Rekrutacja na aktorkę

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Papapati

Wokalista

Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2020, 21:53

Cześć,
Umieszczam swoje nagrania. Mam nadzieję, że się nadam i będę mogła dołączyć do grona aktorów :) Oby mikrofon nie był wielką przeszkodą.
Miłego słuchania!

"Krasnoludki"
https://www.dropbox.com/s/7g9hspluo91wc ... i.mp3?dl=0

"Miasteczko Halloween"
https://www.dropbox.com/s/00l33ekagza4l ... _.mp4?dl=0
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej o/

Cieszę się, że próbujesz sił jako aktorka :D tak więc od razu przejdziemy do sprawdzania...

Jeśli chodzi o krasnoludki:
-Dykcja jest tutaj na bardzo dobrym poziomie (na początku słychać mlaskanie tylko nie jestem pewien czy to przez mikrofon), nie mam się do czego przyczepić tutaj
-Jeśli chodzi o audio no to tu troszkę gorzej, lekki szum było jednak słychać w Twoim nagraniu +głoski wybuchowe ("p,b,d" itd.) bardzo też słychać jak się przebijają - proponuję tutaj o założenie pop filtra własnoręcznie zrobionego, bądź poprzez zakup.
-Jeśli chodzi o modulacje - Dobrze artykułowany tekst, dobrze interpretujesz i akcentujesz, lecz zabrakło mi tutaj wszelakiej modulacji - zmiany głosu.

Jeśli chodzi o scenkę:
*Szanuję za piosenkę (ale to raczej jest sekcja dla wokalistów na takie typu materiały :) ) , w każdym razie i tak zostanie ona oceniona...
- Jeśli chodzi o dykcję, no to jest też ona na dobrym poziomie, nie zauważyłem zjadania końcówek, ani nic z tych rzeczy
- Jeśli chodzi o audio - czasami było słychać lekki szum i podbicia dźwięku
- Natomiast modulacja tutaj była wyśmienita :D chociaż pod koniec nie dociągałaś - nie był pełny ten dźwięk (2:54) ale było to bardzo dobrze zrobione.

Reasumując w krasnoludkach, jak i w "scence" dykcja jest na dobrym poziomie; także w "scence" jest dobrze zastosowana modulacja głosu pod postacie.
Na co zwróciłbym uwagę, to na:
*Primo - audio, następnym razem bym nagrywał i sprawdzał kiedy są szumy, kiedy ich nie ma; próbował tak ustawić mikrofon, aby zniwelować wszelkie niedogodności związane z dźwiękiem.
*Druga rzecz to modulacja - pobawiłbym się w "utożsamianie" się z postaciami z bajek, próbował je naśladować, ich głosy, styl mówienia itp.

Na ten moment życzę Ci powodzenia w rekrutacji o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Papapati

Wokalista

Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2020, 21:53

Wow! Dziękuję za taką obszerną i rzeczową ocenę! Jak najbardziej zgadzam się ze wszystkimi punktami :)
Piosenkę tę wybrałam, bo jednak mimo wszystko jest tam dużo „mówionych” kwestii. Poza tym jestem zakochana w „Miasteczku Halloween”, wiec stad ten wybór :)
Dobry mikrofon i pop filtr już są w moich planach :)
Dzięki jeszcze raz!

Pati
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka
Sprzęt spełnia minimalne wymogi, jednak tak jak zauważył Roronoa przydałby Ci się jeszcze do tego mikrofonu popfiltr, by uniknąć wyłapywania na nagraniu "p", "b" itp. Pamiętaj też, by nie stać zbyt blisko mikrofonu. Wtedy też nie będzie wyłapyłwał mlaśnięć, przełknięć śliny itp. Czy cięłaś i łączyłaś różne swoje podejścia w Kransoludkach? Bo co jakiś czas słyszę w nich takie dziwne przerwy, ucięcia oddechu lub słowa. Jeśli chcesz tak robić, to nie dziel swoich prób w losowych miejscach. Podziel tekst na zwrotki i ewentualnie wtedy je podmieniaj, żeby uniknąć dziwnych cięć. Jeśli nie wychodzi jakaś zwrotka w całości, to po prostu trzeba nad nią więcej posiedzieć i poćwiczyć, aż wyjdzie na tyle dobrze, że będzie się z niej zadowolonym. Dykcja jest w porządku. Nawet jeśli zdarzyły się drobne potknięcia, to nie raziły one w uszy. Niestety przeciąganie/zwalnianie i przyspieszanie przy wypowiadaniu słów, to są nie emocje, więc zabrakło mi ich jak i modulacji w Krasnoludkach

