Rekrutacja na aktorkę - werka podejście 2

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

werka

Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:14

Jaki masz mikrofon: Mozos MKit700V2 PRO

Hejka,
To moje drugie podejście do rangi aktorki. Starałam się dobrze popracować nad swoimi błędami. Mam nadzieję, że już jest lepiej! :)
Werka

Krasnoludki:

Scenka:

Awatar użytkownika
inlaru
Moderator
Moderator

Reżyser piosenek

Wokalista

Ilustrator

Posty: 151
Rejestracja: 23 sty 2018, 00:28

Zawsze czegoś brak
szans brak
szans brak
szans brak

Obrazek
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka

Na wstępie skomentuję sprawy techniczne. Masz dobrą jakość mikrofonu, ale polecam Ci zaopatrzyć się w popfiltr (zrobić samemu lub kupić). Ustawia się go pomiędzy osobą nagrywającą na mikrofonem, żeby między innymi filtrowała spółgłoski wybuchowe takie jak p, b, t i d tworzące podmuchy powietrza, które wywołują nieprzyjemne odgłosy na nagraniach. Jeśli masz popfiltr, to poeksperymentuj z odległością popfiltra od mikrofonu oraz tego z jakiej odległości Ty akurat mówisz. To powinno rozwiązać problem.

A teraz ocena umiejętności. Masz całkiem niezłą dykcję. Na pewno też poprawiła się w porównaniu do pierwszego podejścia. Szkoda jednak, że tutaj w Krasnoludkach jest mniej emocji niż za pierwszym razem. Słychać za to więcej luzu i pewności siebie, co jest na plus! :D W scence stopniowo się rozkręcałaś, więc koniec przedstawiał się lepiej od początku. Przy owcy trochę wróciła Ci maniera z poprzedniej rekrutacji, ale nie było jej słychać przez cały czas, więc myślę, że jak trochę ją jeszcze przećwiczysz i będziesz uważała, by pilnować się przez cały czas, jak np. w Krasnoludkach, to jesteś w stanie nagrywać bez tej brzydkiej maniery. Fajnie wyszły Ci emocje w scence, ale były na granicy, a w Krasnoludkach prawie ich nie było albo nie były przekonujące. Jako że naprawdę niewiele Ci brakuje, to proszę Cię o dogranie scenki, która przedstawia jakieś skrajne emocje np. euforię, rozpacz, gniew itp. Masz na to 2 tygodnie, czyli do 7. czerwca włącznie. Pilnuj, żeby nie pojawiła się znów brzydka maniera oraz bądź rozkręcona już od początku tak, jak w dotychczasowych scenkach byłaś dopiero pod koniec i powinno być git. ;) Powodzenia! o/
werka

Posty: 4
Rejestracja: 18 mar 2020, 13:14

Hejka,

Wróciłam z kolejną próbą. Ciągle próbuję i staram się poprawić, zwłaszcza wyrażanie emocji. Mam nadzieję że już jest lepiej! :)

Fragment z "Krainy lodu 2"
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Dzięki za dosłanie scenki. :) Słychać, że ćwiczyłaś, bo jest poprawa. Niestety nadal jesteś na granicy. Emocje nie były zbyt przekonujące. :( Było słychać przebłyski tego żalu, smutku, rozczarowania i poddenerwowania Anny, które wyrażała ze względu na zachowanie Elsy, ale tylko przebłyski. Słychać też nie jesteś pewna tego, co robisz. Nie ma w Twoim głosie lęku czy stresu, co jest pozytywem, ale nie jesteś do końca przekonana, czy to co robisz jest robione dobrze. Dzięki praktyce ta bariera w końcu zniknie. Musisz jednak pamiętać, by dawać z siebie 200%. Nawet jak wątpisz, czy coś co zagrałaś jest w porządku. Wybierz jakiś sposób zagrania i włóż w to całą swoją energię, bo jeśli będziesz się wahać, to będzie to słychać w nagraniach, a aktor ma swoim głosem stać się daną postacią. Nie powinno słychać innych emocji w głosie niż te, które w danym momencie odczuwa postać. Niestety na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Ćwicz dalej, bo zmierzasz w dobry kierunku w kształceniu swoich umiejętności. Gdy poczujesz się pewniej i usłyszysz postęp w swoim aktorzeniu, to zapraszam do podejścia ponownie, ale nie wcześniej niż za miesiąc. Powodzenia! :D
Zablokowany