Rekrutacja na aktora - Matrizzt

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Matrizzt

Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2020, 17:34

Po raz pierwszy nagrywałem swój głos i pierwszy raz przerabiałem film z dołożonym głosem. W filmie wiem, że są pewne cięcia i brak oryginalnego dźwięku psuje wrażenia, ale mimo to chciałbym poznać wasze opinie i dostać propozycję jakichś tutoriali dzięki którym mógłbym się tego nauczyć :)

Krasnoludki:


Long Live The Lich - Final Cutscene (Monolog Palawy Joko):
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka

Masz bardzo dobrą dykcję, jednak mimo to ją pilnuj, bo pojawiła się drobna wpadka, jak np. "wszyskich" zamiast "wszystkich". Przy nagraniu Krasnoludków chodzi o to, żeby postarać się zastosować jak najwięcej emocji oraz zmian głosu. Ty po prostu przeczytałeś cały wiersz bez dodawania czegokolwiek od siebie
Matrizzt pisze:
23 sty 2020, 23:24
W filmie wiem, że są pewne cięcia i brak oryginalnego dźwięku psuje wrażenia, ale mimo to chciałbym poznać wasze opinie i dostać propozycję jakichś tutoriali dzięki którym mógłbym się tego nauczyć :)
Uwierz mi, że o wiele lepiej jest oddać film bez jakichkolwiek dodatkowych dźwięków i/lub muzyki w tle, ponieważ wtedy rekruterom o wiele łatwiej jest skupić się na tym, co najważniejsze, czyli Twoich umiejętnościach aktorskich. Zwykle jak ktoś próbuje dodać dźwięk tła, to zagłusza on głos aktora lub co najmniej przeszkadza, bo jest źle dostosowany. Dlatego surowe nagranie Twojego głosu z jedynie dołączonym obrazem jest jak najbardziej w porządku zestawem jako scenka na rekrutację

Jednak w sprawie cięć się zgodzę. Nie wiem czemu przyciąłeś nagrania w taki sposób, że poucinałeś końcówki wyrazów. Jeśli chciałeś dostosować nagrania do ruchu ust postaci, czyli tak zwanych kłap, to powinieneś nagrać po prostu jeszcze raz. Na przykład, wypowiedzieć daną kwestię trochę szybciej, skrócić swoje tłumaczenie, by nie musieć gonić za oryginałem albo po prostu aż tak się nie przejmować dostosowywaniem nagrań pod kłapy

Tutoriali jest pełno w internecie. Kilka ćwiczeń z różnych dziedzin oraz trochę teorii masz też tutaj na forum w Szkółce NK w dziale dla aktorów. Na kanale NK są jeszcze dodatkowo warsztaty aktorskie

---------------

Masz przyjemną barwę głosu. Fajnie też zmodulowałeś głos do scenki. Emocji prawie nie oddałeś, jednak było słychać czasami, że w Tobie siedzą i tylko czekają, aż będą mogły się całkowicie uzewnętrznić ;)

Rangi nie przyznaję. Jednak sądząc po tym, co napisałeś, to mam nadzieję, że spróbujesz podejść jeszcze raz, gdy już trochę poogarniasz, jak bawić się głosem i podszkolisz się w oddawaniu emocji. Jak uznasz, że zrobiłeś postępy w zabawie z dubbingiem i jesteś gotów, by spróbować ponownie, to załóż nowy temat, ale nie wcześniej niż za miesiąc
Awatar użytkownika
Matrizzt

Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2020, 17:34

Dziękuję bardzo za dobre rady z pewnością z nich skorzystam :)
Zablokowany