Rekrutacja na aktora - crytiee

[archiwum]

Moderator: Opiekunowie aktorów

crytiee

Posty: 4
Rejestracja: 07 paź 2020, 19:25

DiscordID: crytiee#7259
Jaki masz mikrofon: RODE-NT USB
Krasnoludki:
Scenka:
Przepraszam, ale nie umiem kompletnie ,,edytować'', to dodanie ścieżki dźwiękowej i usunięcie oryginalnej to był szczyt moich możliwości technicznych, dziękuję. :DD
ps. kompresja troszeczkę zepsuła jakość krasnoludków, przepraszam.

Ostatnio zmieniony 09 paź 2020, 14:06 przez crytiee, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Po pierwsze, zmień ustawienia widoczności filmików, bo są prywatne. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to w Szkółce jest to opisane.
Po drugie - co rozumiesz przez kompresję?
crytiee

Posty: 4
Rejestracja: 07 paź 2020, 19:25

Przepraszam, już zmieniłem. Nie wiedziałem, że teraz na YT jest opcja unlisted, a z prywatnej nie da się wejść przez link. Przez kompresję mam na myśli to, że audacity nagrało mi krasnoludki w MP3 i musiałem to zmienić w konwerterze online na inny format, który YouTube obsługuje. Miłego (mam nadzieję) słuchania. ^^
crytiee

Posty: 4
Rejestracja: 07 paź 2020, 19:25

Pomyliłem się, to się nazywa konwersja. Ups, mój błąd. Nie znam się na tych terminach technicznych. :x
Awatar użytkownika
Alisun

Aktor

Dialogista (młodszy)

Posty: 213
Rejestracja: 24 sie 2017, 00:34

Pytałam o kompresję, bo wolimy, żeby nagrania nie były poddawane obróbce, bo chcemy usłyszeć faktyczną jakość mikrofonu, która jest nawet ważniejsza od zdolności aktorskich, bo nawet z najlepszymi umiejętnościami przy brzmieniu jak mikrofalówka nikt nie będzie chciał brać takich osób do projektów

W Krasnoludkach mam wrażenie, że za bardzo skupiłeś się na dykcji, przez co większość wiersza brzmiała sztucznie i wypowiedziana przesadnie poprawnie, np. "r" w wielu miejscach zaakcentowane, "piĄtek", "szeP-Tem" itp. Krasnoludki są również po to, żeby oprócz sprawdzenia dykcji pobudzić Twoją kreatywność. Jeśli nawet ktoś nie chce używać w nich modulacji, to można się popisać użyciem emocji, jak się żywnie podoba. Niestety u Ciebie jest to po prostu wyrecytowane i tyle

W scence brakowało mi wykrzyknień w 1:56. Jeśli nie zrozumiałeś ich z dubbingu, to mogłeś wymyślić cokolwiek, co pasowałoby do scenki, byle sobie w tym miejscu pokrzyczeć. Ogólnie musisz przysiąść nad przekazywaniem emocji. Nie znam oryginału, ale po mimice i gestykulacji można domyślić się, jakie emocje przedstawia ten robot. Zwłaszcza 0:46. Tu powinno być wielkie oburzenie, a brzmisz bardziej, jakbyś kogoś lekko przedrzeźniał. Nawet jeśli jest to pewnego rodzaju parodia, to emocje muszą przekonywać widza, że dany bohater czuje się w tej chwili tak i tak, a to zdanie aktora głosowego, żeby widz miał takie wrażenie ;)

Na ten moment nie mogę przyznać Ci rangi. Poćwicz dykcję, żeby nie trzymać się hiperpoprawności przy mówieniu oraz popracuj nad oddawaniem emocji. Zapraszam do ponownego podejścia za minimum miesiąc
crytiee

Posty: 4
Rejestracja: 07 paź 2020, 19:25

Ech, nie wiem. Gdy patrzyłem na ,,Krasnoludki'' innych i słyszałem jak na siłę, nienaturalnie zmieniają głos to było to dla mnie dziwne, dlatego wolałem trzymać się mojego głosu i modulować go np. do pytań. Co do krzyczenia w drugiej scence, to mógłbym to zrobić, gdybym znał się bardziej na stronie technicznej audio. Niestety nie potrafiłbym połączyć kilku głosów kilku postaci na raz, a jeśli sam bym krzyczał, a inne postacie ruszałyby ustami to byłoby to po prostu cringowe. Dlatego stwierdziłem, że będę tylko ja mówić, jedną postacią, a gdy inne postacie będą mówić to nic tam nie wrzucę, żebyście mogli zobaczyć po prostu mój głos. Co do 0:46 to słusznie zauważyłeś, że to właśnie parodia i dlatego tak brzmi. :D
Dzięki, może kiedyś jeszcze się pobawię w tą obróbkę, ale kurczę, w pewnym momencie zaczynałem się zastanawiać czy to rekrutacja na aktora, czy na technika. Ta obróbka scenek była dość frustrująca.
Zablokowany