Rekrutacja na aktora - PixeleQ_ (Próba nr 2)

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

PixeleQ_

Posty: 6
Rejestracja: 07 lip 2020, 19:46

DiscordID: (np. @PixeleQ_#0150)
Jaki masz mikrofon: Tracer Digital USB Pro
Krasnoludki i Scenka (obydwie rzeczy w tym folderze): https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
(Pierwsze podejście, żebyście nie musieli szukać xD: viewtopic.php?f=4&t=2857&p=9755#p9755)
Same krzyżyki na rekrutacji na aktora, spróbujmy to zmienić :)

When the moon hits your eye, like a big pizza pie, that's AMORE
Awatar użytkownika
Roronoa

Aktor (rekruter)

Reżyser scenek

Reżyser piosenek (młodszy)

Aktor

Wokalista

Dialogista (młodszy)

Dźwiękowiec (młodszy)

Realizator dźwięku (młodszy)

Instrumentalista

Posty: 96
Rejestracja: 02 lis 2019, 22:47

Hej o/

Dzisiaj będę miał przyjemność sprawdzenia Twojej rekrutacji na aktora. Widzę, że to Twoje drugie podejście, więc pozwolisz, że zacytuję sobie wcześniejszą ocenę:
"Zja(zd)", tutaj troszkę za bardzo na wydechu powiedziałeś ostatnią zgłoskę, przez co była niesłyszalna, ale poza tym, dykcję masz dobrą. Krasnale troszkę za szybkie i za mało zróżnicowane, ja na twoim miejscu brałabym pewniejsze wdechy, robiła dłuższe pauzy między zwrotkami, no i bardziej pobawiłabym się w modulację.
Scenka:
"Tak, jestem gotowy!" - więcej entuzjazmu, masz brzmieć przekonująco.
"zaspałem" - było troszkę zbyt zbite, ja osobiście musiałam się domyślić co powiedziałeś, a nie na tym rzecz polega. Widz ma rozumieć co mówisz bez zastanowienia, nawet gdy dukasz coś pod nosem albo syczysz przez zęby.
Kwestie krzyczane lub na wpół krzyczane były różne, część wypadła super i klap klask, ale było też kilka, którym brakowało energii.
Generalnie to nagrania można było przyciąć, żeby nie słychać było mlaskania między kwestiami, ale co się stało to się nie odstanie.
Z rzeczy do których bym się jeszcze mogła przyczepić, to ustawienia mikrofonu, ja bym troszkę zmniejszyła czułość i może zerknęła na sterowniki, czy wszystko się zgadza, bo mikrofon nie najgorszy, a brzmi no... nienajlepiej.
Podsumowując, masz super fajny zapał, który mi imponuje. Taki głos jak twój bardzo by się przydał w ekipie. Niestety jednak, musisz troszkę popracować nad obyciem przy mikrofonie, musisz się z nim bardziej oswoić, bo brzmisz jakbyś się troszkę peszył. Nie ma powodu, masz genialne podstawy, które należy tylko troszkę oszlifować. Dodałabym do tego jakieś krótkie ćwiczenia przed nagrywaniem, które rozruszają ci aparat mowy, jakieś parskanie jak u konia, zataczanie niedużych kół szczęką, no i łamańce językowe.
Zacznijmy więc najpierw od scenki tym razem:
- Audio: słychać szumy w tle, tak samo jak i pomlaskiwania, czy też oddech. Tak jak było to we wcześniejszej rekrutacji - nie poprawiłeś tego (zaznaczyłem na żółto). Nadal jest wiele do życzenia względem audio - mikrofonu.
- Dykcja: momentami zbitek słów, zdań, sylab, czy też nad wyraz ZA szybkie mówienie tekstu, co powodowało niezrozumienie tego, co mówisz (zaznaczone na zielono). Przykładowo moment 0:58 KOMPLETNIE nic nie zrozumiałem co tam powiedziałeś, więc też zastanowiłbym się nad poćwiczeniem, czy też jakimiś ćwiczeniami leksykalnymi - tudzież szczelinowymi. Też niektóre słowa były "niedociągane"(?) (zaznaczone na różowo)
- Modulacja: no i jej nie było w większości, sama narracja. Tak samo brak ekspresji.

Co do krasnoludków:
Większość jest niepoprawione względem wcześniejszej rekrutacji. Popełniasz te same błędy.
To samo co w przypadku scenki - te same problemy z mikrofonem, audio, z dykcją. Momentami zdaje się, że jest ciut za głośno, no i brak większej akcentacji, czy też modulowania głosem, na samym początku było spoko, próbowałeś kombinować głosem, ale później tylko go mówiłeś, czy też chwilami recytowałeś.

Na tą chwilę nie mogę przyznać Ci rangi aktora, ale nie od razu Rzym zbudowano. Poćwicz, gdybyś miał jakieś pytania odnośnie tego JAK co po kolei zrobić, zapraszam na discorda, czy też zgłoś się do któregoś rekrutera z pytaniami (tu też do mnie), a na pewno rozwiążą Twoje problemy - spróbują ^^
Powodzenia i widzimy się za miesiąc! o/
“I can’t give you a sure-fire formula for success, but I can give you a
formula for failure: try to please everybody all the time.”
~~ Herbert Bayard Swope
Zablokowany