Rekrutacja na Aktora - MrFoxy

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

MrFoxy

Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:50

Witam :D Po 1,5 roku namysłu postanowiłem spróbować swoich sił w dubbingu

Krasnoludki:

Dubbing:

W dubbingu jest taka mała czarna przerwa, musiałem jakoś wyciąć niepotrzebny urywek scenki ;P
Mam nadzieje że to małe szumienie nie będzie przeszkadzało. Dużo czasu rozminiałem co zrobić by za dużo nie szumiło i było mnie jednocześnie dobrze słuchać bez krzyczenia w mikrofon (specjalnie do tego kupiłem nowy)
Pozdrawiam ^^
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka :D

Prawie każdy mikrofon zbiera jakiś szum. Najważniejsze by nie był na tyle duży, by zagłuszał Twój głos. Jeśli jednak chcesz, by zbierał mniej odgłosów z otoczenia lub Twój mlaśnięć, oddechów, przełknięć śliny itp., które czasem było słychać na nagraniu, to polecam zamontować popfiltr przed mikrofonem. W Szkółce na forum jest poradnik, jak można go zrobić samemu, jeśli nie chcesz kupować. ;) Jeśli jednak go masz to staraj się nie być zbyt blisko mikrofonu, gdy nagrywasz, bo wtedy żadna bariera tego nie zniweluje

Masz całkiem niezłą dykcję. Postaraj się jednak przeczytać parę razy tekst, zanim go nagrasz. Będzie Ci łatwiej. Jeśli chcesz mówić z głowy, co ułatwia poczucie się bardziej swobodnie w zabawie głosem, to naucz się go porządnie, żeby nie zapominać w trakcie. Nie musisz też nagrywać wszystkiego na raz i wrzucać od razu. Możesz zrobić kilka podejść i wysłać najlepsze albo jeśli konkretny fragment sprawia Ci trudności, to nagrać go oddzielnie. Możesz też wybrać fragmenty z z różnych podejść i skleić je w całość. To normalne, że aktor musi czasem nagrać poprawki, a czasem podzielić kwestie, by wyszło lepiej.

Przechodząc do krasnoludków, to spróbowałeś trochę w modulacje, co jest super! Jednak mimo wszystko mówiłeś jednostajnym tempem. Nie pokazałeś w nich żadnych emocji. :( Nie bój się eksperymentować! Nawet jeśli nie masz konkretnej postaci, to wymyśl sobie, jakie emocje mogłyby Ci towarzyszyć przy danym fragmencie wiersza i je pokaż. W scence już było lepiej z emocjami. Było ich trochę słychać. Było również słychać, że masz potencjał pod tym względem. Krzyk, zwłaszcza na słowie "teraz" był bardzo fajny. :D Musisz się jednak trochę bardziej otworzyć przed mikrofonem. Bo w scence trochę gorzej było z dykcją i emisją głosu. Czasami przyspieszałeś i przez to niewyraźnie mówiłeś niektóre zdania. Co do emisji głosu, to chodzi o to, że w ciągu jednego zdania raz mówiłeś głośniej, raz ciszej, a czasem tak się przyciszałeś, że ciężko było usłyszeć końcówki kwestii. Przekazywane emocje też przez to cierpiały, bo gdzieś się gubiły po drodze przy tej zmianie głośności

W tym momencie nie mogę przyznać Ci rangi, ale mam nadzieję, że się nie zniechęcisz i gdy poćwiczysz, to podejdziesz do rekrutacji ponownie, ale nie wcześniej niż za miesiąc. Powodzenia! :)
MrFoxy

Posty: 2
Rejestracja: 23 mar 2020, 10:50

Dziękuję za odpowiedź (nie mogłem się jej doczekać 😅). Popfiltr mam założony ale w trakcie sprawdzania szumienia wydawało mi się że jest poprostu za duży szum. Scenka właśnie była taka szybka no ale nie mogłem jakoś znaleźć odpowiedniej scenki podemnie ;P I oczywiście poćwiczę i spróbuję jeszcze raz :)
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

To w takim razie odsuń się trochę od mikrofonu podczas nagrywania i powinno być git, bo bardziej od szumu wybijały się Twoje odgłosy, tj. oddechy, mlaśnięcia itp. Scenka sama w sobie była w porządku. Chodzi bardziej o to jak te teksty wypowiadałeś. Rzadko też tłumaczenia z napisów zgadzają się z czasem i/lub ilością słów, które faktycznie mówi postać, więc jak nie chcesz pędzić przy wypowiadaniu tekstów z napisów albo z drugiej strony - nie chcesz kończyć przed postacią, to możesz też dostosować pod siebie długość tłumaczenia, patrząc kiedy postać otwiera, a kiedy zamyka buzię, czyli patrząc na tak zwane kłapy postaci ;)
Zablokowany