Rekrutacja na Aktora - TAMU

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
TAMU

Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2020, 18:09

Krasnoludki:



FANDUB:
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Cześć o/

dziękuje, że zdecydowałeś się rekrutować na aktora, w takim razie od razu przejdę do sprawdzenia...

Zacznijmy od krasnoludków:
-Jeśli chodzi o audio - wydaje mi się, że troszkę słychać w tle jakieś dźwięki (czy to muzyka z innego pokoju, etc.); do tego proponuje nagrywać z pewnej odległości od mikrofonu, ze względu, że słychać momentami Twój oddech (0:01 nawet na początku), głoski, które przebijają się (0:53, tzw. wybuchowe "p,b,d" itd) - tu radziłbym kupić, albo zrobić pop filtr, no i słychać w większości "pomlaskiwania".
-Jeśli chodzi o modulację - najbardziej mi jej brakowało, a dokładnie zabawy głosem; w większości krasnoludkach nie widać żadnych emocji - tylko recytacja - też naciskałbym tu na ćwiczenia związane właśnie z utożsamianiem się z postacią ^^
-Jeśli chodzi o dykcję - tak jak trochę wyżej powiedziałem, słychać "pomlaskiwania" przy niektórych słowach; na pewno minusem jest tutaj zjadanie poniektórych literek, na przykład - 1:06 zamiast "wszystkich" to mówisz "wszyskich" ; 0:44 zamiast "głuchy" to "guchy" - radziłbym pilnować się z takimi występującymi mankamentami ^^. Jeszcze mam jedną uwagę - mianowicie przekręciłeś tekst w pewnym momencie (1:00) , zamiast "Mańkut milcząc" to "Mańkut milczał".

W skrócie, radziłbym nagrywać po 2-3 razy i wtedy wybrać takie nagranie, które jednocześnie Tobie się podobało, a nam dało jak największy obraz Twoich umiejętności :D

Przejdźmy do scenki:
-Jeśli chodzi o audio - w pewnych momentach było za głośno (1:04, 0:42), tak to większych mankamentów nie zauważyłem.
-Jeśli chodzi o modulację - to tu lepiej wyszło, niż w przypadku krasnoludków, dobrze wcieliłeś się w rolę Angela, w szczególności od 0:35. Większych jakichś potknięć nie zauważyłem +mieściłeś się w kłapach postaci, to też na plus
-Jeśli chodzi o dykcję - to tu nie mogłem Cię zrozumieć co dokładnie mówiłeś, za szybko mówisz, przez co niektóre słowa wydawały się "ściśnięte", co powodowało, że były nienaturalnie wypowiedziane, jak np. 0:18 , 0:31, czy też 0:39. Tu poćwiczyłbym właśnie artykułowanie i akcentacje wyrazów, a także ćwiczenia leksykalne (jeśli interesują Cię jakie dokładnie ćwiczenia - na głoski szczelinowe), no i otwieramy szerzej buzie przy mówieniu, bo zdawało mi się, że momentami mówisz jakbyś mało co ją otwierał ;) .

Na ten moment to wszystko, co chciałem przekazać. Mam nadzieję, że nie przestraszyłem Cię tą oceną i nie uciekniesz. W gruncie rzeczy jeśli masz jakieś pytania odnośnie modulacji, czy czegokolwiek, co sprawia Ci trudność, to zapraszam na discorda, czy też w wiadomości prywatnej możesz pytać o wszystko, a ja, bądź inne osoby spróbujemy odpowiedzieć Ci na Twoje pytania. Niestety nie mogę przyznać Ci rangi i zapraszam w takim wypadku za miesiąc, do ponownej rekrutacji.
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany