Rekrutacja na aktora - Tamasia13

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Tamasia13

Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2020, 15:44

Podejście pierwsze:
Krasnoludki: krasnale_tama
Scenka: tama_kara
scenka bez napisów i z tylko jednym polskim głosem, mam nadzieje że nie będzie przeszkadzać... Wiem, że głos do postaci raczej kiepsko dobrany, ale uwielbiam i Karamatsu i tę scenę.
Prawdopodobnie będzie odrzucone (pełna amatorszczyzna, ale frajda przy robieniu była świetna :3 )

Mam nadzieje, że wszystko działa...
「俺のやる気が行方不明だぜ」
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Tak wszystko działa :)

Masz całkiem dobrą dykcję. Pamiętaj, żeby nie być zbyt blisko mikrofonu i/lub zamontować przed mikrofonem popfiltr, żeby nie łapał przełknięć śliny, mlaśnięć, oddechów, spółgłosek wybuchowe itp. Czytaj dokładnie tekst, bo w wierszu jest "dosyć", a nie "dość", "słyszał", a nie "usłyszał", "wokół", a nie "wokoło". Fajnie, że zmodulowałaś głos w krasnoludkach, ale nie pokazałaś żadnych emocji niestety :(

Co do scenki, to barwą głosu nie musisz pasować. Wystarczy, żeby w scence dobrze oddać emocje. o/ I to, że nagrywa się tylko jedną postać jest zwykle nawet lepsze, bo możesz się na niej skupić i poświęcić jej całą swoją energię. Brak napisów też nie jest problemem. Od strony technicznej martwi mnie jednak, że czasem razem z Twoim głosem pojawiało się buczenie. O ile szumu da się pozbyć przy obróbce, to nie wiem jak z tym buczeniem sprzężonym z Twoim głosem. Mówię tu o tym, co się zadziało np. 0:13 w scence. Pomijając to, słychać było, że powstrzymujesz się od krzyczenia. Podnosisz głos, ale masz na pewnym poziomie barierę, żeby podnieść go jeszcze bardziej.

Podsumowując, nie mogę Ci przyznać rangi. Dykcję masz ładną, ale słabiutko u Ciebie z emocjami. Jednak skoro miałaś frajdę przy nagrywaniu, to wierzę, że poćwiczysz odgrywanie emocji i gdy stwierdzisz, że zrobiłaś postępy w tym aspekcie, to podejdziesz do rekrutacji na aktorkę jeszcze raz (jednak nie wcześniej niż za miesiąc) ;)

Powodzenia o/
Awatar użytkownika
Tamasia13

Posty: 2
Rejestracja: 21 sty 2020, 15:44

Ok, czyli tak:
~Najlepiej jak sobie zrobię POP filtr
~Czytać dokładnie, a nie zmyślać (jak mam w zwyczaju...)
~Popracować na emocjami (nie do końca wiem jakie można emocje w Krasnoludkach przedstawić, ale postaram się coś z tym zrobić)
~Wyeliminować buczenie (co w sumie już zrobiłam, bo w programie użyłam wcześniej złej opcji do usunięcia wolaku...)
~W scence pokrzyczeć więcej? (i tu problem jest taki, że ja z natury nie krzyczę zbytnio xD ale coś z tym zrobimy)

I za miesiąc znowu próbujemy, tak?
「俺のやる気が行方不明だぜ」
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

- Tak
- Tak
- W krasnoludkach właśnie o to chodzi, że mas całkowitą dowolność. Możesz być tam smutna, wściekła, uradowana, roześmiana itp. Jakie emocje chcesz tam dodać, to możesz - droga wolna. W krasnoludkach ogranicza Cię jedynie kreatywność przy modulacjach i emocjach ;)
- Nie powinnaś obrabiać nagrań na rekrutację. Najlepiej podsyłać surowe nagranie, czyli nie odszumiać ich, ani nie przerabiać w inny sposób, który wpływa na jakość nagrania. Oprócz aktorzenia sprawdzana jest również jakość Twojego sprzętu. Tak że jeśli coś w nich edytujesz, to nie daje to możliwości pełnego wglądu w jakiej jakości mikrofon nagrywa Twój głos. Dlatego możliwe jest, że przez niewłaściwą obróbkę powstało to buczenie
- W tym też pomogą Ci ćwiczenia i praktyka. Im więcej będziesz ćwiczyć i nawet dla zabawy krzyczeć do mikrofonu, to bardziej się otworzysz i będziesz czuć swobodniej, nagrywając jakiś tekst. Do następnego podejścia możesz też przygotować inną scenkę, jeśli będziesz chciała

Tak, za miesiąc. Chyba że będziesz potrzebowała więcej czasu na ćwiczenia, to nie ma problemu, by podejść później, ale minimum miesiąc musi minąć
Zablokowany