Umbral - Podanie rekrutacyjne.

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Umbral

Posty: 1
Rejestracja: 27 lut 2020, 20:58

hej, chciałbym spróbować swoich sił w dubbingu. Mam świadomość, że mój sprzęt nie jest jakoś wysokiej jakości, więc nagrania siłą rzeczy pozostawiają wiele do życzenia, ale i tak proszę o ocenę. Poniżej zamieszczam linki do stworzonych przeze mnie ścieżek dźwiękowych.

Krasnoludki:


"My name is Peter Parker" Dubbing:
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej o/

Dziękuje, że zdecydowałeś się rekrutować na aktora, przejdźmy więc do oceny:

Krasnoludki:
-Jeśli chodzi o audio - troszkę pozostawia do życzenia, ze względu, że było słychać szum w tle i troszkę "buczenia", gdzie nie gdzie pocierałeś rękę o rękę, a także klikanie myszką. Cieszę się, że jesteś świadom tego jak wypadają nagrania. Pomimo mikrofonu, to i tak przy kolejnych nagraniach zważałbym na te występujące mankamenty tj. klikanie myszki, inne niepotrzebne dźwięki (ręce) itd.
-Jeśli chodzi o dykcję - tutaj muszę uczulić na niezjadanie końcówek, ani liter wśród wyrazów tj. "wszyskich, wszyskie" ; "jes..", "mias..." (tu bardziej to "t" brzmi na bezdźwięczną głoskę, co jest błędem). (0:43) W jednym momencie zdaje mi się, że jest zdeformowane słowo "ślepy", tak to dykcję masz w miarę dobrą - większy nacisk bym stawiał tu na te końcówki i głoski, których nie wymawiamy, a powinniśmy ;)
-Jeśli chodzi o modulację - no tu zabrakło mi tej zabawy głosem. Potrenowałbym tutaj interpretację, czy też "wejście" w głąb wiersza, zacząłbym utożsamiać się z tymi krasnalami i próbował odegrać ich emocje jakie im towarzyszyły w danym momencie.

Scenka:
-Jeśli chodzi o modulację - Tu już lepiej było w porównaniu do krasnoludków, chociażby to, że próbujesz okazać emocje, które mogły towarzyszyć Peterowi. Chociaż tu typowo nie widać w scence, gdzie postać pokazuje jakąkolwiek mimikę twarzy, żeby ukazał swoje emocje - mogę tylko dać ocenę na podstawie tego, co otrzymałem. Chociaż mówi to Peter, to jest w postaci narratora. ;)
-Jeśli chodzi o dykcję - Było kilka mankamentów - nie mogłem zrozumieć tej kwestii (0:32) "Jestem pewien, że..."? (z domysłu - "resztę wiecie"), tak samo (1:25) "Tym miastem, a ..." (z domysłu "zagładą" - choć tam też mówisz zamiast "g" to "k") , ale tu już troszkę lepiej niż w krasnoludkach.
-Jeśli chodzi o audio - no to tu lepiej też troszkę niż w krasnoludkach, ze względu, że nie słychać tego buczenia, jest lekki szum + wydaje mi się, że słychać pogłos - sprawia mi to wrażenie, jakby dźwięk, czy głos stawał się "pusty" w środku.

Na ten moment niestety nie mogę przyznać Ci rangi aktora. Popracuj głównie z modulacją i emocjami w głosie, a poprawa dykcji sama przyjdzie +audio

Mam nadzieję, że przyjdziesz za miesiąc naładowany energią i chęcią do działania i z jeszcze większym bagażem doświadczenia! Gdybyś miał jakiekolwiek pytania odnośnie modulacji, emisji, czy też cokolwiek związane z aktorstwem, to śmiało możesz mnie złapać na discordzie, czy też w prywatnej wiadomości na forum

Na ten moment dziękuje Ci za rekrutację i powodzenia! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany