Rekrutacja na aktorkę 2 - Nelosca

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
Nelosca

Posty: 2
Rejestracja: 22 maja 2020, 12:00

DiscordID: .ღ 𝐤𝐢𝐥𝐥𝐢 ღ.#0007
Jaki masz mikrofon: novox nc 1
Krasnoludki:
Scenka:
Cześć! Po miesiącu ćwiczeń przychodzę do Was ponownie, znów movie maker popsuł jakość audio... :<

Awatar użytkownika
Aloes

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Aktor

Posty: 389
Rejestracja: 22 gru 2016, 22:10

Siemka!

Krasnale nie są złe, ale słychać, że każde "ci" zostało bardzo wyseplenione. Nie wiem, czy jest to po prostu wada wymowy, z którą się zmagasz, czy po prostu na siłę próbujesz brzmieć na osobę młodszą (ponieważ jest to zabieg często stosowany przy graniu małych dzieci). Od razu mówię - nie ma potrzeby tego robić na całych Krasnalach, ale w sumie scenka zweryfikuje, więc przejdźmy do niej.
"siĘ" - należy znaleźć złoty środek między wyrazistym "ę" a potocznie brzmiącym "em". U ciebie niestety, "ę" wybijało się troszkę za mocno.
Hmmm, no tak, generalnie to dobrze by ci zrobiły ćwiczenia na dykcję, nie tylko przed nagrywaniem, ale co dnia, tak po 20 minut, żeby ci troszeczkę wykorygować to seplenienie.
Co do samej scenki...
Zacznijmy od tego, że wg mnie była źle dobrana. Za dużo postaci starałaś się zagrać, generalnie niewiele się tu zadziało jeżeli chodzi o grę aktorską postaci. No i nie brzmiało to zbyt naturalnie z jednego prostego powodu - Japończycy w swoich produkcjach dużo krzyczą, a u ciebie ten krzyk był możliwie jak najmocniej tłumiony. I tutaj mogę cię pochwalić, że nie trzymałaś go w gardle, tak jak większość ludzi by to zrobiła, a szukałaś jakichś cwanych sposobów, aby zagrać to inaczej. Ale niestety, przez to ucierpiała naturalność scenki, która nie wybrzmiała.
Nie mogę ci dać tym razem rangi, ale rzucę ci małą podpowiedź - spróbuj poszukać scenki z jakiejś bajki Disneya, albo serialu europejskiego/amerykańskiego. Będą one o wiele prostsze do zagrania dla Europejczyka. Anime to naprawdę wysoki poziom do zagrania, szczególnie dla laika, a taka scenka z Disneya nie powinna ci sprawić problemu. No i ćwicz dykcję, ćwicz ćwicz!
Słyszymy się za miesiąc!
Zablokowany