Rekrutacja na Aktora - DUBBING / LEKTOR

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
EmilieSanchezz

Posty: 1
Rejestracja: 25 maja 2020, 10:33

Jaki masz mikrofon: RODE NT USB BLACK

Krasnoludki:

Scenka: • HARRY POTTER •



• BOGOWIE EGIPTU •


• LOONY TUNES


• AVANGERS KONIEC GRY •

Ostatnio zmieniony 25 maja 2020, 14:44 przez EmilieSanchezz, łącznie zmieniany 1 raz.
"NIGDY NIE PRZESTAWAJ MARZYĆ"
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka

Po pierwsze - nikt Cię nie goni. Pędzisz praktycznie na łeb na szyje w Krasnoludkach, przez co nawet słychać jak szybko bierzesz oddech, żeby móc przelecieć przez następne frazy. Myliłeś się przez to w tekście - "dosyć", a nie "dość", "milcząc", a nie "milczał", "wokół", a nie "wkoło", "tam", a nie "tak" oraz momentami psuła się już dykcja, np. "wszyskich", zamiast "wszystkich".

Skupiłeś się na tym pędzeniu bardziej niż na emocjach, więc były one znikome w Krasnoludkach. Wiersz jest po to, by pozwolić rekrutom zaprezentować ich umiejętności w przekazywaniu emocji i ewentualnie modulacji głosu, więc następnym razem poświęć czas na pokazanie wachlarza emocji, nie przelatując przy tym po Krasnoludkach. Po scenkach ogółem widać, że masz możliwości do modulowania głosu, więc nie wiem czemu nie wykorzystałeś tego również w Krasnoludkach.

W zwiastunach dosyć często oryginał zagłuszał Twój głos, więc za scenkę do oceny wezmę ten filmik, gdzie nie ma wstawionej oryginalnej ścieżki dźwiękowej - Looney Tunes. Chociaż jakby to była jedyna wysłana scenka, to nie spełniałaby wymagań długości tekstu, bo jest za krótka.

W tej scence też pędzisz. Nie znam/nie pamiętam oryginału, więc nie wiem, czy kaczor myli się również w oryginale, mówiąc najpierw tuper, a potem kuper, czy jednak jest to ponownie wina Twojego pędzenia. Dykcja w tej scence też się psuła. Nawet jeśli postać z kreskówki ma jakąś wadę wymowy, to wciąż zadaniem aktora jest powiedzieć jej kwestię tak, by była zrozumiała dla słuchacza. Również jeśli chcesz oddać jakąś wadę wymowy, to musisz pilnować, by trzymać się jej przez całą scenkę. Jeśli bohater ma problem z wymową "r", to nagle magicznie mu ten problem nie zniknie, a potem nie wróci, a zdarzało się tak u Ciebie.

Na razie nie mogę przyznać Ci rangi. Tymczasem poćwicz dykcję i wolniejsze mówienie. Wtedy też oddawanie emocji powinno zacząć lepiej Ci wychodzić. Do ponownej rekrutacji zapraszam za miesiąc. Jeśli będziesz chciał do niej podejść, to polecam przygotować tylko jedną scenkę, ale za to porządnie. To znaczy, aby była odpowiednio długa, bez (oryginalnej) ścieżki dźwiękowej, by nie zagłuszała Twojego głosu oraz, żeby tak jak w Looney Tunes, było widać postacie, które mówią. Scenka w rekrutacji na aktora (a nie lektora) ma na celu sprawdzić, jak wczuwasz się w dane postacie, które reagują na dziejące się wokół nich zdarzenia, a w zwiastunach są jedynie urywki z całego filmu i bywa tak, że nawet nie widać postaci, które mówią w danej chwili.
Zablokowany