Aktor

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Ravey16

Instrumentalista

Ilustrator

Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2020, 16:32

hej, chciałbym spróbować swoich sił w dubbingu. Mam świadomość, że mój sprzęt nie jest jakoś wysokiej jakości, więc nagrania siłą rzeczy pozostawiają wiele do życzenia, ale i tak proszę o ocenę. Poniżej zamieszczam link do dysku gdzie dałem próbki

https://drive.google.com/drive/folders/ ... LjZ-z0fDH8
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka

Zmień ustawienia folderu, bo na razie wyświetla się komunikat o braku uprawnień do zobaczenia folderu
Awatar użytkownika
Ravey16

Instrumentalista

Ilustrator

Posty: 4
Rejestracja: 27 lut 2020, 16:32

Już zmienione
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej o/

Cieszę się, że chcesz dołączyć do grupy aktorów z NanoKarrin, a więc zaczniemy od sprawdzenia...

Krasnoludki:
-Jeśli chodzi o modulację - zabrakło mi tu zabawy głosem, a także emocji - zmieniłeś głos, ale tak naprawdę to tyle... Brak w tym jakichkolwiek emocji, a wszystkie pliki to jedna wielka monotonia. Popracuj bardziej nad zmianą głosu i przede wszystkim nad emocjami w głosie - bo to jest najważniejsze, żeby słuchający wiedział o czym mówisz i w jakimś stopniu odczuwał to, co sam czujesz!
-Jeśli chodzi o dykcję - To tu troszkę zjadałeś głoski ("(...) z wszyskich miast"), przekręcałeś oryginalny tekst ("Skąd wiadomo, że po czwartku zawsze jest piątek" zamiast "(...) że zawsze po czwartku (...)" - ale to diabeł tkwi w szczegółach), troszkę pędzisz z tym tekstem, kto tu Cię goni? Nikt nie powiedział, że to ma być szybko wypowiedziane - bądź co bądź następnym razem możesz zrobić coś wolniej, a dokładniej, a uwierz mi, będzie o niebo lepiej!
-Jeśli chodzi o audio - no to tu poległo, słychać szumy, podbicia itp. Sprzęt nie spełnia minimalnych wymagań.

-Sugeruję następnym razem nagrać i wrzucić jedno nagranie krasnoludków i w nim pobawić się z całym modulowaniem. Po co sobie dokładać roboty? ;)

Scenka:
-Dykcja - nie rozumiem w 2-3 momentach co mówisz (0:16 ; 0:19), zdaje mi się, że zdania, które wypowiadasz są na "styk" , są bardzo ściśnięte, przez co brzmi to nienaturalnie i niektóre słowa (na początku) nachodzą na siebie.
-Audio - no to tak jak wyżej pisałem... + Starałbym się unikać nagrywania pod oryginalne udźwiękowienie - słychać głosy tych postaci, a Twój jest z lekka jeszcze podgłoszony, żeby "zakryć" oryginalną ścieżkę dźwiękową. Radziłbym tu wyciszać Scenkę, a tylko montował Twój głos.
-Modulacja - No tu raczej potrenowałbym emocje, chociaż przy tym audio to tak słabo to brzmi :/

Podsumowując.... Głównym i w dodatku największym problemem stanowiło tu audio, które było dosyć straszne w odsłuchu, więc na tą chwilę niestety nie mogę przyznać Ci rangi aktora. Popracuj bardziej nad tym co wypisałem powyżej + poszukałbym sprzętu, które w minimalnym stopniu nada się do nagrywania - jeśli nie wiesz gdzie szukać, bądź nie odnajdujesz się w mikrofonach, to zapraszam na discord, tam większość jest opisane, jeśli nie , to na 100% znajdzie się osoba, która z miłą chęcią Ci pomoże (czy to ja, czy też inny użytkownik dc)

Zapraszam za miesiąc i życzę powodzenia! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany