Rekrutacja na aktora - WhiteMonster

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

WhiteMonster

Posty: 1
Rejestracja: 10 mar 2020, 14:03

Witam.
Od pewnego czasu zainteresowałem się dubbingiem i chcę spróbować swoich sił tutaj.

Krasnoludki:


Scenka:


UWAGA!!!
Scenka zawiera SPOILERY z gry Wiedźmin 3: Serca z Kamienia :D
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Cześć! o/

Cieszę się, że chcesz stać się jednym z aktorów! Przydałoby się więcej różnorodnych głosów! W takim razie przejdę od razu do oceny...

Krasnoludki
Pierwsze na co zwróciłbym uwagę to audio i dykcję - słychać szumy w tle; momentami było za głośno (przebijał się dźwięk - zalecam pop filtr zrobić, albo kupić ^^ ), za cicho (prawdopodobnie przez oddalanie się od mikrofonu, aczkolwiek dawało to taki pozór); dziwne mlaskania/szmery między zdaniami oraz końcówki - typu zamiast mówić "wszysTkich", to mówisz "wszyskich" i nie jest to naturalne :/.
Również zabrakło mi tu zabawy głosem oraz emocji - gdzie nie gdzie modulowałeś go, ale tak wydawało mi się to "sztuczne", jakbyś wychodził z założenia, że "masz tylko powiedzieć tekst", bez wcześniejszej interpretacji go.

Scenka
Tu charakterystyczne jest "bzyczenie" mikrofonu, szmery/zakłócenia. To słychać już na samym początku - najprawdopodobniej masz nieprawidłowe ustawienia mikrofonu, bądź niesprawny mikrofon (a to podstawa do tego, by cokolwiek nagrywać, lub bawić się w dubbing)
Dobrze tutaj pokrywa się Twój głos z postaciami, aczkolwiek mam uwagę do tego, że mało "elastyczności" w Twoim głosie. Nie różnią się prawie te głosy od siebie - no i też, jak jest moment z upadaniem na ziemie, to moim zdaniem w ogóle nie ma emocji w reakcjach. Najczęściej przy takich momentach z pomocą przychodzi przepona, jeśli byś nią popracował, by było o wiele lepiej. 4:20 Geralt jest wkurzony, przecież on nadal jej szuka, a powiedziałeś to tak spokojnie. Preferowałbym też nagrywanie się do scenek z bajek, filmów, anime itp. , a omijałbym scenki z gier (To tylko moje zdanie, bo to jest ciężki kawałek chleba)

Na ten moment nie jestem w stanie przyznać Ci rangi aktora. Poćwiczyłbym modulację i przede wszystkim ukazywanie uczuć w tekście! A przy okazji naprawił mikrofon (bo możliwe, że jest to spowodowane przez ustawienia mikrofonu), bądź poszukał lepszego sprzętu.

Jeśli miałbyś jakieś pytania odnośnie modulacji, czy czegokolwiek związanego z aktorstwem, to zapraszam na pv na forum, bądź na discorda :D
Powodzenia! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany