Rekrutacja na aktora

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Br0k3n

Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:41

Dzień dobry,
O to są moje materiały które zostały wymagane na rekrutację
Mam ogromną nadzieję, że moja aplikacja zostanie pozytywnie rozpatrzona :D
Dziękuję i pozdrawiam,
Mateusz "Br0k3n" Krystek

- Fandub

- "Krasnoludki" Jana Brzechwy
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej! o/
Cieszę się, że zdecydowałeś się rekrutować w sekcji dla aktorów do Nanokarrin. Zatem przejdźmy do sprawdzenia.

Krasnoludki
Pomimo 2-3 błędów w wymowie niektórych słów, masz nienaganną dykcję i miłą w odsłuchu barwę głosu. Jedynie do czego się doczepie to do audio i braku modulacji w głosie!
Jeśli chodzi o audio - przebicia dźwięków (głoski wybuchowe dają się we znaki - "p,b,g'' itp. -, a to za sprawą braku pop filtra, lub bliskiej styczności z mikrofonem. Radziłbym oddalić się z lekka od mikrofonu, założyć pop filtr etc. by polepszyć jakość głosu (względem właśnie zaistniałych mankamentów)
Jeśli chodzi o modulację - pobaw się trochę tym głosem. Masz miłą barwę głosu, a na pewno drzemie w Tobie jeszcze więcej emocji niż pokazałeś to w nagraniu. Opowiedz coś tym, dodaj więcej emocji do tego, więcej elastyczności i ekspresji w głosie. Moduluj go - wczuwaj się w role, jakby tam występował nie jeden, a wielu aktorów!

Scenka
Czasami dało się słyszeć strzelanie mikrofonu (np. 00:21), mlaski, czy też przebicia dźwięku. Jak w przypadku krasnoludków, oddaliłbym się troszkę od mikrofonu. Dygresja, nie nagrywałbym pod oryginalną ścieżkę, bo dało się słyszeć oryginalny głos Geralta i Twój jednocześnie.

I co tu zrobić z Tobą... Dobra, masz tydzień (do 03.04) na poprawienie krasnoludków. Wszystkie uwagi wypisałem Ci powyżej co należałoby poprawić. Jeśli miałbyś jakieś pytania to zapraszam - forum, lub discord.
Czekam z niecierpliwością na nagranie (I wyślij je w kolejnym komentarzu w tym temacie, nie twórz nowego tematu z poprawkowym nagraniem).

Powodzenia! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Br0k3n

Posty: 2
Rejestracja: 27 mar 2020, 13:41

Dzień dobry,
Bardzo dziękuję za taki dokładny komentarz wobec moich obu wystąpień :D Wszystkie uwagi bardzo szczegółowo opisane, wyjaśnione i zasugerowanie jak można na nie zaradzić. Tutaj przesyłam moją recytację poprawkową: . Mam nadzieję że jest lepiej :). Starałem się dodać jak najwięcej ekspresji do mojego głosu jak to możliwe, i aby mój głos w dalszym ciągu pozostał niski i "ciepły". Gdybym miał bardziej "wyskoczyć" z emocjami, to powoli by się to zamieniało w śpiew ;D. Byłbym niesamowicie zaszczycony możliwością rozwoju w waszej grupie dubbingowej. Mam nadzieję, że moja prośba zostanie rozpatrzona pozytywnie.Dziękuję i Pozdrawiam :D

Mateusz Krystek, Rekrut na aktora dubbingowego
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej! o/
Dziękuje za nadesłany materiał. Niestety, ale zauważyłem, że niczym się praktycznie one nie różnią - zabrakło najważniejszego, czyli zmiany (modulacji) głosu. Jest oczywiście mniej tych "podbijających" dźwięków, ale jednak są, a jeszcze w tle gdzieniegdzie kliknięcia myszką.

Niestety na ten moment nie jestem w stanie przyznać Ci rangi aktora. Nic straconego. Masz teraz pełny miesiąc by podszkolić swoje umiejętności z zakresu modulacji, a nuż się uda przyjąć Cię w grono aktorów. Jeżeli miałbyś jakiekolwiek pytania odnoście aktorstwa, czy też modulacji, emisji itp. zapraszam do kontaktu poprzez forum, lub znajdź mnie na discordzie i napisz też tam.
Powodzenia i słyszymy się za miesiąc! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany