Rekrutacja członka TrytPL

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

TrytPL

Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2020, 00:14

DiscordID: @TrytPL#5298
Jaki masz mikrofon: Maono Jack
Krasnoludki:
Scenka:
Mam nadzieje że się spodoba niestety scenke robiłem przez kilka osobnych plików dzwiękowych a montować nie zbyt umiem
PS:Wrzucam nową scenke bo wrzuciłem złą
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka

Jak się pilnujesz, to masz całkiem niezłą dykcję. ;) Jednak no właśnie, gdy to robisz, a gdy nie, to niestety mocno Ci podupada. Na przykład "wszyskich" zamiast "wszystkich", "czy" zamiast "trzy". Czasami też mówisz nosowo, czyli tak jakbyś miał zatkany nos przy katarze. Jest to też po prostu efekt nie pilnowania się, bo nie mówisz tak przez cały wiersz, tylko są to pojedyncze wpadki. Pamiętaj, że w umiejętnościach aktorskich najważniejsza jest dykcja, a potem dopiero emocje, modulacje czy dopasowanie się postaci w czasie.

Jeszcze co do modulacji i emocji, to fajnie, że się trochę nimi pobawiłeś, dzięki czemu Krasnoludki nie były monotonne, tylko zróżnicowane i ciekawe. :)

Inną sprawą jest jednak sprzęt. Jest dobry, ale poeksperymentuj z jego ustawieniami, ponieważ wydaje mi się, że masz ustawioną czułość na zbyt wysokim poziomie. Sprawia to, że w ciągu całego nagrania słychać szum zbierany przez mikrofon. Jeśli masz popfiltr, to oddal się trochę od mikrofonu podczas nagrywania, żeby nie powstawały nieprzyjemne odgłosy od spółgłosek wybuchowych takich jak p, b, t, d. Jeśli nie masz popfiltra, to polecam Ci albo go zrobić samemu albo kupić. W Szkółce masz bardziej szczegółowo opisane czym jest popfiltr i jak go zrobić.

Anime jest bardzo ekspresyjnym rodzajem bajek. Wybrałeś też bardzo krzykliwą scenę. Niestety jednak ani razu nie krzyknąłeś. Musisz popracować nad tym, by swobodnie czuć się przed mikrofonem i nie bać się podnoszenia głosu. Jeśli obawiasz się, że rodzina będzie miała problem, to wytłumacz im, że zaraz będziesz nagrywać, więc przez jakiś czas będziesz głośniej. Powinni na spokojnie zrozumieć. :) Ogólnie w scence poszło Ci gorzej z emocjami niż w Krasnoludkach, bo tutaj już miałeś je w pewnym stopniu narzucone.

Na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Poćwicz dykcje i otwieranie się emocjonalne przed mikrofonem. Dzięki praktyce będziesz płynniej przelewać emocje w głos podczas nagrań i dzięki temu będziesz brzmieć bardziej przekonująco. ;) Gdy będziesz czuć i/lub słyszeć poprawę w dykcji oraz oddawaniu uczuć, to zapraszam do podejścia do rekrutacji ponownie, lecz nie wcześniej niż za miesiąc.

Powodzenia w dalszych ćwiczeniach! o/
TrytPL

Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2020, 00:14

Dziękuje bardzo
TrytPL

Posty: 6
Rejestracja: 13 sie 2020, 00:14

Popfiltr już kupiony ale nie da się raczej nic zrobić z mikrofonem moge jedynie uciszyć dB na - w AudaCity a teraz lece robić łamańce językowe
Zablokowany