[REKRUTACJA, AKTORKA] Sherlotka

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Sherlotka

Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2018, 20:18

Cześć! :D
Jestem Sherlotka, miło mi Was wszystkich poznać, czekam na uwagę i konstruktywną krytykę nad czym mogę jeszcze popracować.

Krasnoludki:

Scenka:
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

Tutaj dzieją się różne rzeczy, np. "wszyskich", "piontek" itd. ale ogólnie jak poprawisz dykcję, to może być ciekawie. Zwróć uwagę na "ą", bo praktycznie za każdym razem mówisz "ou", a "ą" powinno być miękkie i nosowe. Słychać małą wadę wymowy przy "sz", ale to nie jest jakoś strasznie odpychające. Inwestycja w popfiltr będzie konieczna. Mało emocji zaprezentowałaś, przydałoby się trochę poszaleć, jakieś skrajnośći ogarnąć. Aktorsko trochę odstajesz od Banaszyka, nie da się ukryć, ale próbowałaś się wczuć, to już coś. W scence podobnie jak w krasnoludkach najbardziej razi "ou" zamiast "ą". Jak chcesz odegrać scenkę, to spróbuj przemyśleć, co byś czuła, gdybyś była w takiej sytuacji, wtedy powinnaś brzmieć trochę bardziej naturalnie. Dykcję koniecznie poćwicz, zwłaszcza "ą", a poza tym, poogarniaj sobie jakieś projekty, żeby zdobyć więcej doświadczenia. Z fartem.
Obrazek
Awatar użytkownika
Sherlotka

Posty: 3
Rejestracja: 09 lip 2018, 20:18

Wielkie dzięki, zapamiętam i poprawię :D
Mógłbyś mi wskazać konkretne fragmenty w scence, w których przydałoby się więcej emocji?
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

Mało emocji w kontekście krasnali, w scence nie to, że więcej, tylko prawdziwsze, bo trochę sztucznie to brzmi. Niefortunnie stałem się rekruterem, od kiedy ostatnio pisałem posta, co za tym idzie mam moc odrzucenia podania.
Proponuję ćwiczenie dykcji 5-15 minut dziennie, zależy jak stoisz z wolnym czasem.
Rzeczy, które na pewno musisz poprawić przed drugim podejściem to dykcja właśnie i popfiltr (opcjonalnie nowe mikro też mile widziane).
Jeśli pragniesz jakichś protipów, to zapraszam na pw / discorda. Cytując klasyk wróć gdy zdobędziesz więcej doświadczenia :D
Obrazek
Zablokowany