Rekrutacja - Mersin

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Mersin

Aktor

Raper

Dialogista (młodszy)

Animator (młodszy)

Posty: 23
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:33

Krasnoludki :
Scenka :
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Siemaneczko!

Przyczepię się do paru rzeczy, a jedna z nich jest podstawą podstaw: mikrofon. Jakiś taki, mhmhmhmh... zacznijmy od tego, że były przestery. Wyeliminować. Jak nagrywasz krzyki, zmniejsz czułość, bo się ciężko tego słucha. Kolejna rzecz, delikatny bo delikatny, ale metaliczny pogłos. Nie wiem, co za mikrofon, a może nagrania odszumiane (czego robić się nie powinno)? Ale przymknęłam na to oko, przechodzę dalej.
Same krzyki zagrane źle. Niepoprawnie. Tłumisz go w sobie, i to tak na maksa, nie dajesz nawet milimetra aby ten krzyk z ciebie wyszedł. Niestety, ale musisz się nastawić, że role będą różne, a raczej nikt od razu do nagrania próbek nie da ci pełnego scenariusza. Co, jeżeli dostaniesz rolę gdzie pojawi się krzyk? Powiesz, że nie zagrasz (znaczy, możesz, ale trochę wstyd tak odmawiać roli tbh)? Musisz się otworzyć, zapomnieć, że za ścianą siedzi sąsiad, i całkowicie wczuć się w sytuację. Nagrałeś anime, a postacie tam są przesadnie ekspresywne, co w jakiś sposób wpycha ci kłodę pod nogę.
Kolejna, a zarazem chyba ostatnia rzecz, do której się przyczepię, to dykcja. Może nie od razu niechlujna, ale zdecydowanie nie taka, jak mogłaby być. Musisz się nauczyć, że jeżeli zjadłeś jakąś końcówkę, lub coś ci się zlało, nagrywasz jeszcze raz. Miej na uwadze, że doskonale cię zrozumieć, bez względu na to jak źle byś nie bąknął swojej kwestii, możesz jedynie ty sam, i osoba mająca scenariusz. Przypadkowy widz nie ma do niego wglądu, więc kwestia musi być zagrana perfekto.
Podsumowując, rangi nie będzie, z przyczyn wymienionych powyżej, ale nie są to od razu przeszkody nie do pokonania. Jakość mikrofonu jest prawdopodobnie wynikiem odszumiania, a przynajmniej tak to brzmi (to jest, nieumiejętnego odszumiania, odszumiać poprawnie musi jedynie dźwiękowiec, ty się tego nie tykaj). Otworzyć się? Metodą prób i błędów, zaś dykcja, to również kwestia kilku ćwiczeń dostępnych online. Mam nadzieję, że widzimy się za miesiąc z odpowiednim do uzyskania rangi progressem.
Awatar użytkownika
Mersin

Aktor

Raper

Dialogista (młodszy)

Animator (młodszy)

Posty: 23
Rejestracja: 31 sie 2019, 16:33

Siemka, co do nagrań, generalnie nic nie odszumiałem, usuwałem co najwyżej jakieś stukoty, czy kliknięcia słyszalne, jednak muszę się przyznać że sam w środku płakałem ze śmiechu jak tak przesłuchałem kilka razy nagrania scenki anime, a dokładniej jednego momentu :S
Mikrofon raczej poprawny, popracuję nad dykcją i innymi rzeczami, coś popróbuję we własnym zakresie i podejdę w przyszłości, pozdrawiam :)
Zablokowany