[AKTORKA] Truss

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Martie

Wokalista

Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2018, 21:55

Krasnoludki:
Scenka:

Scenka daje mi dużo wątpliwości, ale nawet jak się nie uda, to będę wiedziała nad czym poćwiczyć :)
Awatar użytkownika
Yasiuuhi

Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2018, 15:51

Ay słodki głosik :D
Życzę powodzenia!
“Doubt thou the stars are fire;
Doubt that the sun doth move;
Doubt truth to be a liar;
But never doubt I love.”

- William Shakespeare
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

Krasnale. To samo, co przy 99% zgłoszeń. Ucz się mówić normalne nosowe ą, a nie ou, bo zimujou. Poza tym dykcyjnie nie jest źle. 0 emocji, modulacje to nie emocje, może ktoś to jeszcze będzie czytał kto się będzie kiedyś zgłaszał przyszłości, tu jest dobry protip. Modulacje same w sobie nie mają żadnej wartości, każdy potrafi się wydurniać, nie każdy potrafi tchnąć życie w postać i być kimś prawdziwym przed mikrofonem. (da się tego nauczyć poprzez praktykę) Mogę spropsować za to, że pytania brzmią jak pytania, ale nie wiem czy to jakiś wielki powód do dumy, chociaż to już cię stawia wyżej od części kandydatów, więc się nie poddawaj. Najlepiej jakbyś ten wiersz mówiła z pamięci, bo wtedy nie czytasz i to pomaga w pracy nad tekstem, bo nie skupiasz się nad tym co czytasz, tylko po prostu mówisz. Jak ciężko ci wchodzą rzeczy w pamięć, to pamiętaj, żeby nie czytać, tylko mówić, żeby to coś znaczyło i nie było pustym zlepkiem liter.
W scence za bardzo próbujesz brzmieć kawaii, zamiast mieć intencje takie jak postać, przy tym "brzmisz na pewną siebie, zobaczymy jak ci jutro pójdzie" brzmiałaś, jakbyś rzeczywiście się ciekawiła tym jak pójdzie twojej koleżance, a przecież ta franca uczy się tylko dzień przed sprawdzianem, a ty często, więc gdzie jakieś poirytowanie, czy coś takiego? Przy to chyba jakaś kpina właśnie też mało zdenerwowane i jest dysonans między obrazem i dżwiękiem.
Rangi nie przyznaję, popracuj nad wydobyciem z siebie emocji, oraz interpretowaniem tekstu i sytuacji.
Obrazek
Awatar użytkownika
Martie

Wokalista

Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2018, 21:55

Dziękuję serdecznie za rady, popracuję nad tym :D

Co do nosowego wykonania niektórych części, to obawiam się że to kwestia mojego długoterminowego zapalenia zatok :/

O niektórych kwestiach nie miałam tu pojęcia. Dziękuję bardzo jeszcze raz za krytykę, do zobaczenia w przyszłości :)
Awatar użytkownika
Kubacz

Aktor

Posty: 118
Rejestracja: 23 gru 2016, 11:31

Nosowe ą jest poprawne :P Właśnie chodzi o zgrubianie go do ou, które nie powinno mieć miejsca.
Obrazek
Awatar użytkownika
Martie

Wokalista

Posty: 20
Rejestracja: 13 paź 2018, 21:55

O matulu! Źle zrozumiałam. Dzięki za poprawkę : )
Zablokowany