Rekrutacja na aktorkę

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Marchewa

Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:31

Hey
Chciałabym Rekrutować się na Aktorkę i bardzo mi na tym zależy bo uwielbiam dubbing :3 *nigdy wcześniej tego nie robiłam ale dużo osób mówi mi że się nadaje
Mam troszkę dziecinny głos bo jestem jeszcze dość młoda ale ogarnieta
Mikro mam słaby ale jeśli się dostane, kupie nowy lepszy :D

link do krasnoludków



link do scenki


z góry przepraaszam za jakość scenki ale nie umiem montować :c
Pozdrawiam Marchewa
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej o/

cieszę się, że zdecydowałaś się rekrutować na aktorkę, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłaś, to teraz masz okazję i miejmy nadzieje, że poradzisz sobie z tym zadaniem ^^. Przejdźmy więc najpierw do krasnoludków...
-Jeśli chodzi o audio - tutaj strasznych szumów nie było w większości nagrania, aczkolwiek dwa momenty były takie, w których (ok. 0:07-0:11) słychać jakbyś przesuwała mikrofon, albo gdzieś otwarte mogłaś mieć okno, które powodowało ten "dziwny" odgłos w tle, no i takie dziwne "strzelanie" mikrofonu (ok. 1:07-1:14). Trzeba zwracać uwagę na takie sytuacje w przyszłości ze względu, że to będzie utrudniało pracę reżyserom, czy też dźwiękowcom.
-Jeśli chodzi o modulację - do pewnego momentu jeszcze było okej (do 0:35), ale później zabrakło mi tych emocji i Twojego zaangażowania, tym bardziej, że nie przedstawiłaś krasnoludków jako opowieści, bajki, czy też jakiejkolwiek fabuły, gdzie mogłabyś porwać słuchacza, tylko jako zwykły tekst Brzechwy. Jest to bardzo ważne jeśli chodzi o "aktorzenie" w postaci podkładania głosu. (no i zabrakło mi tu szerokiej gamy różnorodnych głosów)
-Jeśli chodzi o dykcję - tutaj brzmi to w miarę okej, lecz zwróciłbym uwagę na akcentowanie wypowiedzi, na dobrym wypowiadaniu końcówek (ok. 0:16), przykładowo zamiast "dosyć", mówisz "dosyś", albo mnie słuch myli, w każdym razie kilka było takich sytuacji. Pomimo nie nagannej dykcji można ją poćwiczyć, żeby była lepsza - pierw przesadnie mówić (otwierać szeroko buzię) - akcentować bardzo dokładnie wypowiedzi, słowa - hiperpoprawność, a później można porównywać efekty już przy "normalnym" mówieniu tekstu (mięśnie policzkowe, ogólnie twarzy są "uśpione", więc bez dobrego rozgrzania tych mięśni, bez dobrej pobudki dla nich nie ma mowy o dobrym artykułowaniu wyrazów)

Przejdźmy do scenki...
-Jeśli chodzi o samą scenkę, dla mnie jest ona za krótka, i wszystko dzieje się za szybko, żebym mógł użyć konstruktywnej oceny.
-Jeśli chodzi o audio, to czasem ten dźwięk, głos był taki "pusty" w środku, momentami wydawało się głośno, a nawet za głośno.
-Jeśli chodzi o modulacje - no to tu tylko był głos Mabel i ... nikogo poza tym. Nie jestem w stanie tutaj też dać jakiejkolwiek oceny, też odnośnie emocji - raz były, raz ich nie było, brzmiały troszkę sztucznie (?).
-Jeśli chodzi o dykcję - no to tak jak wyżej przy krasnoludkach, mówiłaś tak, jakby ktoś Cię gonił, a przecież nikomu się nie śpieszy. Raczej z "kłapami" (w skrócie ^^ miejsca w scence, gdzie bezpośrednio podłożony głos aktora nakłada się z ruchami ust postaci) nie powinnaś mieć problemów - ok. 0:23 troszkę za wcześnie wzięłaś ten wdech :D - jeszcze moment, kiedy Mabel opowiada o swoich wspomnieniach (0:14-0:17) nie jestem w stanie w większości zrozumieć co tam mówisz - tylko słyszę "ale powiem wam, że (...) nigdy nie zapomnę). Trzeba tego pilnować.

