Rekrutacja na aktora - Alarez

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Alarez

Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2019, 11:24

Howdy! Jako że dopiero dzisiaj miałem okazje by nagrać wiersz to myślę że czas wstawić go na to intrygujące forum

Nagranie krasnoludków:
-
Nagrania z Youtube:
- (Animacja)
- (Komiks)
- (Scenka z Gry)

Pozwoliłem dać sobie 3 nagrania z 3 różnych środowisk. Animacja, Komiks oraz "Słuchowisko z gry"

Dziękuje za uwagę, i miłego dnia życze
Awatar użytkownika
Eden

Aktor

Posty: 140
Rejestracja: 18 lis 2017, 20:02

Witaj o/

Zaczniemy od jakości audio która jest taka sobie, słychać pogłos i syczenie gdy wymawiasz "s" a to nie za dobrze. W krasnalach na start słychać że podstawowym problemem jest twoja dykcja, mówisz trochę niewyraźnie, zaraz na początku jest "po piersze" gdzie "w" jest ledwie słyszalne, potem się poprawiasz z tym i mówisz wyraźnie "pierwszy" niestety dalej mamy "som, zimujom, pjontek, pjonte, wienc, milczonc, skond". Masz też "ciężki" sposób wymowy, brak tu pewnej gracji/lekkości czy płynności, dobrze że modulujesz i starasz się czytać na różne sposoby ale człowiek odnosi wrażenie że sprawia ci to trudność, szczególnie widać to w filmikach które przesłałeś, obejrzałem wszystkie trzy(najlepiej wypada komiks) i mam dwa wnioski, emocje oraz ta ciężka wymowa o której wspomniałem wcześniej,
strach czy ból postaci którą grasz są mało przekonujące i sztuczne a ociężała wymowa razem z dykcją sprawia że dialogi które prowadzisz są monotonne i pozbawione iskry.

Uważam również że przesłane przez ciebie materiały filmowe są złym wyborem gdyż poprostu za mało pokazują, proponuje skleić do kupy scenkę specjalnie pod rekrutację i wybrać taką w której będziesz mógł pokazać jak odgrywasz szeroki wachlarz emocji(śmiech, gniew,ból czy rozpacz) i jak ta gra aktorska przekłada się na wiarygodność granych przez ciebie postaci.

Jesli masz pytania to możesz odezwać się na Discord, postaram się pomóc najlepiej jak potrafię.

Pozdrawiam.
Alarez

Posty: 3
Rejestracja: 26 lip 2019, 11:24

No cóż. Warto było spróbować, i zapewne spróbuje raz jeszcze za miesiąc jak to regulamin pozwala, jednak wpierw powyjaśniam niektóre "błędy".
Co do ciężkości wymawiania nie wywodzi się ona z tego że mam ją z natury, tylko z tego że starałem się zmieniać co chwile głos ze skrajności w skrajność(z wysokiego na niski lub szorstki). A że głosy te dla mnie nie są aż tak trudne do wykonania, to wachlarz nimi powoduje pewne komplikacje podczas których zatrzymywałem się i zastanawiałem co teraz. Przyznam też niestety że aż tak nie starałem się nad tym nagraniem, gdyż trochę gonił mnie czas, więc zamiast zwyczajnego nagrania czterech wersji i każdej przesłuchiwania starannie nagrałem jedną i błędy powycinałem. Za to z góry przepraszam że wyszło nieco na odwal. Co do emocji strachu bądź bólu mam momentami trudności, gdyż u mnie prywatnie obawiają się o mnie inaczej jako u osoby często nie pokazującej słabości. Jak jestem smutny to zamiast to pokazywać po prostu albo siedzę cicho, albo ukrywam to w głębi siebie, i podobnie jest ze strachem...którego praktycznie w życiu nie odczuwałem. Strach u mnie przejawia się raczej jako zmartwienie o siebie bądź o inną osobę, więc zazwyczaj brzmie jak ktoś martwiący się.
Co do filmu chciałem zadać krótkie pytanko. Mam teraz idealny materiał pokazujący strach, złość, smutek oraz niepokój. Jednak zmieniał głos za pomocą audacity(dodaje parę efektów) taki głos dałby radę się przyjąć, czy musiałbym zmontować osobną wersje filmu w której mam swój zwykły? Wole zapytać na przyszłość czy taka "modyfikacja" głosu jest problemem. Dziękuje za uwagę życzę miłego dnia.
Awatar użytkownika
Eden

Aktor

Posty: 140
Rejestracja: 18 lis 2017, 20:02

Bycie aktorem właśnie na tym polega, na symulowaniu emocji i to jaką jesteś osobą w życiu nie ma znaczenia, liczy się to jak grasz daną postać, to że jesteś spokojnym gościem nie znaczy że masz mieć problemy w symulacji gniewu przed mikrofonem, to oznacza jedynie że zwyczajnie brak ci wprawy i musisz ćwiczyć, dubbing jest wymagający i dlatego też wymagam. Odpisując w ogóle nie poruszyłeś kwestii swojej dykcji oraz jakości audio a jest to coś co musisz rozwiązać, w tle słychać szum i jest lekki pogłos, po obróbce może będzie OK, ale wiadomo że im lepsza jakość bazowa tym lepiej ogólnie. Co do "modyfikacji" to nie, głos ma być twój, można dodać efekty pogłosu lub echo jeśli ma to pasować do sytuacji w scence ale reszta ma być produktem twoich strun głosowych.
Zablokowany