Rekrutacja na aktora

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

JanTomasz

Posty: 1
Rejestracja: 18 lut 2020, 21:31

Cześć!
To mój pierwszy raz, gdy dubbinguję, więc proszę się nie wystraszyć ^^
Znalazłem waszą grupę gdzieś z dwa lata temu, ale nie miałem sprzętu żeby dobrze nagrywać, teraz mam więc próbujemy !

Krasnoludki:


Fragment filmu ( nie wiem czy nie za mocny wybrałem haha ):
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej o/

miło mi Cię powitać i cieszę się, że zebrałeś się w ciągu tych dwóch lat na próbę zrekrutowania się na aktora, a więc przejdźmy do sprawdzenia nagrań...

Zacznę od krasnoludków:
-Jeśli chodzi o audio - nie słychać żadnych szumów i bardzo dobrze, bo ułatwia to pracę dźwiękowcom, nie trzeba nagrywać poprawek. Momentami wydawało mi się za głośno, ale to może tylko w dwóch miejscach przy podnoszeniu tonu głosu.
-Jeśli chodzi o modulację - brakowało mi tutaj zabawy głosem; bardziej wyglądało to jako recytacja, niżeli modulacja - sugerowałbym poćwiczyć, popracować nad utożsamianiem się z postacią - naśladownictwo (w zaciszu domu :D )
-Jeśli chodzi o dykcję - jest ona na dobrym poziomie, dobrze akcentujesz wypowiedzi i opowiadasz stylem mówienia (recytacją) jakąś historię, ale tutaj kładziemy nacisk na modulację i zabawę głosem - jak to wyżej powiedziałem. W pewnym momencie zrobiłeś powtórzenie (0:19 - "D-długie") - chyba, że to było specjalnie :D

I przejdziemy do scenki:
-Jeśli chodzi o audio - (0:03; 0:06) słyszę jakieś uderzenie w mikrofon; Gdy jest zmiana scenki jest przeskok głośności na wyższe tony, a później znów cicho. Jeśli podstawiamy pod ścieżkę danej scenki to musimy zwrócić uwagę na niektóre niekorzystne mankamenty - jak np. tutaj (1:10), gdzie słychać koniec kwestii i nagle jest dźwięk oryginalnej scenki. (0:30 ; 1:17) Tutaj jest nie podłożony głos pod usta postaci; (0:25) jest jakiś pisk w mikrofonie.
-Jeśli chodzi o modulację - tu nadal brakowało mi tych emocji w głosie, jak w tym przypadku - 0:35 (poćwiczyłbym interpretację tekstu w tym przypadku)
-Jeśli chodzi o dykcję - tu troszeczkę gorzej niż w przypadku krasnoludków, na początku mówisz za szybko (0:05 około) ; (0:08) "borykam się z tym problemem" - gdzie słowo "problemem" ma bardzo mocny ścisk i jest powiedziane wręcz nienaturalnie z mojego punktu widzenia; (0:11) "oRRutny los" zamiast "okrutny los" ; (0:20) "(...) odebrał je (??)" - gdzie znaki zapytania nie wiem jakie słowo - nasuwa mi się tylko "(...) filmem"

To tyle co zauważyłem z błędów i w scence, jak i w krasnoludkach. Powodzenia o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka!
W dykcji wpadło Ci parę podstawowych błędów w Krasnoludkach, jak np. "zimujom", "wszysko". Mimo to to jest całkiem nieźle. Uważaj na tekst, bo dwa razy powtórzyłeś "miał mówić" zamiast "mówić miał". Emocji ani modulacji za wiele nie pokazałeś

Raczej żaden (a na pewno większość) rodzaj scenki nie przeszkadza w podesłaniu na rekrutację. Jednak zawsze dopisać, że scenka nie jest odpowiednia dla wszystkich grup wiekowych/osób wrażliwych, bo na forum wchodzą również dzieci, osoby nieletnie itd., które zawsze mogą przez przypadek lub nie otworzyć taki nieprzeznaczony dla nich film.

Co do nagrań wstawionych w ścieżkę dźwiękową, to zgadzam się z Roronoą. Takie zmiany głośności i nagłe cięcia przeszkadzają w odbiorze. Lepiej by było jakbyś podstawił jedynie swoje nagrania pod zupełnie wyciszony oryginał. Poza tym, w niektórych miejscach nie powycinałeś oryginalnych reakcji bohatera, którego odgrywałeś, przez co nie jest do końca jednoznaczne, gdzie jesteś Ty, a gdzie on. Nie znam oryginału, więc nie wiem jaki ma głos ta postać, ale w większości słychać gwałtowne przejścia, gdzie są wstawiane Twoje nagrania, a gdzie oryginał płynnie leci. Mimo to nie zawsze da się radę odróżnić. Gdy przyspieszasz, to zwykle sypie Ci się trochę dykcja i niewyraźnie wypowiadasz niektóre kwestie. Brakowało emocji. Większość brzmiała jakbyś po prostu przeczytał tekst. Następnym razem obejrzyj parę razy scenkę, przeczytaj tekst i postaraj się wyobrazić siebie w sytuacji, której została postawiona Twoja postać. Jak Ty byś się czuł na jej miejscu? Sądzę, że takie podejście pomogłoby Ci się wczuć w danego bohatera oraz dzięki temu lepiej i autentyczniej odegrać jego emocje.

Niestety na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Najbardziej pracuj nad przekazywaniem emocji, ale szlifuj również dykcję, by nie kulała następnym razem przy szybszych momentach. ;) Skoro zbierałeś tak długo na sprzęt do nagrań, to wierzę, że się nie zniechęcisz i poćwiczysz swoje umiejętności, a gdy poczujesz, że zrobiłeś postępy, to zgłosisz się do rekrutacji ponownie! :D Jednak nie wcześniej niż za miesiąc
Zablokowany