Rekrutacja na aktorkę- Piekarnikot

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Piekarnikot_

Posty: 4
Rejestracja: 20 gru 2019, 16:52

Dzień dobry! :)

Postanowiłam, że może spróbuje moich sił w rekrutacji, więc o to jestem.

Krasnoludki:



Scenka:



Jeżeli coś nie będzie pasowało z dźwiękiem postaram się to prędzej czy później załatwić.
(Przepraszam za znak wodny w scence i ucięte momenty, ale obraz po prostu brałam z youtube)

Dobrego dnia! :)
"Kiedy ponosisz porażkę, musisz zrozumieć, dlaczego do niej doszło, i iść dalej!"
- Naruto Uzumaki
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Dzień dobry!
Piekarnikot_ pisze:Jeżeli coś nie będzie pasowało z dźwiękiem postaram się to prędzej czy później załatwić.
Nie rozumiem do końca co masz na myśli. Jeśli chodziło Ci o jakąkolwiek obróbkę swoich nagrań pod względem jakości, czyli m.in. wyczyszczenie ich, to aktor zazwyczaj się tym nie zajmuje. Poza tym na rekrutacji (oprócz Twoich umiejętności aktorskich) sprawdzana jest również jakość sprzętu rekruta. Czy spełnia on przynajmniej minimalne wymagania, żeby Twoje nagrania można było wykorzystać do projektów. Jeśli chodziło o to drugie, to nie jestem pewna czy Twój mikrofon jest wystarczający. Dosyć często wkradały się przestery - nawet jeśli nie podnosiłaś za bardzo głosu. Jedną z podstawowych części sprzętu przydających się do nagrywania jest też popfiltr. Ustawia się go przed mikrofonem, aby tłumił m.in. spółgłoski wybuchowe jak np. „p” lub „b”, które u Ciebie się wybijały. W Szkółce NK znajduje się poradnik, jak można samemu go zrobić.
Pomijając sprzęt - uważaj na dykcję. Mimo że nie ma tragedii, to pojawiło się sporo typowych błędów takich jak: „wszyskich” zamiast „wszystkich”, „zimujom” zamiast „zimują”, „wszysko” zamiast „wszystko”, „jom” zamiast „ją”, „niom” zamiast „nią”. Nawet jeśli postać ma np. seplenić, to powinna mówić na tyle wyraźnie, by dało się ją zrozumieć. Nie musisz się aż tak bardzo zbliżać do mikrofonu, gdy szepczesz. Po to jest emisja głosu, żeby było słychać Twój szept nawet jak nie masz ust tuż przy mikrofonie. Poświęć więc trochę czasu na ćwiczenia dykcyjne i głosowe. Co do scenki - pamiętaj o nagrywaniu reakcji postaci! Są to wszystkie odgłosy, które bohaterowie wydają poza dialogami. Są równie ważne co wypowiadane słowa. Na przykład, gdy Ochako jest rzucana przez Tsuyu, Tsuyu zostaje przybita do drzewa albo blondynka uderza twarzą o ziemię. Nie znam oryginału, ale zwykle podczas bójki słychać wiele odgłosów, a w Twoim wykonaniu nie słyszałam ani jednego.
Próbowałaś coś w modulacje i emocje, ale słychać było, że się stresujesz przed mikrofonem, przez co nie potrafiłaś się przed nim otworzyć i pokazać swojego pełnego potencjału. Tutaj też powinny pomóc ćwiczenia, a właściwie czysta praktyka. Im więcej będziesz nagrywać, tym szybciej oswoisz się z mikrofonem i swobodniej będziesz się czuć podczas nagrywania. Możesz w tym celu zgłaszać się do różnych projektów spoza grupy, zdobywając tym samym doświadczenie. Polecam wejść na serwer NanoKarrin na Discordzie. Jest tam kanał, gdzie różni ludzie się ogłaszają, gdy szukają aktorek do swoich fandubów.
Piekarnikot_ pisze:Przepraszam za znak wodny w scence i ucięte momenty, ale obraz po prostu brałam z youtube
Póki znak wodny nie zakrywa praktycznie całego filmiku, to nie jest problematyczny. Zwłaszcza taki pojawiający się tylko czasem w rogu ekranu, jak w Twojej scence. W skrócie - jeśli nie przeszkadza w ocenie, to może sobie być.
Awatar użytkownika
Nanoha
Król
Król

Reżyser scenek (rekruter)

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek

Aktor

Dźwiękowiec

Realizator dźwięku

Posty: 159
Rejestracja: 08 paź 2016, 07:40

Cześć,
jakość nagrań jest kiepska. Na krasnoludkach masz fajny dźwięczny głos, ale potem na scence jesteś blada, tak nie do końca wiadomo, która postać co mówi i o co chodzi xD

Postaraj się następnym razem bardziej zmodulować głos, dać więcej emocji, a jeśli nie da rady to nagrać jedną lub dwie postacie max, bo przy 3 jest już okropny chaos. Dodatkowo każda z postaci jest nagrana bez emocji trochę tak jakbyś książkę kucharską czytała. Jedną rzecz dodaj tu drugą rzecz dodaj tam, straszna nuda. Pokaż od siebie więcej!

Zapraszam do ponownej rekrutacji za miesiąc. Popracuj!
Zablokowany