Rekrutacja na aktorkę dubbingową

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
astrin94

Aktor

Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2018, 00:09

Hej!

Bardzo miło mi Was powitać i czekam na solidną, konstruktywną krytykę! :D

Miłego dnia!

Asia

Linki:
1. Krasnoludki:


2. Bajka z moim dubbingiem:
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

Jak przyśpieszasz, to gubisz dykcję, czasem ją gubisz nawet bez przyśpieszania. Postaraj się nie mlaskać co drugie zdanie. Czasem nie wydajesz dźwięku - "po pierwsze", "miał najstarszy", może powietrza brakuje. Krzywdzisz się podczas nagrań. Nie zdzieraj sobie gardła, bo to bez sensu, odpal przeponę. Jeśli bolą cię okolice krtani podczas nagrań - przestań, ta końcówka nawet mnie bolała, a tylko słuchałem. Trochę dziwnie (nienaturalnie) akcentujesz zdania czasami xd Fajnie, że starasz się jakieś emocje wydobyć, to na plus. Popracuj nad emisją głosu, żeby nie zdzierać gardła i może coś z tego będzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
astrin94

Aktor

Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2018, 00:09

Dzięki za konstruktywną krytykę. To był mój pierwszy raz w ogóle z dubbingiem, ale w sumie nie będę się usprawiedliwiać. Mam kilka pytań odnośnie Twojej odpowiedzi:
1. czasem nie wydajesz dźwięku - wybacz, ale co to znaczy? xD
2. czy mógłbyś wskazać momenty kiedy gubię dykcję? Chcę wiedzieć dokładnie, bo ja niestety nie potrafię tego wyłapać, a jak mam coś zmienić muszę wiedzieć, co jest problemem (oczywiście jak będziesz lub o ile będziesz miał troszkę czasu).
3. Gardło nie bolało ani trochę. Masz jakieś wskazówki jak używać przepony?
4. Nagrania były nagrywane za pomocą mikrofonu w słuchawkach - czy uwierało to w uszy?
Mlaskanie...eh za to przeproszę. Rzeczywiście występuje bardzo często, jest to mój sposób na skupienie się i przypomnienie sobie tekstu! Na 100% poprawię.
Awatar użytkownika
Nanoha
Król
Król

Reżyser scenek (rekruter)

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 159
Rejestracja: 08 paź 2016, 07:40

Cześć!

Mocne wejście na krasnoludkach :) dobre to było bardzo ekspresyjne, staraj się ustawiać mikrofon mniej więcej na wysokości nosa, jeśli nie potrafisz zapanować nad dmuchaniem w niego na przykład przy "p" "b", wtedy nie będzie słychać "dmuchania". Pamiętaj, jak przyspieszasz to staraj się nie tracić dykcji w sensie przyspieszenie nie polega na tym, żeby nie wypowiadać jakiś sylab tylko, żeby je wypowiadać szybciej.

Co do scenki:
1. Jest tam ktoooś? Nikogo NIEEEE maaaa? - w tych kwestiach bardzo dziwnie zaakcentowałaś, słyszę akcent zarówno na "tam" "ktoś", "nie", "ma" tak jakbyś każde to słowo traktowała jako oddzielnie zdanie, a nie jako całość
2. Dlaczego nikt się nie odzywa? - akcentujesz "go" w dlaczego i "wa" w "odzywa", a w języku polskim nie akcentujemy na ostatnią sylabę :)
3. Wszystko trzeba robić samemu.... - tu więcej irytacji w głosie, musisz się oburzyć, że "co to za porządki, dopiero się obudziłam, a już sama mam sobie radzić"
4. Czyżbym to ja była Maja - nie słychać "czyż" tylko czybym
5. Ach tak, a pani też ma imie - ż troszkę mało dźwięczne wyszło, ale bardzo mi się emocjonalnie podobało, słychać ciekawość
6. Dobrze, że - brzmi jak dopsze że

W scence ładnie pasujesz pod Maję, słychać błędy, głównie w akcentowaniu wyrazów, bo próbując dodać ekspresję akcent dajesz na ostatnie sylaby, co nie brzmi po polsku, ale widać, że dobrze kombinujesz, jest to do szybkiego wypracowania.
Witam w grupie w roli Młodszego Aktora! Gratuluję :)
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

"dziezimujoraki" zamiast gdzie zimują raki "dugie" zamiast długie "aczego" zamiast dlaczego "zmarszczył" nie słychać, "trzy *niezidentyfikowany dźwięk" po trzy" "micząc" zamiast milcząc, przy "zupełnie" tracisz głos pod koniec słowa (to z tym niewydawaniem dźwięku). Jak mówisz szeptem przebija ci wysoki ton z gardła. Mnie bolała ta końcówka, tego *golluma*, ciężko mi uwierzyć, że nie bolało cię po tym gardło xd Co do przepony, to musiałbym napisać dużo tekstu, a na to teraz nie mam czasu. Zgoogluj sobie coś o emisji głosu, był taki kanał new york vocal coaching, chyba nadal jest. Ogarnij sobie filmy o emisji, dobra sprawa.
Obrazek
Awatar użytkownika
astrin94

Aktor

Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2018, 00:09

Nanoha - bardzo dziękuję za tak wyczerpującą i cenną odpowiedź oraz oczywiście za przyznanie rangi Młodszego Aktora!!! W horoskopie miało mnie dzisiaj spotkać coś dobrego i wow, rzeczywiście ~ magia
Pozwolę sobie do Ciebie napisać w celu informacyjnym oraz wskazówek do dalszych kroków :)

Kubacz - dziękuję za doprecyzowanie :) ten niezidentyfikowany dźwięk to śmiech (dokładnie "hihihi" przed "po trzy", stwierdziłam, że pasuje skoro miał to mówić najmłodszy). Hahaha Golluma xD No nie, nie bolało, może gdyby powtarzała tę scenę w nieskończoność to bym to odczuła. W każdym razie dzięki!
Zablokowany