Rekrutacja na aktora - Yasiuuhi

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Yasiuuhi

Posty: 6
Rejestracja: 18 paź 2018, 15:51

Umm Witam!

Więc no chciałem zawsze zostać aktorem głosowym, więc postanowiłem w końcu zaryzykować i zgłosić się, bo przecież raz się żyje! Mam nadzieję, że aż takiej tragedii nie ma i nie wypala uszu ;x

,,Krasnoludki"

Sword Art Online S02E14

PS. Wiem, moje wymawianie imion japońskich leży i kwiczy oraz boli w uszy, ale proszę o wyrozumiałość <3
Ostatnio zmieniony 27 lut 2020, 17:36 przez Yasiuuhi, łącznie zmieniany 1 raz.
“Doubt thou the stars are fire;
Doubt that the sun doth move;
Doubt truth to be a liar;
But never doubt I love.”

- William Shakespeare
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Cześć o/

Cieszę się, że chcesz spróbować sił w NanoKarrin. No "kto nie ryzykuje, nie zyskuje", nie? :D Przejdźmy do oceny...

Zacznijmy od krasnoludków:
-Jeśli chodzi o dykcję - za bardzo tu nie mam się do czego przyczepić, jedynie na co zwróciłbym uwagę, to na dobrą akcentację głosek i zjadanie niektórych liter - np. (0:53) zamiast "wszystkich" to "wszyskich" itp, ale tak to jest w porządku.
-Jeśli chodzi o audio - tu już troszkę gorzej, ze względów takich, że słychać pogłos w tle, dźwięk jest "pusty" w środku, i było troszkę tego szumu. Czasami też za głośno było w niektórych momentach, albo głoski się przebijały strasznie, ale to poradziłbym wtedy w jakimś stopniu wyciszyć pomieszczenie, albo nałożyć na siebie koc i na mikrofon i wtedy w jakimś stopniu mamy wytłumione otoczenie.
-Jeśli chodzi o modulację - no to tu zabrakło mi emocji, a w szczególności jakiejkolwiek zabawy głosem. Dla mnie to było zwykłe przeczytanie tekstu :/ Chciałbym, żebyś następnym razem pobawił się swoim głosem jakkolwiek tylko możesz i potrafisz. Oglądając różne filmy, bajki, kreskówki etc. spróbuj naśladować te postacie, a za jakiś czas efekty same przyjdą :D

Przechodząc do scenki:
-Jeśli chodzi o audio - no to podobnie jak w przypadku krasnoludków. Szumy, pogłos :c
-Jeśli chodzi o modulację - Tu mi zabrakło nadal tych emocji w głosie, a minusem też jest to, że głos nie wpasował się w większości w tzw. "kłapy" (w skrócie - miejsca w scence, gdzie bezpośrednio podłożony głos aktora nakłada się z ruchami ust postaci).
-Jeśli chodzi o dykcję - No to tu też zbytnio nie mam się co przyczepić (jak w przypadku krasnoludków), może troszkę za szybko było (ale to moje odczucie).

Na tą chwilę niestety nie jestem w stanie przyznać Ci rangi aktora, ale nie ma co się załamywać - zaryzykowałeś i teraz wiesz nad czym trzeba popracować! Jeśli miałbyś jakieś pytania odnośnie czegokolwiek (czy to emisja głosowa, czy techniki modulowania głosem, albo jakie ćwiczenia etc.) to śmiało pisz, czy to na Discordzie, czy w prywatnej wiadomości na forum, a z miłą chęcią odpowiem tak szybko, jak będę umiał :D

Powodzenia i widzimy się za miesiąc! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany