Rekrutacja na aktora - Maniak

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Maniak

Posty: 8
Rejestracja: 15 lip 2019, 18:47

Mam nadzieję, że dałem radę

Scenka -

Krasnoludki -
<wstaw coś zabawnego tutaj>
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Siemka!

Dużo tu jest do poprawy, nie ukrywam.
1) dykcja - Blondyna nie rozumiałam ni w ząb. Krzyczysz, skupiasz się na tym żeby krzyknąć, a nie na tym, żeby w ogóle dało się ciebie zrozumieć. Musisz wyrobić w sobie taki nawyk dopieszczania nagrań. To, że ty rozumiesz co nagrałeś nie znaczy, że osoba trzecia również to zrozumie. Rzecz w tym, że ty znasz nagrywany tekst, a ja nie. I suma sumarum, wszystkie końcówki jakie mogłeś zjeść, zjadłeś. Nie zależało ci na powiedzeniu frazy do końca, a na zwyczajnym wypluciu jej z siebie, w taki dosyć niechlujny sposób.
2) jakość nagrań - popfiltr to u ciebie będzie must have, bo pukasz w mikrofon przy każdym możliwym "p", "b" etc etc. Plus, kolejna rzecz do nauki. Kwestie dzielą się na trzy jakby grupy - szeptane, mówione normalnym tonem i krzyczane. Do szeptanych zwiększasz czułość mikrofonu, do mówionych normalnym tonem ustawiasz tak, jak masz normalnie gdy np rozmawiasz z kimś na voice chacie, zaś do krzyczanych czułość zmniejszasz. U ciebie problemem w nagraniu było to, że się go nie dało słuchać przez liczne przestery. Musisz się troszkę pogrzebać w ustawieniach programu którym nagrywasz, żeby frazy krzyczane nie wychodziły poza skalę, a jeżeli to nie wystarczy, odsuń się nieznacznie od mikro (ale nie tak znowu na koniec drugiego pokoju, odległość nwm, 10 cm dalej niż zazwyczaj będzie raczej git).
3) gra aktorska - sam fakt, że krzyczysz, nie sprawia, że kwestia jest zagrana dobrze. Krzyk również musi być zagrany przekonująco, ma kreować grana postać. Gdybym wiedziała, co mówi blondyn, może byłabym w stanie powiedzieć ci, jak kwestie powinny być zagrane, a tak to jedynie powiem, że jest źle. Drugi facet jest idealnym przykładem "nie wiem jak to zagrać, więc po prostu powiem swoje kwestie". Gdy mówi, że "wierzy w swoje karty", powinien brzmieć jakby faktycznie tak było, jak pewny siebie, natchniony.
Generalnie to duuużo pracy przed tobą, ale wierzę, że dasz sobie radę. Na razie bez rangi.
Zablokowany