Rekrutacja na aktora

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Akir4a

Reżyser scenek

Dialogista (młodszy)

Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2019, 16:54

DiscordID: SundaY#4846
Jaki masz mikrofon: SPC Gear SM900
Krasnoludki:
Scenka:
Scenka 2:

Nikogo nie było żeby się o coś zapytać więc, zrobiłem 2 wersje ( 2 scenka pokazuje trochę więcej emocji postaci ( mimika itd. ) i jako reżyser scenek, już wychwyciłem, że muszę trochę popracować nad kwestiami wykrzykiwanymi :D ). Mikrofon ulepszony od wczoraj, dzisiaj dopiero zamontowany i wreszcie po miesiącach czekania nadeszła pora spełniać się dubbingowo. Mam nadzieje, że uda mi się zdobyć rolę i dalej rozwijać swoje umiejętności wokalne :D.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Zmień ustawienia widoczności filmików, bo wszystkie są prywatne
Awatar użytkownika
Akir4a

Reżyser scenek

Dialogista (młodszy)

Posty: 21
Rejestracja: 27 lip 2019, 16:54

ok zrobione ;)
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

SundaY pisze:
28 lip 2020, 21:20
Nikogo nie było żeby się o coś zapytać więc, zrobiłem 2 wersje ( 2 scenka pokazuje trochę więcej emocji postaci ( mimika itd. ) i jako reżyser scenek, już wychwyciłem, że muszę trochę popracować nad kwestiami wykrzykiwanymi :D ). Mikrofon ulepszony od wczoraj, dzisiaj dopiero zamontowany i wreszcie po miesiącach czekania nadeszła pora spełniać się dubbingowo. Mam nadzieje, że uda mi się zdobyć rolę i dalej rozwijać swoje umiejętności wokalne :D.
Nie rozumiem, co masz na myśli przez "Nikogo nie było żeby się o coś zapytać". Na stronie z zasadami rekrutacji są podane discordowe ID wszystkich rekruterów. Jak nie przez Discorda, to mogłeś napisać do kogoś z rekruterów na pw na forum, więc są osoby, które możesz zapytać o coś związanego z rekrutacją, jeśli opis ze strony jest niejasny lub nie zawiera odpowiedzi na Twoje pytanie.

Jeśli wiesz, że jest coś nad czym powinieneś popracować, to możesz to zrobić najpierw i potem podejść do rekrutacji. Rekrutacja nigdzie nie ucieknie, a Ty w tym czasie mógłbyś zrobić postępy tam, gdzie masz świadomość własnych braków. Jeśli podchodzi się do rekrutacji i pisze, że wie się, gdzie popełnia się błędy, ale się tego nie poprawia, to źle to wygląda, bo pokazuje to, że ktoś jest prawdopodobnie albo leniwy, bo nie chce mu się tego poprawić albo niecierpliwy, bo chce jak najszybciej mieć coś za sobą.

Przechodząc do oceny materiałów, to w Krasnoludkach mimo modulacji cały czas przewija się znudzony ton, który przyćmiewa resztę emocji. Zdarza Ci się też niewłaściwie akcentować wyrazy, stawiając akcent na ostatnią sylabę w słowie, przez co wypowiedzi brzmią nienaturalnie. W języku polskim zwykle stawiamy akcent na przedostatnią sylabę. Popracuj nad emisją głosu, zamiast zbliżać do mikrofonu podczas szeptu. Dobre opanowanie emisji głosu pozwoli Ci na wyraźne szeptanie z dalszej odległości. Wspominam o tym, bo przez to, że zbliżyłeś się za bardzo do mikrofonu, to pojawiły się popy na spółgłoskach wybuchowych, które nie pojawiały się wcześniej. Nawet jeśli modulujesz głos, to powinieneś w dalszym ciągu pilnować dykcji. Masz ją na całkiem dobrym poziomie, ale np. przy modulacji z 1:20 już trochę dykcja podupadła i powiedziałeś "wszyskich" zamiast "wszystkich", "mias" zamiast "miast", "urząziły" zamiast "urządziły" itd.

Ze scenek ocenię na podstawie tej o Pokemonach. Po pierwsze, szerzej otwieraj buzię. Znowu skupiłeś się bardziej na utrzymaniu modulacji niż na dykcji i wszystko brzmiało jakbyś mówił pod nosem, ledwo otwierając usta. Po drugie, tak jak w Krasnoludkach, tutaj również problemem były emocje. Jedna emocja przewyższała inne, przez co scenka brzmiała, jakby była zagrana jednostajnie i monotonnie, bez większych zmian w odczuciach postaci.

Na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Poćwicz pilnowanie dykcji, bo masz ją na dobrym poziomie, ale zdarza Ci się odpuszczać. Popracuj również nad mocniejszym uzewnętrznianiem różnych rodzajów emocji, żeby jedna nie przeważała nad resztą, tylko żebyś mógł nimi operować i je zmieniać w zależności od potrzeb.
Zablokowany