Rekrutacja - Toxic

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Toxic

Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2020, 22:29

Jaki masz mikrofon: Mikrofon TRUST Starzz All-round, jednakże w niedługim czasie będę się przerzucać na Tracer Studio Pro
Krasnoludki:
Scenka:

Wyjątki od reguły stanowią o uroku życia.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka

Dobrze, że przerzucasz się na inny sprzęt, bo ten niestety przeszkadza w odbiorze, bo tworzone szumy są sprzężone z Twoim głosem i nie zawsze dobrze Cię przez to słychać, bo zniekształcają też trochę Twój głos :(

Mówisz mocno nosowo. Tak jakbyś miała katar lub coś podobnego. Jeśli nie jesteś przeziębiona, to polecam to przećwiczyć. Możesz zatkać nos palcami lub klipsem do nosa (takiego jak się używa do pływania, by woda nie nalatywała do nosa, będąc pod wodą), wybrać trochę łamańców językowych i czytać je jak najwyraźniej z zatkanym nosem. Powinnaś wtedy też pilnować, żeby było słychać jak najmniej tej nosowości, żeby dźwięk Ci nie rozchodził się po zatokach przy nosie, a bardziej na piersi. Klips do nosa pozwolił by Ci mieć wolne ręce, ale jeśli będziesz zaciskać nos palcami jednej ręki, to drugą wolną dłoń możesz położyć na swojej klatce piersiowej i będziesz wtedy czuła, gdzie rezonuje dźwięk. Czy przy palcach na nosie czy na piersi - powinien na klatce piersiowej

Drugą sprawą jest hiperpoprawność, np. "po piĄte", "piĄtek". Nie zawsze "ą" wymawia się, jak się pisze. Czasem, tak jak w tym wypadku, powinno się je wymawiać płasko jak "on" - "po pionte", "piontek". Jednak trzeba też z kolei uważać, żeby nie przedobrzyć w drugą stronę i nie akcentować tego za bardzo. Wiadomo, wszystko z umiarem ;)

Fajnie modulowałaś głos. Nie bój się jednak modulować głośniej! Całe krasnoludki mówiłaś dosyć cicho, więc jak przy tekście o szepcie, spróbowałaś szeptać, to prawie nie było słychać różnicy w głośności. A nawet w tym szepcie było lepiej Cię słychać niż przez resztę Krasnoludków, bo pilnowałaś się, żeby było Cię słychać wyraźnie. Domyślam się, że są to Twoje początki i stresujesz się przed mikrofonem. Jak będziesz systematycznie ćwiczyć, to powinnaś się oswoić z mikrofonem i czuć się podczas nagrywania bardziej swobodnie. Jeśli problemem są osoby w domu lub sąsiedzi, to rodzinie/współlokatorom wyjaśnij, że chcesz ponagrywać coś, a sąsiadami się nie przejmuj, bo jeśli nie nagrywasz w czasie ciszy nocnej, to nie mogą Ci zabronić nagrywania się

W scence brakowało mi emocji. Słychać, że próbowałaś jakieś dodać, ale stanowczo za słabo. Również tutaj były jeszcze bardziej słyszalne problemy, które wymieniłam wcześniej. Trochę zniekształcony przez sprzęt głos, mówienie nosowo i cicho

Na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi, ale mam nadzieję, że jak już zmienisz mikrofon i poćwiczysz, to spróbujesz podejść do rekrutacji ponownie. Jednak nie wcześniej niż za miesiąc. Powodzenia w ćwiczeniach! o/
Zablokowany