Rekrutacja na aktora - Srb

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Srb

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2020, 22:08

Siemka!

Od jakiegoś czasu chodziła za mną myśl, aby spróbować swoich sił w rekrutacji, więc oto jestem :)

Krasnoludki:
Fanbud:
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

o/

Super, że chcesz dołączyć do grona aktorów :) zacznę od Twojego nagrania krasnoludków, a więc:
- początek super, wszystko wyraźnie i i nie zauważyłem żadnego zjadania końcówek, etc. + pasujesz do takiego "lektorzenia" :D
- Do czego mógłbym się doczepić to do audio, a mianowicie - wytłumienie otoczenia, gdzie nie gdzie słychać było, że mikrofon wychwytywał Ci "niechciane" dźwięki.
- Jeszcze szumy, które są mało słyszalne, ale jednak je słychać, więc to co pisałem wyżej - wytłumić, lub zredukować szumy :)

Przejdźmy więc teraz do scenki z Ao no Exorcist:
- Tu mi najbardziej brakuje emocji (przynajmniej w pierwszych sekundach scenki); wygląda to bardziej na recytacje niż na odgrywanie emocji w scence.
- Albo mi się wydaje, albo od 19-20 sekundy mówisz tak jakby "przez zęby", gdzie bardzo to słychać, i nie jest łatwe zrozumieć słowo "kłamca", które jest tam wypowiadane.
- 00:43/44 tu już zauważyłem problemy z końcówkami w kwestiach u Ciebie.

W gruncie rzeczy widać w Tobie chęć do działania i szybko się nie poddasz ^^

Nie jestem w stanie stwierdzić, czy posiadasz pop filtr, ale jeśli nie, to warto się w taki zaopatrzyć, lub zrobić go własnoręcznie :D
Rada:
- nagrywałbym po 2-3 razy daną kwestię, by sprawdzić, która najlepiej się nadaje do wmontowania, lub do późniejszej obróbki.

Co do rekrutacji to nie mam ostatecznego głosu, lecz wszystko w rękach rekruterów :D

Powodzenia o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Srb

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2020, 22:08

Hej!

Bardzo mi miło, że zechciałeś poświęcić chwilę, aby przejrzeć moje prace, zrecenzować je i udzielić kilku przydatnych rad :)
W trakcie nagrywania powyższego audio, byłem od dłuższego czasu poza domem i ciężko było w miarę logicznie rozstawić stanowisko. Pop filtr posiadam od niedawna i próbuję rozgryźć jak wyciągnąć z niego maximum potencjału, aby mogło to wpłynąć korzystnie na jakość nagrywanego dźwięku. Co do emocji, miałem sporą barierę do przełamania (oraz cienkie ściany), ale po jakimś czasie udawało się lepiej je oddawać. Co prawda brakuje mi w tym doświadczenia, ale od czego jest trening :)

Całość była dla mnie ciekawym doświadczeniem z którego czerpałem sporo frajdy, także z pewnością skorzystam z twoich rad. Dzięki za poświęcony czas i mam nadzieję, że kiedyś spotkamy się we wspólnych projektach. Czołem!
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Miło mi, że bierzesz do serca moje rady :D

Zapewne się spotkamy, i miejmy nadzieję, że będzie to owocna praca przy projektach :D
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka!

Masz bardzo dobrą dykcję. Nie zauważyłam żadnych potknięć w krasnoludkach. Zrobiłeś fajne modulacje i pobawiłeś się trochę emocjami przy nich. Scenka już za to wypadła gorzej. O wiele lepiej czułeś się w wymyślonych przez Ciebie emocjach w krasnoludkach niż w scence. Ten mężczyzna widać, że się aż wydziera i większość jego kwestii w napisach ma wykrzykniki, nawet pytania. Ty jedynie lekko podnosisz głos. Anime zwykle ma to do siebie, że aktorzy głosowi w nich wręcz wylewają z siebie całe pokłady emocji i krzyczą ponad miarę. Oddaje to również sama animacja. Przez to, że na siłę powstrzymujesz się przy krzyku brzmi to trochę jakbyś modulował swój niskiego ton na taki trochę skrzek, a grasz w końcu jedną postać. Jeśli dałbyś sobie więcej luzu przy krzyczeniu, to nawet sam Twój niski głos dodałby jeszcze więcej mocy. ;) Przy pierwszej kwestii w scence słychać jakieś dziwne cięcie przy ostatnim słowie. Uważaj na takie rzeczy. Trochę emocji pokazałeś, jednak właśnie te dziwnie zmodulowane podnoszenia głosu ściągają Cię w dół.
Srb pisze:
09 lut 2020, 18:42
W trakcie nagrywania powyższego audio, byłem od dłuższego czasu poza domem i ciężko było w miarę logicznie rozstawić stanowisko.
Popfiltr wystarczy, że zamontujesz kawałek przed mikrofonem i skierowany będzie on w Twoim kierunku. Pamiętaj także, żeby samemu nie być zbyt blisko popfiltra, bo nie będzie w stanie spełniać swojej funkcji
Srb pisze:
09 lut 2020, 18:42
Co do emocji, miałem sporą barierę do przełamania (oraz cienkie ściany), ale po jakimś czasie udawało się lepiej je oddawać. Co prawda brakuje mi w tym doświadczenia, ale od czego jest trening :)
Świetnie, że jesteś świadom tego, że trening Ci pomoże. :D Właśnie w miarę praktyki ta bariera będzie stopniowo zanikać, a cienkie ściany przestaną wydawać się problemem

