Rekrutacja na aktora - Ars Carnis

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Ars Carnis

Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2020, 20:20

Hejka!

Wybrałem inną scenkę i tym razem nagrałem jedną postać, nie cztery, żeby głos lepiej pasował. Scenariusz oryginalny (Barbara Robaczewska).

Krasnoludki:


Scenka:
Ostatnio zmieniony 15 lut 2020, 13:15 przez Ars Carnis, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Cześć o/

Ogólnie dziękuje za wzięcie udziału w rekrutacji na aktora. Dobór scenki jest tak naprawdę uzależniony od Ciebie i staramy się dobrać tak scenkę, by pasowała pod Twój głos, czy też pod Twoje predyspozycje. Z tego co pisałeś, to najpierw zajmiemy się scenką, a więc...
-Jeśli chodzi o audio, to staramy się robić tak, by w nie było za głośno przy odsłuchu (Patrz około 0:52), bo dojdzie do tego, że będą powstawały przestery, a w późniejszych etapach montowania będzie to niekorzystna sytuacja dla dźwiękowca itp. W gruncie rzeczy nie słyszałem żadnych szumów, czy "buczenia" w tle.
- Jeśli chodzi o dykcję, w pewnych momentach nie dało się zrozumieć co mówiłeś, co chciałeś przekazać (patrz 0:19 - tu w ogóle nie jestem w stanie stwierdzić co mówisz), chyba że to był "specjalny" zabieg do scenki.
- Przechodząc dalej do modulacji, to słychać, że starasz się dobrać swój głos do postaci, ale w tym przypadku scenka w większej mierze nie pasuje do Twojego głosu (Pomijając tego faceta na początku :lol: ). Radziłbym dobierać scenki, z których będzie można ocenić, czy dobrze wcielasz się w postać, czy dobrze oddajesz emocje i wcielasz w tekst uczucia.

A jeśli chodzi o nagranie krasnoludków, to:
- Dykcja: No tu jest o wiele lepiej niż w scence, masz miłą barwę głosu, mówisz przejrzyście i dobrze akcentujesz wypowiedzi. Jedynie tylko tak dla kwintesencji - poćwiczyłbym głoski szczelinowe (moment w którym mówisz "zaś niemowa opowiedział (...)")
- Audio: Tu też w większości wszystko było dobrze, tylko jest jedno ale - mianowicie szumy, które występowały w niektórych momentach, tylko nie wiem , czy to wina tego, że kleiłeś nagrania i źle ustawiłeś, czy raczej mikrofonu, pod koniec na pewno dało się słyszeć szum :<. Moment w którym mówisz "po piąte (...)" słychać wychylające się głoski wybuchowe (tj. p,b,g itd.) - w tym przypadku "p", więc pamiętaj, żeby nie nagrywać zbyt blisko mikrofonu, lub korzystać z wcześniej zrobionego (lub kupionego) pop filtra :)
- Modulacja: Tu po prostu pojechałeś po wszystkim (w pozytywnym sensie). Najbardziej pasuje do Ciebie głos w około 0:23 i ten na samym końcu. Słychać było emocje w Twoich krasnoludkach, więc co do modulacji nie mam żadnych uwag :D

Summa Summarum radziłbym (jeśli będzie konieczność) przygotować sobie kolejną scenkę (na zaś) jeśli któryś/-aś z rekruterów stwierdzi, że taka scenka do poprawy będzie konieczna.

Na ten moment mogę tylko życzyć Ci powodzenia w rekrutacji o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Eden

Aktor

Posty: 140
Rejestracja: 18 lis 2017, 20:02

Krasnalów ogólnie nie można się przyczepić, jakość audio jest wystarczająca i pilnujesz dykcji, scenka wypada dużo gorzej, Roronoa już wszystko co ważne napisał.

Zapraszam za miesiąc z "jeszcze lepszymi" krasnalami i poprawioną scenką(tzn. lepiej dobrać postacie pod swój głos by zagrać, bardziej wiarygodnie i naturalnie oraz by krzyki faktycznie były krzykami).


Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ars Carnis

Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2020, 20:20

Roronoa, dzięki za wyczerpujący komentarz!
Prawdę powiedziawszy, nigdy bym nie puścił scenki do publikacji, gdzie ta sama osoba podkłada głos pod cztery postaci o bardzo zbliżonym charakterze. Moim celem był główny bohater - ten z początku, który później przebiera się za tego blondyna. Bez innych postaci jednak nie miało to kompletnie sensu, więc zdecydowałem się zrobić je wszystkie, a do tego możliwie modulowałem im głosy, żeby na potrzeby rekrutacji pokazać większą paletę możliwości i ominąć efekt ataku klonów. Przyznaję, że nie wybrałem najlepszej scenki, a głos do pozostałych był dobrany na siłę. Tyle że nie starałem się robić gotowego projektu.
Przesterów na czystych nagraniach nie było i wszystko mieściło się ładnie na wykresie dźwięku, ale jak pisałem, program odmówił współpracy, więc nie był dobrze wyrównany dźwięk i widocznie po zwiększeniu głośności i złożeniu na siebie nagrań, pojawił się.
Dykcja - dzięki za uwagę - jak się zna tekst, to trudno wysłyszeć, że jest niewyraźnie. Ciężko artykułować wyraźnie, krzycząc z modulacją - muszę nad tym popracować.
Zgodnie z radą - zmieniam scenkę.

Rzeczywiście jest odgłos na końcu - to fotel, nie zauważyłem. Inne mi się nie rzuciły w ucho. Pop filtr niestety sprawy nie rozwiązuje z wybuchowymi, ale może inne ułożenie mikrofonu pomoże.

Eden, wstawiam nową scenkę w pierwszym poście już teraz. Jeśli wymagany jest miesiąc przerwy, cóż, poczekam - za miesiąc i tak nagrałbym praktycznie tak samo.
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

o/

Mam nadzieję, że przyjdziesz do nas z takim samym zapałem do pracy z jakim przyszedłeś tutaj za pierwszym razem. Liczę na to, że wszystkie porady jakie Ci udzieliłem weźmiesz sobie do serca i poprawić to o czym było mówione. Ważne jest to, żeby się nie poddawać!

Z naszej strony pozostało tylko czekać ma efekty końcowe, wiec z niecierpliwością będziemy wypatrywać Twojej kolejnej rekrutacji. Jeśli miałbyś jakieś pytania odnośnie czegokolwiek, napisz do mnie na pw, bądź przyjdź na discorda.

Powodzenia, widzimy się za miesiąc!
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Eden

Aktor

Posty: 140
Rejestracja: 18 lis 2017, 20:02

Zatem uważasz że wciągu miesiąca nie jesteś w stanie ponieść poziom?No sorry ale dubbing jest wymagający a ty już na start masz złe podejście, zrób też nowy post bo nie mam zamiaru szukać tego po miesiącu czasu.
Awatar użytkownika
Ars Carnis

Posty: 3
Rejestracja: 13 lut 2020, 20:20

Tak, uważam, że w ciągu miesiąca nie podniosę swoich umiejętności na tyle, żeby było to zauważalne przy rekrutacji. Mogę popracować więcej nad nagraniem - to kwestia godzin, nie miesięcy. Zauważalnie podnieść umiejętności ogółem można w dłuższym przedziale czasu. Chyba że uważasz, że kompletnie bełkocę, mówię jak kłoda i nagrywam się zgniłym kartoflem - wtedy miesiąc mógłby zrobić znaczną różnicę. Ewentualnie można iść do szkoły aktorskiej - również wówczas miesiąc codziennych ćwiczeń pod okiem specjalistów daje widoczne efekty.
Nie przychodzę tu jako petent, tylko wysuwam propozycję współpracy, ale może mam złe podejście. I masz rację - dubbing to wymagające zajęcie, a ja uznałem to za zwykłe hobby. Obawiam się, że nie mogę sobie pozwolić na coś tak zajmującego w dłuższej perspektywie. Pomyliłem się.

Dzięki, Roronoa, za miłe słowa i porady - będę pamiętać, na co zwracać uwagę. Jednak raczej nie będziemy mieć okazji współpracować - i nie, nie poddaję się - mam inne priorytety. ;)

Powodzenia z projektami, bo robicie fajne rzeczy! I regularnych postępów, oczywiście. :>
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

o/

Nie chodzi o to, czy przyjdziesz za 2,3 tygodnie, miesiące, lata, ale ważne jest to by ćwiczyć, jak nie przy tej scence, to przy innej, nagrać się do kilku scenek i porównać *for yourself* gdzie lepiej brzmisz.

Z doświadczenia wiem, że "utożsamianie" się z postaciami z kreskówek, naśladownictwo ich daje wiele różnych efektów, czasem i nawet opłaca się robić bardzo durne rzeczy, by dobrze coś wyszło xD

To jednak jest Twoja decyzja czy wrócisz do nas z kolejnymi plikami rekrutacyjnymi, czy też nie. A nóż się uda ^^. Przemyśl to i daj znać za jakiś czas o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany