Rekrutacja na aktora

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

mpajor

Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2018, 18:51

DiscordID: mpajor #1028
Jaki masz mikrofon: Blue Yeti
Krasnoludki:
Scenka:

Hej,

wrzucam kolejną wersję, tym razem starałam się zmarginalizować przestery. Wyczekuję opinii ;)

Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Hej

Miło mi, że podeszłaś do rekrutacji ponownie i zastosowałaś się do rad technicznych z poprzedniej rekrutacji. :) To teraz czas na rady nietechniczne. ;)

Po pierwsze, czytaj uważnie tekst. Jeśli chcesz go mówić z głowy, to tym bardziej zapamiętuj jego właściwą wersję. Uczenie się tekstu na pamięć jest dobre, bo nie trzeba się przejmować zerkaniem na napisy, więc można skupić się bardziej na oddawaniu emocji. Jednak trzeba uważać, żeby zapamiętać go dobrze, żeby ominąć nagrywania zbędnych poprawek. "Dlaczego niektóre orzechy są puste?", a nie "Dlaczego niektóre orzechy w środku są puste?". Jest to istotne również dlatego, że w przypadku faktycznych scenek ważne jest odpowiednie zmieszczenie się w czasie i/lub kłapy. Tak że jak jakieś nagranie jest dłuższe lub krótsze niż powinno, to będzie wyglądało sztucznie, gdy głos nie będzie podążał za czasem ruchu ust postaci.

Po drugie, nie wierć się podczas nagrań. Czasem było słychać szurnięcia i tym podobne odgłosy świadczące o tym, że coś było przesuwane/ruszane w trakcie nagrywania. Jeśli koniecznie musisz oddawać ekspresję również ciałem, stań przed mikrofonem i upewnij się, że masz na tyle dużo przestrzeni wokół, żeby nie uderzyć w nic rękoma/nogami. Słychać też trochę pogłosu u Ciebie na nagraniach, więc nie wiem, czy i tak nie będziesz musiała nakryć siebie i swojego mikrofonu kocem, aby ten pogłos zmniejszyć. Ewentualnie ustawić poduszki w niedalekiej odległości od mikrofonu.

Zrobiłaś fajne modulacje w Krasnoludkach. Słychać, że bawiłaś się głosem. Mimo to musisz popracować jeszcze nad krzyczanymi kwestiami, bo powstrzymywałaś się z krzykiem na początku Twojej scenki. Dykcję masz w porządku. Dobrze, że pamiętałaś, żeby nagrać różne niesłowne reakcje, bo one są równie ważne, co tekst. Nadają więcej naturalności scenkom. Odpowiednio też dobrałaś sobie postać, bo pasuje do Twojej barwy głosu. Emocje były odegrane nie najgorzej, ale brakowało im jeszcze trochę, żeby być przekonujące.

Dlatego poproszę, żebyś dograła jeszcze jakąś bardziej emocjonalną scenkę, bo chciałabym sprawdzić, czy uda Ci się oddać bardziej skrajne emocje. W Twojej scence była złość, podejrzliwość, strach, ale bardziej na komediowym poziomie. Poszukaj jakiejś poważnej scenki, w której będziesz mogła pokazać smutek, płacz, gniew lub tym podobne albo wręcz przeciwnie - gdzie postać będzie aż kipieć z radości i/lub będzie jedną wielką kulką energii. Masz czas do 23 października. Możesz wykorzystać również większość tego czasu do podszkolenia się w oddawaniu emocji.
mpajor

Posty: 4
Rejestracja: 28 paź 2018, 18:51

Cześć, dziękuję bardzo za tak szczegółowy feedback :) Zamieszczam drugą scenkę:
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Wybrałaś odpowiednią scenkę, ale niestety pokazała ona Twoje słabości. To znaczy, tak jak wspomniałam przy poprzedniej ocenie, emocje, które przekazujesz w głosie, nadal nie są przekonujące. Masz dobre podstawy albo intuicję, gdzie powinno pokazać się jakie uczucie, bo słychać ich zalążki we właściwych momentach. Jednak brakuje Ci jeszcze doświadczenia, przez co nie jesteś pewna przez to swoich podstaw/swojej intuicji, co daje się usłyszeć. Musisz zaufać sobie, żeby dać z siebie sto albo i dwieście procent. :) W miarę praktyki poczujesz się pewniej w tym, co robisz, co zaowocuje w bardziej przekonującej grze aktorskiej, bo sama będziesz przekonana co do swoich umiejętności. ;) Na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Ćwicz dzielnie i do zobaczenia najwcześniej za miesiąc
Zablokowany