Rekrutacja na aktorkę :)

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Ola3399

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2020, 22:17

Cześć :D
dopiero zaczynam moją przygodę z dubbingiem jednak mam nadzieje że wam się spodoba.
Niżej zamieszczam linki
LINKI:
krasnoludki-

scenka-

Pozdrawiam
Ola
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Heej o/

Właśnie zauważyłem, że dodałaś swój pierwszy post w sekcji aktorów. Cieszę się, że zaczynasz przygodę związaną z dubbingiem, a dla nas to i radość z nowych chętnych osób, które chcą pracować z grupą NanoKarrin :D

Zacznę najpierw od krasnoludków, a więc...
- Pierwsze co się rzuca w oczy to Twoja dykcja. Dobrze akcentujesz wypowiedzi, jednakże muszę się doczepić do jednej rzeczy jeśli chodzi o dykcję, mianowicie o poćwiczenie głosek szczelinowych, które gdzie nie gdzie dały efekt tzw. "memlania; seplenienia" (ale tylko w niektórych momentach ^^
- Drugie to modulacja. Tu natomiast niestety troszkę było niepotrzebnych przedłużeń, a do tego 2-3 głosy brzmiały "sztucznie" i podobne były do siebie, aczkolwiek i większość była dobrze dobrana do części wiersza Brzechwy. Warto ćwiczyć swój głos, nawet oglądając bajki i próbować utożsamiać się z postacią (tak jak ja to zazwyczaj robiłem w zaciszu domu :lol: )
- No i na koniec zostaje nam same audio. Nie było słychać żadnego szumu w tle, ani "buczenia", natomiast mogę się przyczepić tylko do tego, że czasami (ale to rzadko, 1 czy 2) było można zauważyć gdzieniegdzie uderzenie (trącenie) w mikrofon; podbicia głosek wybuchowych (p,b itd. patrz 2:01) - wtedy albo oddalamy się troszkę od mikrofonu, albo zakładamy pop filtr - i w niektórych momentach (patrz 2:04) było głośno :c.

Przejdźmy teraz do scenki...
- Tu pierwsze co, to audio. Tak samo jak wyżej, słychać podbicia, i za głośno (np. 0:22), i przy początkowej fazie scenki słychać szumy w tle, staramy się też je niwelować, a usprawni to pracę w przyszłości ^^
- Jeśli chodzi o dykcję to tu już było troszkę lepiej niż przy krasnoludkach, tylko mała uwaga - staramy się nie zjadać końcówek, ani początku wyrazów, ani ich środka (patrz 0:14 , nie jestem do końca pewien, ale czy tam nie powinno być "czytałam" zamiast "Czytaam";). Diabeł tkwi w szczegółach :lol:
- No i zostaje na koniec modulacja. Tu akurat nie mam się do czego przyczepić, bo dobrze dobrałaś głos do postaci ^^

W gruncie rzeczy tyle z uwag o krasnoludkach i o scence ode mnie, poza tym skoro to Twoje pierwsze kroki na drodze w dubbingu to dla mnie wyszło w miarę przystępnie, są pewne rzeczy do poprawy - a raczej do ich wyćwiczenia - natomiast mam nadzieję, że przystąpisz kiedyś do któregoś z nowo powstających projektów z takim samym zapałem, z jakim przyszłaś do nas za pierwszym razem :D .

Na ten moment życzę Ci powodzenia Olu i czekamy na werdykt rekruterów o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Ola3399

Aktor

Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2020, 22:17

Wielkie dzięki za konstruktywna krytykę! Napewno na następny raz zwrócę uwagę na te niewypowiedziane głoski bo szczerze mówiąc dopiero jak o tym napisałeś to zauważyłam że faktycznie jedna gloska mi uciekła. Co do szumów to szczerze mówiąc nie wiem co się stało, nagrania odszumialam ale może jakies szumy przypadkowo sie przemycily do już sklejonego nagrania nie mniej na następny raz będę już wiedziała na co zwracać uwagę także wielkie dzięki jeszcze raz :)
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej o/

Jeśli chodzi o audio i poprawienie wydajności - mowa tu o powstających szumach w tle - to nawet pomaga założenie koca na mikrofon i na siebie, wtedy niweluje się w jakimś stopniu szum, ze względu ze jest się odciętym od większej przestrzeni. Albo wygłuszyć można pomieszczenie gąbkami, czy nawet tekturowymi opakowaniami po jajkach (na Janusza 😂)
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Cześć!!

Na przyszłość, nagrań nigdy się nie odszumia samemu! Chyba, że:
a) umiesz to robić (a opcja "wyczyść szumy" w Audacity to jeszcze nie jest umiejętność odszumiania)
b) dostaniesz z góry takie polecenie od reżysera (zdarza się rzadko)
Nawet najlepsze mikrofonu szumią, i to rzecz naturalna, chyba, że nagrywasz w pełni wygłuszonym pomieszczeniu.
Fajne Krasnale, ja się nie mam do czego przyczepić, wszystkie najważniejsze uwagi dostałaś wyżej, przejdźmy więc do scenki...
Bardzo sympatycznie ci wyszło! Niestety, wg mnie dykcja wypadła tutaj gorzej. "Meantry", "czytaam", "stawaj", "prowaś", "za smutno mi na wyprawę" <-- to było sklejone w jedno słowo, nawet nie umiałabym tego fonetycznie zapisać. Ale bardzo mi się spodobała twoja gra aktorska - świetnie zaakcentowana różnica w zachowaniu, tonie głosu i barwie postaci.
Suma sumarum, ja bym ci odpuściła te drobne potknięcia, bo są one drobne właśnie. Nawet najlepszym reżyser czasami musi wytknąć jakieś braki w dykcji. Także, werble!, leci do ciebie ranga Aktorki.
Witamy w gronie Aktorów! Otrzymujesz teraz dostęp do otwartych castingów do projektów grupy. Rozejrzyj się, jak znajdziesz coś dla siebie, to nagraj próbkę i wyślij reżyserowi, a nuż to będzie twój debiut! I choćby cię obdzierali ze skóry - nie odszumiaj sama sobie nagrań!
Pozdrawiam ciepło!
Zablokowany