Rekrutacja- posja!

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Posya

Posty: 1
Rejestracja: 18 sie 2019, 23:17

Cześć!
Oto i ja próbuje swoich sił!:)
Oto dwa linki:


Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Cześć!
Hmhmhmm.. No nie ukrywam że mam pewne obiekcje. Może zacznę wymieniać w punktach, tak będzie łatwiej.
1) Krasnoludki pochwalę, są spoko, takie na piątkę z plusem. Nastawiły mnie raczej optymistycznie do scenki, z racji przestrzeganej dykcji i w ogóle aleee....
2) ... dykcja w scence się, kolokwialnie mówiąc, wywaliła i głupi ryj rozwaliła. Oczywiście, bez obrazy, bo to jedynie naleciałości mowy potocznej, gdy mało kto zwraca uwagę na poprawną artykulację, skoro i tak najważniejszy jest komunikat. 0:17 "możesz ozebrać" 0:20 "jesici nie pomogę" 0:12 "ae ostrzegam cie"
3) Powodem tego że takie błędy są bardziej wyeksponowane jest kolejny mankament, który mi nie umknął ofc. Scenka jest krótka. Niewiele w niej mówisz, co sprawia, że ja mam możliwość skupienia się na każdej wymawianej przez ciebie kwestii. Modulujesz naprawdę fajnie (ale szepczesz, czemu? taki zabieg, bo Roszpunka mówi tutaj poufnie i moze chce brzmieć groźniej poprzez złowieszczy szept? i don't get it), ale przez dykcję, niestety, dość niechlujną, ja jestem raczej bardziej na nie, niż na tak.
Ale tu cię pocieszę - dykcja to najprostsza rzecz, której się można nauczyć. Trenuj na przeróżnych łamańcach, może nawet na jakichś szybszych rapowanych kawałkach. Rób tak co dnia, po 20 minut mniej więcej, a efekty powinny się pokazać już po pierwszym tygodniu. I wróć jak tylko uznasz, że się poprawiłaś. Ja będę czekać, z rangą. A póki co, pozdrawiam serdecznie!
Zablokowany