Uważam, że niewiele Ci brakuje do otrzymania rangi, więc zrobimy tak. Dam Ci dwa tygodnie od dzisiaj (czyli do 23.02) na podesłanie nowej scenki i wtedy zadecyduję, czy przyznać Ci rangę i jeśli tak, to jaką. W ciągu tych dwóch tygodni poćwicz oddawanie emocji i krzyki, by się tak przy nich nie stresować. Jak się obawiasz w domu, to idź pokrzyczeć sobie na przykład w lesie, żeby się nie martwić, że ktoś będzie Cię słuchał, a czasami takie głupie ćwiczenia okazują się potem pomocne w pracy. Jak odbędziesz w ciągu tego czasu sumienny trening, to sądzę, że nie będę miała już przeciwwskazań do przyznania Ci rangi. Jeśli jednak nie doślesz nowej scenki do 23. lutego, następne podejście do rekrutacji na aktora będziesz mógł zrobić dopiero za miesiąc
Awatar użytkownika
Srb

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2020, 22:08

Witaj!

Dziękuję Ci za sumienną analizę nagrań i porady :D
Jestem świadom braku w emocjach, które starałem się oddać, dlatego postaram się wykorzystać ten czas w jak najbardziej produktywny sposób. Jedynym z moich problemów, jakie stanęły mi na drodze podczas tego zadania okazała się również... sama modulacja. W momencie kiedy starałem się tchnąć w moją postać więcej życia i energii mój głos zaczynał znacząco odbiegać od pierwowzoru. Z pewnością jest to jedna z rzeczy jakie będę chciał przepracować.

Tak czy inaczej, tobie również dziękuję za poświęcony czas i do zobaczenia wkrótce :)
Awatar użytkownika
Srb

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2020, 22:08

Hejka!

Po raz kolejny kolejny pojawiam się z rezultatem moich starań. Ze względu na to, że coś mnie rozbiera i obawiam się o swój głos, nie zwlekam i podsyłam je teraz: www.youtube.com/watch?v=qf127qVsg3M

Mam nadzieję, że można w nim dostrzec postęp względem poprzedniego :)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Niestety będziesz musiał nagrać inną scenkę, bo tą sprawdzałam Ci na pw, a na rekrutacje nie można oddawać materiałów, które były już sprawdzane/poprawiane przez kogoś
Awatar użytkownika
Srb

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2020, 22:08

Sooo, here we go again: :)
Awatar użytkownika
Srb

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 9
Rejestracja: 01 lut 2020, 22:08

Z tego co widzę, film dostał copystrike'a więc wrzuciłem na dysk google:
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Okej, żeby się nie rozwodzić, to powiem w skrócie, że słychać, że ćwiczyłeś, bo zrobiłeś postęp w porównaniu do nagrań z pierwszego postu w tym temacie (albo tak dobrze Ci podpasował ten diabeł ;) ). Było parę drobnych potknięć dykcyjnych, ale nie były rażące. Jak chcesz, to mogę Ci rozpisać więcej uwag dotyczących tej scenki tutaj lub na pw na Discordzie. Jednak na chwilę obecną przyznaję Ci rangę młodszego aktora. Baw się dobrze w grupie! o/ Polecam zgłosić się po rangę również na Discordzie NK na kanale #zgłoszenia  problemy, wysyłając tam link do tematu z tą rekrutacją
Zablokowany