Rekrutacja na aktora - lisa

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
liza

Animator (młodszy)

Posty: 10
Rejestracja: 22 kwie 2020, 12:13

Yo.
Jaki masz mikrofon: Novox nc-1
Krasnoludki:
Scenka:

Obrazek
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka.

Miło, że zdecydowałaś się podejść do rekrutacji. :)
Pierwsze, co się wybija to głośność. Nie jest to raczej wina sprzętu, ani samego nagrania, bo zdarzały się momenty, gdzie mówisz głośniej. Nie słychać też, żebyś się stresowała byciem za głośno, więc myślę, że to tylko kwestia poćwiczenia emisji głosu oraz mówienia zawsze odpowiednio głośno i wyraźnie. Nawet jeśli postać mówi ciszej, półgłosem lub szeptem, to powinno być ją dobrze słychać. Nie powinno się w tym celu zbliżać do mikrofonu, a właśnie użyć odpowiednio emisji głosu, by nawet będąc od niego oddalonym - być dalej słyszalnym.
W scence brzmisz czasem jakbyś była za blisko mikrofonu. Pamiętaj, żeby zachowywać odpowiedni odstęp. W krasnoludkach użyłaś fajnych zróżnicowanych modulacji, dzięki czemu Twoje nagranie nie było monotonne, a właśnie ciekawe i słuchało się go z zainteresowaniem. :D
Jednak uważaj, by pilnować dykcji również podczas modulacji i przekazywania emocji. Jak mówiąc swoim naturalnym głosem rzadko popełniałaś błędy, tak w modulacjach zdarzały się częściej i były bardziej wyeksponowane, przez to że bardziej pilnowałaś tego, żeby utrzymać modulację i/lub emocje niż wyraźne wypowiadanie się. Domyślam się, że w niektórych z nich seplenienie mogło być celowe, mimo to powinno być zrozumiałe, a w pewnych momentach miałam z tym problem.
Wzięłaś dosyć wymagającą scenkę na warsztat. Co z jednej strony jest super, że nie boisz się wyzwań i właśnie chciałaś zaprezentować jakieś skrajne emocje, które dobrze potrafią pokazać umiejętności, dzięki temu są dobrym materiałem na rekrutację. Z drugiej - niestety nie masz jeszcze wypracowanych na tyle dobrze umiejętności, by oddać takie emocje odpowiednio. Zwłaszcza płacz nie brzmiał przekonująco. Słychać było, że wysilasz się przy udawaniu go, a musi widz powinien uwierzyć, że jesteś naprawdę smutna.
W tej chwili nie mogę przyznać Ci rangi. Jednak mam nadzieję, że gdy poćwiczysz dykcję i przekazywanie emocji, wrócisz ponownie, by pokazać, jakie poczyniłaś postępy. ;) Ale nie wcześniej niż za miesiąc.
Zablokowany