Rekrutacja na aktora - bellyboy (podejście drugie)

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

Awatar użytkownika
bellyboy

Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2020, 15:38

DiscordID: bellyboy#6244
Jaki masz mikrofon: SPC Gear SM900
Krasnoludki:
Scenka:

Mam nadzieję że słychać progres z dykcją, ćwiczyłem prawie codziennie przez ten miesiąc :3
7 Page Muda może nie jest najlepszym wykonaniem, ale jestem z tego naprawdę dumny, więc dodałem jako taki bonus
Piekę baaaaardzo dobre ciasta, szczególnie wybitnie brownie ;)
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hejka :)

W Krasnoludkach dykcja sama w sobie całkiem niezła. Zdarzyło się bardzo niewiele potknięć, np. "wszyskich" zamiast "wszystkich", "przetem" zamiast "przedtem". Jednak uważaj na tekst, bo w wielu miejscach go przeinaczałeś lub zjadałeś całe słowa. Fajnie modulowałeś głos. Trochę za dużo było takich dziadkowych modulacji, ale to już preferencje z mojej strony.

Słychać było, że stęknięcia z bólu od uderzeń i zamachy w celu wykonania uderzeń były trochę wymuszone. Zaskoczenie również nie wyszło zbytnio przekonująco. Tak jak wspominałam już Ci w prywatnej wiadomości, szybkość przyprawia Ci jeszcze problemy dykcyjne. Gdy wypowiadałeś dosyć szybko początkowe myśli swojej postaci, to już Twoja dykcja nie nadążała i się psuła. Jednak wystarczyło odrobinę zwolnić i już w dalszej części Twoje słowa były zrozumiałe.

Jak napisałeś, że Muda nie było najlepszym wykonaniem, to z tym się zgadzam. Słychać było spięcie nawet, jak leciałeś z tymi "muda" jak z karabinu. xD Pokrzycz sobie od tak od czasu do czasu, na luzie, bez celu. Losowe słowa albo jakiś wymyślony tekst, jeśli to by Ci pomogło. Wtedy, jeśli nie będziesz się spinać, to tego typu "okrzyki bojowe" nabiorą o wiele więcej mocy, bo Twój głos będzie brzmiał pewniej i potężniej.

Podsumowując, niewiele Ci brakuje, ale na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Z tego co pisałeś, to nad wyraźnym wypowiadaniem pracujesz ze specjalistą, a i tak już jest całkiem przyzwoicie, więc obstawiam, że przy następnym podejściu już nie będzie się w ogóle do czego przyczepić w tej kwestii. Tak że pora popracować nad emocjami. ;) Poćwicz sobie wcielanie się w różne postacie i w różne uczucia. Polecam skrajne (np. rozpacz, gniew, euforia itp.), bo wtedy łatwo wychwycić u postaci jakie konkretnie odczuwa, a Tobie praktykowanie ich pozwoli rozwinąć skalę oddawanych emocji.

Powodzenia w dalszych ćwiczeniach i mam nadzieję, że podejdziesz ponownie, bo naprawdę przyjemnie się Ciebie słucha. <3 Tylko są jeszcze pewne mankamenty, które musisz najpierw przepracować przed otrzymaniem rangi.

Na koniec jeszcze powtórzę, co w ostatniej rekrutacji pisała Ci Aloes.
Dykcję jednak ciężko mi ocenić, bo chociaż mikrofon ewidentnie z górnej półki, to brzmi dziwnie. Domyślam się, że jest to kwestia ustawień bądź sterownika. Pogrzeb troszkę w ustawieniach dźwięku, albo przy pokrętłach od mikrofonu jeżeli takowe tam są.
Może wyjdzie na to, że niektóre gorsze momenty dykcyjne były częściowo winą sprzętu, a nie Twoją, bo bądź co bądź dalej Twój mikrofon zniekształca Ci odrobinę głos tak jak w pierwszej rekrutacji. Jeśli poeksperymentowałeś/poeksperymentujesz z tym i dalej nie będziesz słyszał różnicy w jakości audio, to opisz swój problem na naszym Discordzie na kanale #pytania-dubbingowe i podeślij tam jakieś nagranie. Wtedy możliwe, że znajdzie się ktoś, kto będzie Ci w stanie pomóc.
Awatar użytkownika
bellyboy

Posty: 3
Rejestracja: 20 lip 2020, 15:38

Co do mikrofonu to pytałem się już na serwerze, jako tako wygłuszyłem pokój i podobno było dużo lepiej, więc nie mam pojęcia o co może chodzić. Może po prostu mój głos brzmi dziwnie i to nie wina mikrofonu? Nad dykcją niestety pracuję sam, nie ze specjalistą. Tylko w jednej kwestii miałem okazję zapytać się logopedy przez internet, reszta to praca własna.

Dziękuję za wszystkie rady, i widzimy się za miesiąc :3
Zablokowany