W gruncie rzeczy to tyle z całej oceny, więc powodzenia o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Marchewa

Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:31

Oki dzięki bardzo
Jak coś mogę nagrać jeszcze coś bo nie wiedzialam że trzeba dwie postacie 😊
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

o/
W zależności od tego co rekruter powie.
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka! :)
Marchewa pisze:
17 lut 2020, 00:21
Mikro mam słaby ale jeśli się dostane, kupie nowy lepszy :D
Niestety działa to trochę odwrotnie. By się dostać, trzeba mieć na wstępie sprzęt, który spełnia minimalne wymogi. Słuchając Twojej scenki i krasnoludków mam wątpliwości, czy Twój mikrofon zalicza się do tego minimum.
Marchewa pisze:
17 lut 2020, 00:21
Mam troszkę dziecinny głos bo jestem jeszcze dość młoda ale ogarnieta
Z kolei dziecinny głos nie przeszkadza zupełnie, a wręcz jest bardzo ceniony, bo zwykle starszym osobom ciężej jest modulować głos na młodszy, a często w bajkach pojawiają się postacie w wieku dziecięcym lub wczesnoszkolnym. Tak że osoby z młodszym głosem chętnie są brane do projektów

W krasnoludkach mówisz dosyć nosowo. Jakbyś miała lekki katar. Czasem nie wymawiasz dokładnie końcówek słów, przez co są one ledwo słyszalne. W kwestii jakości nagrania, to można było usłyszeć to o czym wspomniał Roronoa, czyli strzelanie mikrofonu i przesunięcia. Jeśli jednak nie były spowodowane otwartym oknem, to możliwe, że wierciłaś się za bardzo przed mikrofonem i wyłapał on odgłosy poruszania się. Zbrakło mi też trochę emocji. Następnym razem spróbuj się więcej pobawić tekstem. Krasnoludki są po to, by zaszaleć z wyobraźnią, bo nikt Ci nie narzuca, jakich dokładnie emocji lub modulacji głosu użyć, bo nie ma żadnej postaci, pod którą musiałabyś podłożyć tutaj głos
Marchewa pisze:
17 lut 2020, 00:21
z góry przepraaszam za jakość scenki ale nie umiem montować :c
Scenka jest zmontowana okej. Jednak jeśli chcesz, to poszukaj w internecie poradników, jak ściągać filmiki z YouTube, cda i innych tego typu stron oraz jak edytować filmiki i/lub montować do nich głos. Dowiesz się przy okazji czegoś nowego i może również zaobserwujesz, że po paru próbach będzie to prostsze niż nagrywanie ekranu swojego telefonu i podstawianie do niego głosu. Poza tym, nic nie szkodzi, jak nie będzie zmontowane idealnie w ruch ust postaci ;)

Zanim przejdę do oceny scenki, to wyprowadzę najpierw z błędu. Po pierwsze, scenka nie jest za krótka. W zasadach jest napisane, że ma być w niej wypowiedzianych przez rekruta minimum 60 słów i w Twojej scence jest tyle, a nawet trochę więcej. Po drugie, nie trzeba było więcej niż jednej postaci. Odgrywanie jednego bohatera jest jak najbardziej w porządku. Czasem nawet lepiej jest poświęcić całą energię na przedstawienie jednej postaci niż odgrywanie zbyt dużej ilości i nie danie z siebie wszystkiego przy odgrywaniu którejkolwiek z nich.

Pod względem dykcji było trochę gorzej niż w krasnoludkach, bo się za bardzo rozpędziłaś. Tak jak wspominałam, nie musi być perfekcyjnie zgodne z animacją, więc daj sobie więcej luzu. Słychać było, że nagrywanie Mabel sprawiało Ci radość, bo dzięki temu przekazałaś jej trochę tych emocji, które pasowały do scenki. Mimo to musisz jeszcze popracować nad tym, by emocje które oddajesz w głosie były przekonujące i było ich więcej, bo zawsze trzeba się wczuć postać. Przemyśleć, co by czuła w danej sytuacji i odtworzyć te emocje swoim głosem, by tchnąć życie w danego bohatera.

Na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Jeśli jednak, tak jak mówiłaś, bardzo Ci zależy dubbingowaniu, to ćwicz sumiennie dykcję oraz oddawanie różnych emocji i podejdź do rekrutacji ponownie, jak już poczynisz postępy. ;) Jednak nie wcześniej niż za miesiąc. W Szkółce NK na forum jest pełno przykładów ćwiczeń, które mogą Ci pomóc. Powodzenia w ćwiczeniach i mam nadzieję, że do zobaczenia wkrótce! :D
Marchewa

Posty: 3
Rejestracja: 16 lut 2020, 23:31

Dziękuję bardzo za rady
Napewno będę jeszcze próbować 🥰
Do "zobaczenia" za miesiąc 😊
Zablokowany