym wyzwaniom, jednak baaaaardzo zależy mi na osiągnięciu zawodowstwa w aktorstwie głosowym, dlatego na pewno spróbuję jeszcze raz.

Masz na końcu języka jakieś wskazówki, podpowiedzi, pomysły na ćwiczenia, które mógłbym wykonać, aby lepiej grzać emocjami?

Serdecznie pozdrawiam i dziękuję za recenzję!
Tylko cień
Zobaczy ten
Kto księżyca blask
Uczyni swoim bogiem

Tylko wiór
Bezkształtny strzęp
Położy człowiek
Na ołtarzu wieczności
Gdy drogę
Utoruje
Zimnym płomieniem
Rachitycznej moralności
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Haha, ja to jednak jestem wymagająca jeżeli chodzi o osoby u których widać potencjał xd
Okej, faktycznie, może nie krzyczą, ale przekrzykują się wzajemnie, próbują się przegadać, jeden drugiemu wchodzi praktycznie w słowo - brakuje u ciebie dynamiki.
Aby lepiej grzać emocjami najlepiej by było żebyś spróbował zagrać jakąś scenkę, nawet tą raz jeszcze, i podesłał ją na privie czy mi, czy któremukolwiek z aktorów. Wtedy ten wybraniec wypisałby ci dokładnie gdzie co należy poprawić, jak zagrać poszczególną kwestię żeby to miało ręce i nogi. Ewentualnie mogę ci już teraz napisać na privie szczegółową ocenę, kwestia po kwestii, tego materiału rekrutacyjnego.
Zablokowany