Rekrutacja na Aktorkę

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Sofija

Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2020, 20:05

Cześć.
Powiedzmy że to duży krok dla mnie, bo jestem nie śmiałą osobą i chciałabym spróbować swoich sił tutaj w NanoKarrin.

Krasnoludki:


Oraz Sceneczka:


Dziękuje za uwagę!
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Cześć o/

Cieszę się, że próbujesz przezwyciężać swoją nieśmiałość poprzez aktorstwo i oby Ci się udało ją zwalczyć! A więc przejdźmy zatem do oceny...

Pozwolę sobie zacząć od scenki:
-Jeśli chodzi o modulację - Widać, że w większości dobrze interpretujesz tekst, dobrze wpasowujesz emocje bohaterki i próbujesz coś tym opowiedzieć. Masz ładną barwę głosu i pasujesz do Judy
-Jeśli chodzi o dykcję - wydaje mi się... czy aby nie jesteś z lekka przeziębiona? Słyszę, że mówisz tak jakby przez nos, co powoduje, że niektóre głoski są nienaturalnie wypowiadane. Mam jeszcze uwagę co do niektórych momentów, mianowicie - (0:13) słychać tu, że zdanie jest strasznie ściśnięte, przez co brzmi troszkę dykcyjnie źle wypowiedziane (możliwe, że to przez zatkany nos, ale daj znać, czy jesteś przeziębiona, czy masz katar); (0:27) słyszę tu niepełne słowa (niewyraźnie), tj. "Wiadomoś...wszyskich na.. coś łączy", (0:49) "Prosze ba (lub wa) spróbujcie", natomiast w jednym momencie słyszę hiperpoprawność (1:07) "ja zrobiĘ".
-Jeśli chodzi o audio - czasami było słychać zmiany głośności przy cięciach, które robiłaś (1:02), staraj się wtedy dobierać podobną głośność do pozostałych cięć. Zwróciłbym uwagę tutaj na głoski wybuchowe (tj. "p,b,g" itp), zalecałbym zrobienie samodzielnie, bądź kupno pop filtra, wtedy w większym stopniu będziesz w stanie zniwelować te przebijanie basów ( W większości sytuacjach pojawiały się te mankamenty, więc uważaj na to ).

I zostały nam krasnoludki:
-Jeśli chodzi o audio - słychać dużo cięć, przez co to brzmi nienaturalnie i w niektórych momentach jest ucięta ostatnia głoska (przykładowo 0:02 "(...)wszyskich mias." "(...) w lesie zjazd"). No i to co mówiłem w przypadku scenki, czyli te głoski wybuchowe. Uważaj też na takie uderzanie w mikrofon (1:04)
-Jeśli chodzi o dykcję - no to już też to samo co w przypadku scenki, zjadanie niektórych liter w słowach ("wszyskich") ; (0:37) zmieniasz słowa z "głuchy" na "głuychy"; (0:41) słychać tu przeciągniętą głoskę "t" w wyrazie "przetem", a powinno być "przedtem". Jeszcze zwróciłbym uwagę na przeciągnięte "s" w niektórych słowach, np. "(...) z wszystkich miassst, urządziły w lesie zjasssst", staraj się omijać przedłużeń i nie bój się tekstu!
-Jeśli chodzi o modulację - to tu mi jej zabrakło, a w szczególności tej zabawy głosem (chciałbym usłyszeć jak opowiadasz swoim głosem jakąś historię, a nie traktujesz tego jako zwykły tekst). Trochę było tych emocji, aczkolwiek jeszcze bym ich dał więcej!

To tyle jeśli chodzi o ocenę. Na tą chwilę nie jestem w stanie przyznać Ci rangi Aktorki. Popracuj nad tym co wymieniłem powyżej, a w przyszłości będzie o niebo lepiej! Jeśli będziesz miała jakiekolwiek pytania związane z "aktorzeniem" to pisz do mnie na discordzie, lub w prywatnej wiadomości na forum, a postaram się pomóc i doradzić!

Do zobaczenia za miesiąc i mam nadzieję, że przyjdziesz do nas z jeszcze większym zapałem do pracy!

Powodzenia! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany