Rekrutacja Cage

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Cage

Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2019, 12:11

OKEJ

Trochę długo zajęło mi nagranie tego, ale koniec końców dobrze się bawiłem przy tym, chociaż było bardzo dziwnie wydzierać się na cały dom, bardzo bardzo stresujące xD


krasnale
scenka
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka!

Im więcej będziesz nagrywał, tym mniej będziesz się stresować ;)

Gdy jednak będziesz następnym razem nagrywać staraj się wyciszyć miejsce, gdzie nagrywasz. Zarzuć na siebie i mikrofon koc lub postaw poduszkę za mikrofonem. Takie proste czynności mogą zmniejszyć echo lub nawet mu zapobiec. Wspominam o tym, poniewaz było słychać trochę echa w Twoich krasnoludkach. Staraj się też nie mieć ust zbyt blisko mikrofonu i/lub używać popfiltra, jeśli go nie masz, żeby mikrofon niewyłapywał niechcianych odgłosów takich jak przełknięcia śliny, spółgłoski wybuchowe (p, b) itp. Może być to też wina zbyt dużej czułości mikrofonu, przez co mikrofon wyłapuje o wiele więcej dźwięków niż sam Twój głos. Odchodzić trochę od mikrofonu lub zmniejszać jego czułość powinno się również wtedy, kiedy chcemy krzyknąć, aby nie pojawiły się przestery, jak np. na "obchodzi" pod koniec kransoludków. Ten wyraz jest również ucięty, więc tutaj kolejna rada z mojej strony - zawsze zostawiaj trochę ciszy przed i po nagraniu, by unikać takich wpadek na nagraniach

Zostawmy jednak na razie porady i przejdźmy do oceny. :D Według mnie masz bardzo dobrą dykcję. Trochę się pogorszyła, kiedy w scence musiałeś szybciej mówić, ale myślę, że gdy reżyser Cię przypilnuje, to będziesz w stanie wszystko ładnie wymówić. Mimo że wspomniałeś, że nagrywanie było dla Ciebie stresujące, to nie było tego aż tak słychać. Fajnie zmodulowałeś głos do wszystkich postaci w scence. Mam jednak zagwostkę co z Tobą zrobić, bo jakieś emocje pokazałeś, ale nie do końca były one przekonujące. Dam Ci więc 2 tygodnie do podesłania nowej scenki nie będącej parodią. To znaczy, że do 1. lutego masz czas na podesłanie tutaj linku do nowej zdubbingowej przez Ciebie scenki, gdzie wykażesz się różnymi niesparodiowanymi emocjami. Jeśli do tego czasu nie uda Ci się nic podesłać, do rekrutacji ponownie będziesz mógł podejść za miesiąc
Cage

Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2019, 12:11

Tie to może być wina mikrofonu, blue yeti łapie bardzo dużo niechcianych rzeczy i za bardzo nie wiem jak się pod niego ustawić, myślę na zmianą, aaale to już na późniejszym etapie, o ile będzie xD
Spróbuje z tym kocem

Coś czułem, że z emocjami będzie problem. Dlatego też wybrałem parodię, bo wiedziałem, że będzie łatwiej się wygłupiać :D
No ale dobra szukam scenki i spróbuję dać z siebie wszystko, z tymi emocjami :P
Cage

Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2019, 12:11

Miała być scenka, ale wyszły 3



Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Cage pisze:
19 sty 2020, 14:41
Coś czułem, że z emocjami będzie problem. Dlatego też wybrałem parodię, bo wiedziałem, że będzie łatwiej się wygłupiać :D
No, nie ma tak łatwo. Musisz być w stanie grać również w bardziej poważnych produkcjach. ;) Poza tym parodię mają w sobie ten haczyk, że w nich trzeba na ogół aż przejaskrawiać wszystkie emocje, więc nie zawsze są one prostsze do odegrania, bo wymagają emocji w pewnym sensie nienaturalnych lub nieadekwatnych dla nas na co dzień

A co do drugiego posta:
Dzięki za podesłanie dodatkowych materiałów. :)

Dalej było słychać popy, tj. wybijające się spółgłoski wybuchowe (p, b), więc polecam albo zrobić samemu popfiltr (jest mnóstwo poradników w internecie i jeden w szkółce NK) albo zakupić, bo nie jest to mega drogi wydatek, a o wiele lepszy będzie odbiór osoby, która słucha Twoich nagrań

Streszczę się, żeby dłużej nie przeciągać. Na chwilę obecną nie mogę przyznać Ci rangi. Niewiele Ci jednak brakuje. Wystarczy, że otworzysz się jeszcze bardziej przed mikrofonem, bo słychać czasem, że się hamujesz oraz popracujesz nad oddawaniem emocji. Poćwicz sumiennie, a jak to zrobisz, to zachęcam do ponownego podejścia, ale nie wcześniej niż za miesiąc. Raczej unikaj scenek narracyjnych.

Jeśli jednak interesuję Cię bardziej wnikliwa ocena, to w pierwszej dosłanej scence nie było źle. Był zalążek tego smutku, który postać chciała przekazać w tym, co mówi. Domyślam się, że kwestie narracyjne inaczej się wypowiada niż zwykłe dialogi, ale nie oznacza to braku emocji, a tutaj było ich za mało

W drugiej scence też emocje wypadły blado. U mieszkańców powinno być według mnie słychać w głosach ciekawość, troskę, zainteresowanie jego przybyciem. Są w końcu wdzięczni głównemu bohaterowi, zatroskani o niego albo coś od niego chcą. Słychać było trochę tej ciekawości, ale nic poza tym. Mimo to, tam, gdzie nie modulowałeś głosu (np. u głównego bohatera), szło Ci lepiej. Przy pobitym/zakrwawionym mężczyźnie przydałoby się więcej ekspresji. On tu próbuje ratować swoje imię, zdrowie lub życie (nie znam oryginału). Spokojnie by mógł krzyczeć w desperacji o pomoc do głównego bohatera lub gdy został uratowany mógł krzyczeć na kobietę, która go oskarżyła o zbicie wazy. Ty podniosłeś tylko trochę głos. Gdy główny bohater powąchał stłuczoną wazę, to całkiem fajnie Ci się udało odtworzyć to zaskoczenie.

W trzeciej scence dałeś bohaterowi trochę chrypki oraz mówiłeś wolniej i z przerwami. Niestety to nie zastąpi emocji, które tutaj też trochę kulały. Były ich iskierki, ale wciąż jedynie leciuteńko się żarzyły zamiast płonąć. On tu mówi o utracie rodziny, że nie zdążył zapobiec tragedii, jaka miała miejsce, a nie było tego słychać w Twoim głosie

Powodzenia w dalszych ćwiczeniach o/
Cage

Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2019, 12:11

Co śmieszne mam pop filter i nawet zmniejszyłem gain w mikrofonie, nawet oddaliłem się od mikrofonu xD kochany blue yeti łapiący wszystko to co nie trzeba : D
Muszę chyba potestować pozycję przed mikrofonem xD

Ta emocje, nie powiem, że nie, ale ciężko z tymi emocjami. Ostatnio zacząłem nawet czytać na głos i próbować coś odgrywać soo może coś z tego wyjdzie

Co do drugie nagrania to może trochę zwaliłem, bo w ogóle nie przyłożyłem się do tych mieszkańców, po prostu zrobiłem, żeby nie było ciszy xD
Zapisane, następnym razem powinienem dać z siebie 101%
W sumie mogłem coś więcej napisać do tych nagrań : P

A trzecie to już tak było poza moje możliwości i nie miałem pojęcia jak to zrobić. Ale nie może być łatwo xD
Tak szczerze jak zrobiłem te nagrania, to tak nie miałem pełnej satysfakcji ;_; xD
A jak je wysłałem, to miałem wrażenie, że mogłem dać z siebie więcej
Może nauczę się na błędach

Ale po tych 3 nagraniach dowiedziałem się paru rzeczy, jakaś list to do jest, z tymi emocjami pewnie będzie dużo myślenia, jak się za nie złapać xD

I stres jest moim największym przeciwnikiem. Zamiast czuć emocje, poświęcam dużą uwagę jemu i no JEST CIĘŻKO, ALE NIGDY NIE JEST ŁATWO, więc może jeszcze się pojawię za miesiąc, jak tego nie porzucę, międzyczasie xD

Obejrzę poradnik na youtube jak odczuwać emocje ;_;
może pomoże ;_;

DZIĘKI WIELKIE, ŻE CHCE CI SIĘ TO SPRAWDZAĆ <3

To idę, robić swoje O/
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

O, okej. Skoro masz popfiltr i zmniejszyłeś też gaina, to rzeczywiście może w czym innym leży problem. Tak, jak wspomniałeś, to będzie dobry pomysł, żeby poeksperymentować z umiejscowieniem się przed mikrofonem. Czasami też nie chodzi o odległość osoby od mikrofonu, ale też umiejscowienie jego samego, czyli np. ustawianie membrany mikrofonu powyżej lub poniżej ust zamiast na wprost
Cage pisze:A trzecie to już tak było poza moje możliwości i nie miałem pojęcia jak to zrobić. Ale nie może być łatwo xD Tak szczerze jak zrobiłem te nagrania, to tak nie miałem pełnej satysfakcji ;_; xD A jak je wysłałem, to miałem wrażenie, że mogłem dać z siebie więcej. Może nauczę się na błędach
Dlatego lepiej czasem zostawić tę ciszę, a jednak całą energię poświęcić jednej postaci ;)
Cage pisze:I stres jest moim największym przeciwnikiem. Zamiast czuć emocje, poświęcam dużą uwagę jemu i no JEST CIĘŻKO, ALE NIGDY NIE JEST ŁATWO, więc może jeszcze się pojawię za miesiąc, jak tego nie porzucę, międzyczasie xD
Im więcej będziesz ćwiczył i nagrywał, to bym bardziej będziesz oswojony z tym oraz czuł się pewniej i swobodniej w tym, co robisz :D
Cage pisze:Obejrzę poradnik na youtube jak odczuwać emocje ;_; może pomoże ;_;
Z emocjami najlepiej jest po prostu dużo eksperymentować, bo każdy ma swój sposób na wejście w daną rolę. Ewentualnie na kanale nk są warsztaty aktorskie nagrane przez Cearme. Może Ci się do czegoś przydadzą
Cage pisze:DZIĘKI WIELKIE, ŻE CHCE CI SIĘ TO SPRAWDZAĆ <3
Spoczko. o/ Miło mi to czytać
Cage

Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2019, 12:11

Czy przy drugim podejściu muszę wszystko od zera robić? W sensie 2 raz krasnoludki nagrywać, czy mogę sobie pozwolić na same scenki? Bo widzę, że jak ktoś kolejne podejście robi, to razem z krasnalami i nie wiem już jak mam z tym żyć
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Krasnoludki również. Da się w nich pokazać umiejętności aktorskie, tak samo jak w scence
Zablokowany