W scence, a właściwie piosence, fajnie zmodulowałaś głos. Jednak przez to, że skupiłaś się bardziej na modulacjach i odśpiewywaniu tekstu, to dykcja Ci się pogorszyła. Czasem nie byłam w stanie zrozumieć, co mówisz, np. czy śpiewasz "Śnięty" czy "Święty". Muzyka również w paru miejscach zagłuszała Twój głos. Emocje jednak nie brzmiały tutaj zbyt przekonująco według mnie

Na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Głównym aspektem do popracowania dla Ciebie jest przekazywanie emocji, bo dykcyjnie jest dobrze, gdy skupiasz się na mówieniu, a nie śpiewaniu. Modulować głos też potrafisz, sądząc po piosence. Tak że następnym razem pobaw się też tymi modulacjami również w Krasnoludkach, nie zapominając oczywiście o emocjach. ;) Ćwicz pilnie i jeśli poczujesz, że zrobiłaś postępy, to możesz podejść do rekrutacji ponownie, ale nie wcześniej niż za miesiąc. Polecam również następnym razem wziąć scenkę, a nie piosenkę do rekrutacji na aktorkę. Muzyka Cię wtedy nie zagłuszy oraz całą swoją energię będziesz mogła ukierunkować na aktorzeniu :)
Papapati

Wokalista

Posty: 5
Rejestracja: 18 lut 2020, 21:53

Dziękuję za ocenę i wszystkie rady :)
Jeśli chodzi o "Krasnoludki" to cały wiersz nagrany był za jednym razem, ale faktycznie wyciszałam głośne oddechy, co prawdopodobnie stworzyło ten efekt przerw. Chyba też nie do końca zrozumiałam ideę nagrywania wiersza - myślałam, że "Krasnoludki" są po to, aby sprawdzić nasz normalny głos i dykcję, a scenka po to by pokazać bardziej dubbingowe umiejętności. Dlatego brak tam modulacji i emocji :)

Będę ćwiczyć i próbować :) Szkoda, że chociaż nie udało mi się "awansować" na młodszego aktora. Jeśli mogę prosić jeszcze o radę, to co robić z tymi oddechami w nagraniu? Wyciszać czy nie?

Dzięki jeszcze raz i oby do następnego :)
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Dykcję można sprawdzić na wszystkim, bo niezależnie, czy używa się modulacji czy też nie, to zawsze powinno się mówić na tyle wyraźnie, by wszystko można było zrozumieć od razu, bez domyślania się. Jeśli ktoś chce modulować głos przez cały czas bez pokazywania tego "normalnego", to nikt nie broni. Można też się zgłosić zupełnie bez modulacji, ale skoro potrafisz je wykonać, to szkoda z nich nie skorzystać. ;) Prawda jest taka, że barwa głosu rekruta nie jest ważna na rekrutacji, bo nie wyznacza w żaden sposób poziomu Twoich umiejętności aktorskich, a o ich sprawdzenie głównie chodzi przy ocenianiu rekrutacji na aktora. Poza tym, każdy głos da się w jakiejś scence wykorzystać, bo zawsze znajdzie się postać pasująca do Twojego głosu - normalnego czy też zmodulowanego. Krasnoludki są natomiast po to, by pozwolić rekrutowi zaszaleć, bo scenka jednak ogranicza pole do popisu. W scence trzeba sugerować się tym, co się dzieje z naszym bohaterem, pokazać właściwe emocje w danym momencie i mówienie, tylko wtedy, gdy postać mówi w oryginale. W Krasnoludkach masz za to pełną dowolność. Nie ogranicza Cię czas, ani żadna postać. Możesz użyć dowolnych emocji oraz dowolnie zmieniać głos. Możesz powiedzieć coś szybciej lub wolniej i tym podobne. Tak że za pomocą Krasnoludków też da się pokazać dubbingowe umiejętności. :D

Nie wyciszać. Obróbką nagrań zajmuje się w projektach dźwiękowiec. Aktor tylko nagrywa i podsyła nagrania do reżysera, a w tym przypadku na rekrutację. Jeśli słyszysz swoje oddechy dosyć mocno na nagraniu, to, żeby im zapobiec, możesz:
- Odsunąć się trochę bardziej od mikrofonu podczas nagrywania
- Zmniejszyć w ustawieniach programu, w których nagrywasz, czułość mikrofonu
- Zrobić lub kupić popfiltr, o którym wspomniałam, bo oprócz spółgłosek wybuchowych (tj. "p", "b" itp.) wygłusza on też właśnie inne niechciane odgłosy z otoczenia, w tym oddech. W Szkółce NK jest instrukcja, jak można go zrobić samemu, jeśli nie możesz/chcesz kupować. W internecie też jest pełno innych instrukcji, jak go zrobić, jeśli ta ze szkółki nie będzie odpowiadać
Zablokowany