Rekrutacja.

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Peter.leparker

Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:01

W dzieciństwie nie moglem skopiowac cracka. I teraz nie wiem czy w ogole udalo mi sie dodać linki do plikow. Pozdrawiam.

https://we.tl/t-gLne3jqB7q
Peter.leparker

Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:01

Przeprasza, Dlaczego nikt mi nie odpisał?
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Cierpliwości. Rekruterzy, to nie roboty - mają swoje życie.

Jak któryś będzie miał wolny czas, to Ci sprawdzi i oceni Twoją rekrutację
Peter.leparker

Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:01

Okay. Myslalem, ze nie odnalezliście plików :D
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Cześć o/

Dziękuje, że zdecydowałeś się rekrutować na aktora, także niniejszym przejdę od razu do oceny...

Z racji tego, że troszkę niecierpliwisz się o ocenę, to postaram się, by było szybko, zwięźle i na temat

Krasnoludki:
-Audio - Słychać przebijanie głosek wybuchowych ("p,b'g" itp. - radzę kupić, bądź zrobić własnoręcznie pop filtr, żeby uniknąć tego typu mankamenty); sądzę, że muzyką chciałeś zakryć lekki szum w Twoim otoczeniu; Ciągle jakieś ocieranie o coś (ręka o rękę, czy też inne przedmioty); Słychać wibracje telefonu. Szanuje za aranżacje, ale sugeruję nagrać na czysto, bez podkładu, by ocenić w 100% Twój sprzęt.
-Dykcja - Czasami zjadałeś głoski np. "wszyskich", "jes(t)"; zmieniałeś formę słów np. z "zimują" na "zimujOM", "są" na "sOM"; Poćwiczyłbym tu głoski zwarto-szczelinowe (wujek google powie jakie to dokładnie są i poda ćwiczenia, by usprawnić Twoją dykcję)
-Modulacja - Tu nie było nic takiego rażącego w moim odczuciu, natomiast pamiętaj o ćwiczeniu interpretacji tekstu i żeby to brzmiało prawdziwie - jakbyś opowiadał historię - a nie "sztucznie" (nie mówię, że było cały czas, ale zdarzyły się 1-2 momenty, gdzie brzmiało mi to na zwykłą zmianę głosu, bez emocji)

Scenka:
-Audio - To samo co w przypadku krasnoludków, tyle, że jest więcej tego przebijania dźwięku, dmuchania w mikrofon. Pilnuj się z tym, lub trzeba pokombinować trochę z mikrofonem. No i było czasem za cicho przy kwestiach od 1:00
-Modulacja - Tutaj nie mam co się przyczepić, dobrze dobrałeś głosy do postaci, aczkolwiek niektóre momenty były takie "niepewne"(?), mianowicie brzmiały sztucznie - bałeś się tekstu (?) , nie wiedziałeś o czym opowiadasz (?) - takie moje odczucie
-Dykcja - tu też większość była dobrze wypowiadana... niekiedy przeciągasz wyrazy, gdzie brzmi to nienaturalnie np. (0:23) "które go spotkało WY życiu" ; zmieniasz słowa np. z "wszelkie" na "pszelkie" (0:21)

No i rażący moment dla mnie, (1:30, 1:35) - kolokwializmów, czy też przekleństw nie stosowałbym na rekrutacji, z racji tego, że forum przeznaczone jest również dla dzieci, które też czasem mogą spojrzeć na to i co gorsza "podbierać" słownictwo. Także tu byłbym ostrożny i zważał na słownictwo.

Niestety na ten moment nie jestem w stanie przyznać Ci rangi aktora. Prześledź wszystkie błędy i spróbuj wywnioskować co jest źle, jak to poprawić itp. Gdybyś miał jakieś pytania odnośnie czegokolwiek związanego z aktorstwem, emisją, modulacją itp. to pisz na forum, czy też na discordzie. Zapraszam dopiero za miesiąc do ponownego przystąpienia w rekrutacji. (Dodam, że najlepiej jest wstawiać pliki na GDrive - najłatwiej, nie bawić się w jakiś hosting- lub youtube)

Powodzenia ! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Peter.leparker

Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2020, 22:01

Ulalalaaaa... ok. Dzięki za tak wylewną ocene :D postaram sie ustosunkować do wytycznych :) ps. Takie "nienaturalne" przeciaganie ma być przeciągnięte bo taki był mój zamysł narracji tej postaci. Wszelki? Pszelki? Szelki? Nie wiem... wiem ze mam zwykly telefon a nie mikrofon. Bedzie i on. Piszesz: Nie pewne? Bałeś sie tekstu? Nie nie bałem. Dziadek to mój dziadek i miał sie zacinać tak jak sie zacinał. A co do krasnoludkow..pomylilem pliki podrzucajac wam ze ściężką z melodią. Sorki. Nagrywałem to z marszu... i tak wsluchujac sie w wasz projekt Pani aktorki dla przykladu jak ma to wygladać... postanowilem zrobić inaczej niz Pani czyli zagrać to jednak tak aby różniły sie od siebie głosy Postaci a nie jak w Jej przypadku bardziej lub mniej piszczały albo było ciszej lub głośniej. Do uslyszenia :)
Zablokowany